Finans ve Banka

Mobil Ödeme Bozdurma

GSM operatörleri aracılığıyla telefondan yaptığınız bütün ödemelere ‘‘mobil ödeme’’ denmektedir. Operatörlerin birbirinden farklı ödeme sistemleri vardır. Bu sistemleri kullanabilmek için GSM operatörleri verilen direktifleri uygulayabilirsiniz. Bir mobil ödeme işlemi yapabilmeniz için ilk yapmanız gereken şey, hattınızın mobil ödeme işlemlerini açmak olacaktır. Mobil ödeme işlemlerinin açılması için GSM operatörlerinin müşteri temsilcileriyle görüşmeniz gerekmektedir. Mobil ödeme birçok e-ticaret uygulamasında geçerli bir yöntemdir. İnternette faaliyet gösteren bazı şirketler sitelerinde yaptıkları mobil satışı az bir farkla nakit paraya çevirmektedir. Yani sizin yaptığınız mobil ödeme sonrasında size ödeme fiyatından kesinti yaparak nakit para verirler. Tüm Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları, faturalı veya faturasız hatları aracılığıyla güvenilir bir şekilde mobil ödeme bozdurma yaparak kontör ve yüklenmiş TL’lerini reel paraya çevirebilmektedir. Mobil ödeme limiti arttırma işlemi ile hattınıza daha fazla borç yaparak çok daha fazla nakit paraya sahip olabilirsiniz.

Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme bozdurma, genellikle oyunlardaki e-Pin sistemi üzerinden yapılmaktadır. e-Pin sistemi ile oyun kodu alınmakta ve oyun istemcisine yüklenerek oyun eşyaları satın alınabilmektedir. Hattınıza e-Pin alan şirketler hattınıza borç yapmakta, borç ile satın aldıkları bu e-Pin’leri başka kişilere ufak bir zararla satmaktadır ve kendilerine kalan paranın bir kısmını da size nakit olarak vermektedir. Örneğin 200 TL’lik bir League of Legends Riot Puanı alan şirket, bu Riot Puanı’nı 180 TL’ye satmakta ve 170 TL’yi de size nakit olarak vermektedir. Bu örnekte verilen rakamlar hayalidir ve gerçekle ilgisi yoktur. Ödeme bozdurma işlemlerinden faydalanacaksanız güvenilir internet siteleri bulmaya ve güvenilir kişilerle ticaret yapmaya önem vermeniz önerilmektedir.

Mobil Ödeme Limit Arttırma

Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom gibi GSM operatörleri, mobil harcama limitlerini belirli miktarlar ile sınırlandırmaktadır. Aslında bu yöntem ile operatörler herhangi bir olumsuz duruma, yani yanlışıkla çok aşırı mobil ödeme yapmanıza yönelik önlem almaktadır. Daha fazla alışveriş yapmak için limitinizi arttırmanız gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmek için kullanıcısı olduğunuz GSM operatörünün müşteri yetkilileri ile görüşüp mobil ödeme limitinizi arttırmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak  adlı yazımızdan kartınızı alışverişe de açma işlemini takip edebilirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

MOBİL BOZUM nedir?

Mobil bakiyenizi TL nakde çevirme işlemidir.

Mobil Ödeme Bozdurma Güvenli mi?

Güvenilir yerden yapılması gerekir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu