Girişimcilik

Mc Donalds Bayilik Başvurusu

Mc Donalds işletmeciliğe önem veren bir firmadır. Bu zincirin yüksek kaliteli bir iş organizasyonu olması ve ülkemizde aynı diğer fast food markaları gibi bayağı ziyaret edilmesi bayilik alımını zorlaştırmaktadır. Ancak yine de denemeye değer bir girişim olacaktır. Çünkü Mc Donalds, en iyi lisans markalarındandır ve getirisi çoktur. Markanın size sağlayacağı avantajlar diğer yatırımlarınız için de kullanılabilir olacaktır. Ayrıca kendinizi tanıtmanıza gerek kalmayacaktır. Çünkü Mc Donalds ve sunduğu hizmetler hakkında herkes bilgi sahibidir. Siz de Mc Donalds bayilik başvurusu yapmak istiyorsanız bazı şartları karşılamanız gerekmektedir.

Mc Donalds Bayilik Başvurusu Şartları

Mc Donalds bayiliği sadece başvuran kişinin şahsına verilmektedir. Başvurusu tamamlanan kişi bayliği başkasına devredemez veya başkası ile ortak olamaz. Kişi tüm zaman ve gücünü restoranın işletmesine vermek durumundadır. Dolayısıyla başka yatırımların başında duramaz ve başka yönetim kurullarında yer alamaz. İşletmecinin her zaman işlerin başında olması gerekir.İşletmeci adayı ile yapılan sözleşmenin süresi 10 yıldır.

Bayilik Alma Süreci

Türkiye’nin en önde gelen restoran zincirlerinden olan Mc Donalds’ın bayilik alma süreci çok yoğun geçmektedir. Çünkü Mc Donalds’a göre şirketin 1954’ten beri devam eden başarısının sırrı işletmecilerin üstün niteliği ve müşterinin Mc Donalds’ı tercih etmesini sağlayan hizmet kalitesidir. Dolayısıyla başvuru formu doldurulduktan sonra CV ile birlikte web sayfası üzerinden gönderilir. Böylece süreç başlar. Başvuru formu değerlendirildikten sonra olumlu cevap gelirse bir mülakat yapılmaktadır. Sonrasında İstanbul’da Mc Donalds tarafından uygun bulunan bir restoranda gerçekleşen 5 günlük iş başında değerlendirme programı yapılır. En son üst yönetimle bir mülakat yapılmaktadır. Bu adım da olumlu geçerse bayilik başvurusu yapan kişi 6-8 ay boyunca bir eğitim programına tabii tutulmaktadır. Başvuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu