Finans ve Banka

Öğrenci İçin Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilik döneminde kredi kartı ihtiyacı duyanlar için kolaylık sağlayan bankalar vardır. Öğrenci kredi kartı veren bankaları sizler için derledik.

Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu okul hayatı döneminde ve günlük yaşamındaki masraflarını karşılayabilmek için part time dediğimiz yarı zamanlı işlerde çalışmak durumunda kalıyorlar. Ancak genelde buradaki gelir yetersiz kalıyor ve öğrenciler kredi kartı almak için bankaya müracaatta bulunuyor. Üstelik çoğu bankanın öğrencilere özel olarak sunduğu kampanyaları olduğundan dolayı öğrenciler için bu kaçınılmaz oluyor. Öyle ki bir çok öğrenci açısından kampanyalar cazip olduğu için bu kredi fırsatından yararlanıyorlar. Özellikle İş Bankası ve Ziraat Bankası farklı kampanyaları ile öğrenci kredi kartı hizmetini sağlayan bankaların başında geliyor. Bu yazının devamında sizlere diğer önemli bilgileri aktaracağız.

Öğrenci Kredi Kartı için Yüksek Limitlerin Belirlenmesi

Bankalar yüksek limitli kredi kartı hizmetini her öğrenciye maalesef vermiyor. Mesela önceden bir bankadan kredi aldıysanız ve bunu ödememişseniz ya da düzensiz olarak ödeme yaptıysanız bu kredi notunuzu düşürmüştür. Daha sonra yüksek limitli kredi için bankaya başvuru yaptığınızda sonuç olarak onaylanmama ihtimali epey yüksektir. Ancak kredi borcunuzu düzenli bir şekilde ödemişseniz ve üstelik sigortalı olarak görünüyorsanız avantajlı durumda oluyorsunuz ve yüksek limitli kredi kartını almanızın ihtimalide oldukça yükseliyor.

Öğrenci kredi kartı başvurusunu yapmadan önce aylık gelirinizi hesaplayıp buna istinaden bir kredi almanızı öneriyoruz. Aksi taktirde ileride ödeyemediğinizde ya da düzensiz ödemeye başladığınızda bu kredi notunuzu düşürebilir.

Tabi bir de şöyle bir durum var ; Kredi kartı almak istediğiniz banka size yüksek limitli kredi kartı sunabilir ancak buradaki önemli olan nokta şu ; bunu ödeyebilme imkanınız var mı ya da yok mu ona göre değerlendirip öğrenci kredi kartınızı alın.

Genelde çoğu bankada öğrenci kredi kartı zaten vardır. Bu yazının devamında sizler için bankaların yapmış olduğu kampanyaları anlatacağız ve bir kaç bankayı listeleyeceğiz.

İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli Kampanyası

İş Bankası’nın öğrencilere özel olarak verdikleri bu kredi kartı gerçekten kaçınılmaz. Tabi ki diğer bankaların öğrenci kredi kartının kampanyalarına da aynı şekilde detaylı bakıp ona göre bir tercih yapın. Öğrenci olarak limit açısından bir probleminiz yoksa ve 18 yaşını doldurmuş bir üniversiteli öğrencisiyseniz zaten başvurunu yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartını harcadığınız yerler Maximum üye iş yeriyse orada yaptığınız alışverişlerde

Maxipuan kazanırsınız ve bunları sonraki alışverişlerinizde, harcamalarınızda kullanabilirsiniz.

Başvuruyu yapmadan önce İş Bankası’nın çağrı merkezini arayıp kampanyaları teğit edebilirsiniz ardından telefon üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Başvuruyu yapabilmek için AİDATSIZÜNİK yazıp daha sonra boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazarak 4402‘ye gönderin en kısa süre içerisinde sonuçlanacaktır.Tabi ki başvuru sırasında tarafınızdan öğrenci belgenizin olduğuna dair evrak isteyebilirler.

Yapı Kredi Play Kredi Kartı

Yapı Kredi Play kampanyası ise yine en çok dikkat çeken kredi kartlarından birisi ve 18 yaşını dolduran kişiler tarafından alınabilir. Üstelik sadece üniversite öğrencilerine değil tüm gençler bu fırsattan yararlabiliyor.

Başvuru için mobil uygulama üzerinden işlem yapın ya da çağrı merkezinden destek alın.

Ziraat Bankası ve Öğrenci Kredi Kartı : Genç Bankkart

Ziraat Bankası öğrenciler için bir çok fırsatı tek kampanyada toplamış. Çünkü kredi kartını fonksiyonlu kullanabiliyorsunuz.Yani hem kredi kartı hem hesap kartı olarak kullanıyorsunuz üstelik bununla ilgili ek bir masraf ücreti vermiyorsunuz. Genç Bankkart’ta aynı şekilde çoğu öğrencinin en çok başvurusunu yaptığı kredi kartlarındandır. Başvuru yapmak için internet bankacılığından, mobilden ya da çağrı merkezini arayıp aynı şekilde destek talep edebilirsiniz.

Ancak daha önceden belirttiğimiz gibi bunlar ödeyebileceğiniz limitler olsun çünkü ödeyemediğiniz durumda borçlu olduğunuz banka gerekirse bununla ilgili hem işlem başlatır hem de kredi notunuz düşer.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu