Finans ve Banka

Kuveyt Türk Bankası Simkart Bloke Kaldırma

Kuveyt Türk simkart telefon numarası bloke kaldırma işlemlerinde, aşağıda sıralanan banka kanalları kullanılmaktadır:

  • Kuveyt Türk İnternet Şubesi
  • Kuveyt Türk Mobil Uygulaması
  • Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri
  • Kuveyt Türk ATM’leri

Yukarıda sıralanan kanallardan herhangi birisi kullanılarak, bloke olan sim kartları tekrardan aktif hale getirilebilir. Bloke edilmiş sim kartları, bankacılık işlemlerinin kısıtlanmasına sebep olmaktadır. Bankacılık işlemleri kısıtlandığı zaman, online işlemler gerçekleştirilemeyecektir. Kuveyt Türk simkart blokesi, telefon numaralarının başka operatöre taşınması ya da 4.5G sistemine dahil edilmesi durumunda aktifleşmektedir. Sim kart blokeleri geçici olarak uygulanır ve bloke açma işleminin ardından, telefon numaraları kullanılmaya devam edilir.

Kuveyt Türk Simkart Bloke Devam Ederse Ne Olur?

Kuveyt Türk simkart bloke işlemlerinin iptal ettirilmemesi durumunda, bankaya ait online işlemlerin büyük bir kısmına erişilemeyecektir. Online bankacılık işlemleri için belirlenen güvenlik sistemi, cep telefonu numarasına SMS kodunun gönderilmesiyle işlemektedir. Telefon numarası bloke olduğu zaman, aşağıda sıralanan bankacılık işlemlerine erişim sağlanamaz:

  • Kuveyt Türk internet bankacılığı giriş işlemleri
  • Kuveyt Türk mobil bankacılık uygulama girişi ve uygulama işlemleri
  • Kuveyt Türk müşteri hizmetleri girişi ve telefon bankacılığı işlemleri
  • 3D Secure güvenli online alışveriş sistemi
  • Kuveyt Türk SMS bankacılığı işlemleri

Belirtilen işlemleri aktif olarak kullanmaya devam etmek için sim kart blokesinin kaldırılması ve telefon numaralarının aktif olarak banka işlemlerinde kullanılmaya devam etmesi gerekir.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke İşlemleri

Kuveyt Türk telefon bankacılığı kullanılarak sim kart blokesinin kaldırılması için 444 0 123 iletişim numarasının aranması gerekir. Kuveyt Türk müşteri hizmetlerinin bloke olan telefon numarasıyla aranması durumunda, sesli yanıt sistemi tarafından sim kart bloke kaldırma işlemleri başlatılacaktır. Farklı bir numarayla telefon bankacılığının aranması durumunda, kimlik doğrulaması talep edilmektedir. Kimlik doğrulama işlemlerinin yapılması için T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası ve kart bilgileri kullanılmalıdır. Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra, sesli yanıt sistemi otomatik olarak sim kart bloke kaldırma ekranına yönlendirme yapacaktır. Sim kart bloke kaldırma işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcisiyle irtibat kurulabilir.

Kuveyt Türk Online Bankacılık Sim Kart Blokesi Kaldırma

Kuveyt Türk internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemlerinden bir tanesi kullanılarak, sim kart blokesi kaldırılabilir. Sim kart bloke kaldırma işlemleri aşamasında, internet şubesinin kullanılması için www.kuveyttürk.com.tr adresine gidilmelidir. Kuveyt Türk internet sitesinde yer alan “İnternet Bankacılığı” seçeneğine tıkladıktan sonra, kimlik bilgilerinin talep edildiği giriş ekranı açılmalıdır. T.C. kimlik numarası veya banka tarafından belirlenen müşteri numarasının sisteme girilmesiyle, sim kart bloke kaldırma ekranına ulaşılacaktır. Sim kart blokesinin kaldırılması için kimlik bilgilerine ek olarak kart numarası ve kart güvenlik bilgileri de talep edilmektedir. Kuveyt Türk online bankacılık sisteminden sim blokesi kaldırıldıktan sonra telefon numaralarıyla banka işlemlerine devam edilebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu