Motivasyon

Motivasyonun Temel Taşı: İnanmak!

Motivasyonun temel taşı: inanmak, hayal kurmak, denemek, sevmek. Başarılı, para, şöhret ve bunun gibi tüm her şey sadece çalışmayla olur.

Motivasyonun Temel Taşı: İnanmak, hedefe ulaşmanın yarısıdır. Her insanın hayatında zorluklar olabilir, gerçeklerle karşılaşmış olabilirsin, tökezlemiş ve yarıda bırakılmış olabilirsin. Başarılı olmak istiyorsan ilk olarak inanmalısın. Yaklaşık 7 milyar insan var ama herkes başarılı olamıyor. Bazen insanın her şeyi bitiyor; parası, sevgisi, motivasyonu, inancı, umutları… ama inanırsan ve yarıda bırakmazsan başarabilirsin. Ne yapmak istiyorsun, ne istiyorsun ilk olarak bunları bilmeli bunları kafana yerleştirmelisin.

Başarı, para, şan ya da şöhret bunların hepsi çalışma ile olur. Çalışmayan insanlar hiçbir zaman başarılı olamaz. Şans faktörü dünyanın her işinde yüzde 1’dir. Eğer risk almazsan, korkarsan, sınırları zorlamazsan hiçbir zaman başarılı olamazsın. Aynı durumlar, hayatlar, yaşamlar hiçbir zaman bir daha geri gelmeyecek. Aldığın bir nefes bir daha geri gelmeyecek.

Motivasyonun Temel Taşı: Başarılı olmak için kendine inanmalısın

Eğer gerçekten başarılı olmak istiyorsan bırakmamalısın, inanmalısın, yaşamalısın, denemelisin, istemelisin, yapmalısın. Çünkü sen, yapmazsan, bırakırsan, vazgeçmeye hazırlanırsan yine kaybedeceksin! Başkaları yüzünden hayallerini terk edersen kendini de terk etmiş olursun. Kendini fark etmeyen, gücünü göstermeyen, yapacaklarını bilmeyen, hayal etmeyen, sınırları zorlamayan, en iyisini kurmayan hep kaybedendir.

İnsanlar sadece başarılı olanları tanırlar; Muhammed Ali, Messi, Kıvanç Tatlıtuğ gibi ama kimse Ali Yılmaz’ı tanımaz çünkü o; başarılı olamadı, çünkü o; yarıda bıraktı ve en büyüğü de vazgeçti. Şimdi siz, insanca yaşama isteğinden vaz mı geçeceksiniz, uğruna feda ettiğin davranışları bırakacak mısınız, haksızlık ya da ezilme karşısında gülecek misiniz? İşte tam burada, vazgeçme ile vazgeçmeme arasında kaldığınızda verdiğiniz karar ile başarı ya da başarısızlığı kazanabilirsiniz. Hayata, insanlara, tanıdıklarınıza, sevdiklerinize iz bırakmaya ‘iyiki’ dedirttirmeye çalışın. Yapın, icraat gösterin, deneyin çünkü kazananlar hep deneyenlerdir.

Başarılı olanlar hergün aynı şeyi yapanlar ama her gün deneyenlerdir. Korktun mu korkma, düştün mü ayağa kalk, yarıda mı kaldın kalk ve koşmaya devam et, sahipsiz misin durma; senden ve ailenden başkası yok! Dipsiz bir kuyuda olabilirsin, yataktan kalkmıyor, düşünemiyor, sosyal hayata başlayamıyorsun, durmadan sıkıntı çekiyorsan ve yaşamaktan sıkıldıysan yapman gereken tek şey: hayal etmek ve inanmak! Hayal edersen başarabilirsin çünkü hayaller umutları ateşleyen bir kibrittir. Bunu ancak sen yapabilirsin! Kendine inan.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu