Güncel Konular

MEB Bedava Laptop Başvuru Formu – Ücretsiz Tablet Başvurusu

MEB tarafından dağıtılacak bedava laptop başvuru formu 2021 ve bedava tablet başvuru linkini, şartlarını konumuzda bulabilirsiniz

MEB laptop başvuru formu doldurularak ücretsiz şekilde alınabilecek tablet ve bedava laptoplar için bekleyiş devam ederken başvuruların nasıl olacak yavaş yavaş belli olmaya başladı. 2021 MEB’in laptop başvuru ekranı da erişime açılıp ihtiyaç sahiplerinin başvurularını karşılyacak.

EBA üzerinden eğtimlerini alan öğrenciler için durumu olmayan ve ücretsiz laptop ya da tablet almak isteyen öğrenciler için bir çok bağış kampanyası düzenlendi. En çok ses getiren kampanyayı geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı, Haydi Şimdi kampanyası ile 10 milyon TL üzerinde bağış toplayarak yapmıştı. Bu kampanya ile birlikte Teknofest’de ciddi derecede bağış toplandı. Türk Kızılayı, Savunma Sanayisi, Aselan Roketsan, Havelsan, Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş., Türk Hava Yolları, Baykar, Esenler Belediyesi, Tuzla Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi ihtiyaç sahiplerine ücretsiz tablet ve laptop bağışında bulundular.

MEB Laptop Başvuru Formu

Hem TV8’de düzenlenen Acun Ilıcalı’nın Haydi Şimdi kampanyası hem de üstte belirttiğimiz diğer kurumların bağışları MEB bünyesinde toplandı ve ortalama 50.000’in üzerinde laptop ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılacak.

Bedava laptop başvuru için MEB’in bir takım şartları olacak ve sonrasında Meb bilgisayar başvuru için gelen talepleri toplayıp,inceledikten sonra dağıtımlara başlayacak.

Ancak ücretsiz bilgisayar dağıtımı sırasında aranan belirli şartlar olacak bunlardan bazıları,

  • Hane halkının gelir durumu
  • Evde internet var mı?
  • Öğrencinin sınıfı
  • Ailede başka laptop kullanan var mı?
  • Ailede başka öğrenci var mı?

Bu ve diğer ayrıntılar incelendikten sonra MEB bedava dağıtılan laptoplardan sorgulama için verdiği linkten durumunu görebileceksiniz.

MEB Tablet Başvurusu

Meb tablet başvurusu için yine bir çok kurum ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtlmak üzere binlerce tablet bağışında bulundu. Yine bunlar için de belirli koşullar olacaktır. Ancak Bakan Ziya Selçuk’un son yaptığı açıklamada tablet bağışları halen devam ederken Konya Belediyesi’nin 10 bin tablet bağışı yapacağından da bahsetti. Bağışların tamamlanmasının adrından başvuru ekranları tablet başvuruları için de başlayacak.

Acun Ilıcalı bilgisayar kampanyası gibi ses getiren tablet bağışları da Kızılay, Baykar, Türk Hava Yolları olmak üzere bir çok kurumun on binlerce tablet bağışı yapması ise ihtiyaç sahipleri için laptop dışında tablet başvuruları da alınmaya başlayacak.

Ücretsiz Tablet ve Laptop Veren Kurumlar

Bakanlık dışında belediye ve vakıflar da EBA üzerinden eğitim gören ve ailelerinn durumu olmayan öğrencilere tablet, laptop ve bilgisayar bağışı yapmaktalar. Güncel liste şu an alttaki gibi.

Esenler Belediyesi Ücretsiz Tablet

Esenler Belediyesinden ücretsiz talep başvurusunda bulunmak için alttaki linki kullanabilirsiniz. Sosyal yardım şartlarına uymanız ve Esenler’de ikamet ettiğiniz takdirde tablet başvurunuz alınmakta.

Başvuru Linki

Tuzla Belediyesi Ücretsiz Tablet

Tuzla Belediyesi’ de askıda tablet projesi ile ihtiyaç sahiplerinin taleplerini topluyor ve yardımseverlerin yaptıkları tablet bağışlarını inceleme sonrasında ücretsiz olarak ulaştırıyorlar.

Tablet Başvuru Linki

Kadıköy Belediyesi Ücretsiz Laptop

Kadıköy Belediyesi’nin Eylül ayının hemen başında başlattığı ““Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” kampanyası ile yardımseverler ücretsiz olarak kullanmadıkları bilgisayarlarını belediyeye gönderiyorlar ve belediyeye gelen ihtiyaç sahiplerine bu bilgisayarlar yine ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Belediyenin 444 55 22 numaralı telefonunda başvurular yapılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bilmem
5 Mayıs 2021 13:13

Tablete çok ihtiyaçım var lütfen yardım edin lütfen🙇‍♀️

Başa dön tuşu