Yeni İş Fikirleri

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Öğrenciler eğitim hayatlarında maddi manevi sıkıntılar yaşayabilir. Öğrencilerin okurken gelir elde edebilmeleri için bazı yeni iş fikirlerini derledik.

Öğrencilerin yapacağı işler genel olarak yarı zamanlı ya da serbest zamanlı olmaktadır. Öğrenciler yeteneklerine ya da çalışma koşullarına göre, yapılacak işlerde çeşitlilik görülmektedir. Özel ders vermek, sosyal medya içerik yöneticiliği yapmak, içerik üretmek, yarı zamanlı kasiyerlik ya da kuryelik yapmak veya farklı organizasyonlar düzenlemek, öğrencilerin para kazanmasını sağlayan iş kolları arasında yer almaktadır.

Öğrenciler Özel Ders Vererek Para Kazanabilir

Özel ders vererek para kazanmak, öğrencilerin en fazla tercih ettiği iş kolları arasında yerini almaktadır. İlkokul, ortaokul lise ve üniversite hazırlık öğrencilerine, uzman olunan bir alanda özel ders verilebilir. Özel ders vererek, saatte ortalama 50 TL kazanılmaktadır. Özel dersle para kazanabilmek için çevreye bilgi verilmesi ve özel ders verildiğine dair sosyal medya adreslerinden tanıtım yapılması gerekmektedir.

Kurumsal Firmalarda Part Time Çalışmak

Yarı zamanlı işe başlamak, özellikle üniversite öğrenicilerinin tercih ettiği iş kolları arasındadır. Büyük firmalarda kasiyerlik, satış temsilciliği ya da kuryelik yaparak, aylık kazançlar elde edilebilir. Yaz dönemlerinde ise aynı işlerde tam zamanlı çalışılması ve en az asgari oranda kazanç sağlanması mümkündür.

İnternet Sitesi Kurup Bu Siteden Para Kazanılabilir

Web sitesi üzerinden para kazanmak için, siteye dikkat çekici içerikler yüklenmesi ve sitelerin ziyaretçi sayısının arttırılması gerekir. Sitedeki ziyaretçiler arttıkça, Google reklamları alınmaya başlanır ve bu reklamlarla günlük kazançlar elde edilir. Google reklamı ne kadar artarsa, ortalama kazanç da o kadar yükselecektir. İnternet sitelerinin üst sıralarda yer alması için SEO uyumlu içerikler hazırlamaya özen gösterilmelidir.

Öğrenciler İçerik Ve Makale Üreticiliği Yaparak Düzenli Gelir Sahibi Olabilir

Makale ve içerik yazarlığı yaparak ya da görsel içerikler üreterek, serbest zamanlı çalışılabilir. Öğrencilerin yeteneklerine göre, makale ya da farklı alanlarda içerikler üretilebilir. İçerik ve makale üretimiyle para kazanmak için, çeşitli internet sitelerinde yazılar yazılabilir ya da düzenli içerik üretilen ajanslarla çalışılabilir. Ne kadar fazla içerik üretilirse, o kadar fazla kazanç elde edilmektedir. Makale yazarlığı yaparak para kazanabilmek için SEO yöntemlerine ve imla kurallarına hakim olmak gerekir.

Fotoğrafçılık Yaparak Eğlenceli Ve Karlı Bir İşe Sahip Olunabilir

Fotoğraf çekimi yapıp para kazanmak, özellikle üniversite öğrencilerinin gelir kapısı olabilir. Profesyonel bir fotoğraf makinesi bulunan ve fotoğraf çekmekten hoşlanan öğrenciler, özel gün fotoğrafçılığı ile yüksek kazançlara sahip olabilir. Özel gün fotoğrafçılığı için farklı çekim tekniklerine hâkim olunması ve gerekli teçhizatın bulunması gerekir. Fotoğraf çekiminde ne kadar fazla deneyim kazanılırsa, o kadar fazla kişiden talep alınacaktır. İnstagram başta olmak üzere, Twitter, Youtube, Facebook, Google+, LinkedIn ve Pinterest uygulamaları üzerinden düzenli tanıtımlar yapılmalıdır. Fotoğrafçılık alanında siparişler alabilmek ve müşterilere erişebilmek için en uygun olan sosyal medya kanalı İnstagram’dır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu