Kamusal Haberler

Nakdi Ücret Desteği Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır? Kimler Nakdi Ücret Desteği Alabilir?

Nakdi ücret desteği nedir? Nakdi ücret desteği başvurusu nasıl yapılır? Kimlere verilir? Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?

Covid-19 salgını ile birlikte hem çalışanlara hem de iş yeri sahiplerine ekonomik olarak destek amacıyla oluşturulan nakdi ücret desteği 5 aydan fazladır verilmekte. Ekim ayı nakdi ücret desteği için de Eylül ayında yapılan açıklamaya göre Ekim ayının 2.haftasından itibaren ödemeler başlanacak.

Gate.io Kripto Para Borsasına Üye Ol %20 KOMİSYON İNDİRİMİ Kazan

Nakdi Ücret Desteği Nedir?

Nakdi ücret desteği yani diğer bir adıyla da ücretsiz izin maaş desteği, koronavirüs sürecinde devlet tarafından vatandaşları maddi açıdan biraz daha rahatlatmak amacıyla verilen bir ödenektir.

Nakdi Ücret Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakdi ücret desteği başvuru yapma, sorgulama ve şartlarını SGK’nın altta linkini verdiğimiz sayfasında kolaylıkla yapabilirsiniz. Nakdi ücret desteği için çalışanlar değil işverenlerin başvuru yapması gerekiyor öncelikle. Başvurular da SGK’nın sayfasında işverenler için belirli şartları sağladıkları takdirde yapılabiliyor.

Başvuru Linki https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi

Eğer burada istenen SGK sistem şifresi ve işyeri şifrenizi bilmiyorsanız E-Devlet üzerinden alttaki linki takip ederek şifrenizi alabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-esgkuyg-esgksifre

Nakdi Ücret Desteği Kimler Alabilir?

Ücretsiz izne ayrılıp, kısa çalışma ödeneğinden yararlanmayanlar veya iş akdi feshedilenler nakdi ücret desteği alabilirler. Ortalama günlük 39 TL tutardan damga vergisi düşüldükten sonra kalan tutar başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin hesaplarına yatıyor.

Nakdi Ücret Desteği Uzatıldı Mı?

Resmi gazetede yayınlanan kararda ve son dakika olarak bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre 17 Eylül tarihinden itibaren 2 ay daha uzatıldı ve Kasım ayına dek nakdi ücret desteği ödenmeye devam edilecek.

 

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu