Finans ve BankaKredi Haberleri

Öğrencilere En Avantajlı Kredi Kartları

Öğrencilere yönelik kredi kartları isimleri başında İş’te Üniversiteli, Exi 26 ve Like Card geliyor. Bankaya kefil göstererek öğrenci kredi kartı alınabilir. Kefilli öğrenci kredi kartı başvurusu yapacaksanız, kefalet formunu doldurmalısınız. Bunun yanında sürücü belgesi, pasaport gibi kimlik belgesi, geliri gösteren belge ve kredi kartı başvuru formu doldurulmuş olmalıdır.

Hangi Bankalar Öğrenciler İçin Avantajlı Kredi Kartı Veriyor?

Öğrenciler için avantajlı kredi kartı veren bankalar başında:

  • Vakıfbank Like Card,
  • Garanti Bankası Bonus Genç,
  • Akbank Exi26,
  • Türk Ekonomi Bankası ÜniversiteTEB,
  • İş Bankası İş’te Üniversiteli geliyor.

Kredi kartı kullanımı şartları, başvuru için gerekli belgeler ve kart özellikleri bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Bu nedenle başvurunuzu yapmadan önce kart özelliklerini iyice araştırdığınızdan ve karşılaştırma yaptığınızdan emin olmanız şarttır.

Öğrenci Kredi Kartı Almak için Hangi Şartları Sağlamak Gerekiyor?

Öğrencilere avantajlı kredi kartları almak için şartlar sağlanmadığı sürece ne yazık ki kart sahibi olmak mümkün olmuyor. Her ne kadar bu şartlar farklı bankalar için farklı olabilse de, temel olarak aşağıdaki şartların sağlanması bütün bankalar için ortak oluyor. Öğrenciler kredi kartı almak için:

  • Türk vatandaşı olmalı,
  • Öğrenci belgesini bankaya sunmalı,
  • Banka tarafından sunulan tüketici sözleşmesini imzalamalı,
  • En az 18 en çok 25 yaşında olmalı,
  • Başvuru sırasında TC kimlik belgesi, pasaport fotokopisi ya da sürücü belgesi ibraz edebilmelidir.

Açık öğretim öğrencisi iseniz, bir çok banka bu kişilerin yapacakları başvuruları ne yazık ki kabul etmeyecektir.

Akbank Exi 26 Öğrenci Kredi Kartı ile Öğrenciliğin Keyfini Sürün

Akbank Exi 26 Öğrenci Kredi Kartı Axess özelliğine sahip ve öğrenciler için özel olarak üretilmiş bir kredi kartıdır. Bu kredi kartına sahip olmanız halinde tam iki yıl boyunca sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Daha sonra iki yıl bitince yalnızca 20 TL gibi düşük bir kart aidatı sizden taleo edilecektir. Bu kartın sahibi olmanın en güzel yanlarından bir tanesi kişilerin EFT yaparken ya da havale işlemleri sırasında hiçbir ödeme yapmamalıdır. Eğer eğitim kredisi almak isterseniz, Exi 26 kart sahibi olduğunuz için daha avantajlı durumda olursunuz. Düşük faiz oranlarından faydalanır, ödeme planını kendinize göre en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Nakit paraya sıkıştığınız anda bankaya tek bir SMS göndererek ya da banka ATM’lerini ziyaret ederek anında 500 TL nakit para çekebilirsiniz. Akbank ATM’si bulamazsanız, diğer bankaların ATM’lerinde de işlem yapabilirsiniz. Hem de diğer ATM’lerden yaptığınız işlemler için ek ücret ödemezsiniz!

TEB Öğrenciye Kredi Kartı
TEB Öğrenciye Kredi Kartı

İş Bankası İş’te Üniversiteli ve TEB Bankası ÜniversiTEB Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası İş’te Üniversiteli  öğrenci kredi kartı öğrencilerin başvuru yapabileceği diğer avantajlı kredi kartıdır. Bu kart diğer bütün Maximum kredi kartı özelliklerini taşır. Kişilerden herhangi bir kart aidatı talep edilmez. İlk başta kredi kartının limiti düşük açılsa da daha sonra limit yükseltilir. Kredi kartı limitinin yükseltilmesi için kişilerin ödemelerini her ay zamanında yapması son derece önemlidir. Eğer kişiler borçlarını ödemezlerse, borçlarını ödeme zamanlarını geciktirirlerse hiçbir banka bu kişiler ile çalışmak istemeyecektir. Kartın sanal özelliği de bulunur.

Son olarak ÜniversiTEB kartına da başvuru yapabilirsiniz. Kart sahipleri hafta sonları sinema biletlerini tam yüzde 50 indirim ile satın alarak film keyfini çıkarabilirler. SMS başvurusu yapmak için ÜNİK yazın, boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik no yazın ve SMS’ 4402’ye gönderin. Dilerseniz banka şubelerinde de başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu