Finans ve Banka

Kuveyt Türk Bankası Sanal Kart Oluşturma

Kuveyt Türk sanal kart oluşturma işlemleri, bankanın alternatif kanalları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kuveyt Türk sanal kart işlemleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılarak gerçekleştirilebilir. İnternet alışverişlerinin güvenli şekilde gerçekleştirilmesi için Kuveyt Türk kredi kartına ek olarak sanal kart çıkarılmaktadır.

Kuveyt Türk Sanal Kartların Genel Özellikleri

Kuveyt Türk kredi kartına ek olarak hazırlanan sanal kartlar, online ortamdaki tüm ödemelerde kullanıma uygundur. Kredi kartı bilgilerinin internet alışverişlerinde paylaşılmasını önlemek için hazırlanan sanal kartlar, her kullanımda güncellenmektedir. Sanal kartların kullanımının ardından, kart numarası bloke edilmektedir. Kart numarasının her kullanımda değişmesiyle birlikte, internet alışverişlerinde saldırı riskleri ortadan kalkmaktadır. Kuveyt Türk sanal kartları, fiziki bir görünüme sahip değildir ve istenen zamanlarda sanal kartların kullanımı sonlandırılabilir. Sosyal medya ve e-ticaret harcamaları başta olmak üzere, internet ortamındaki tüm harcamalarda geçerli olan sanal kartlar, internet sitelerindeki korsan saldırı risklerinin önüne geçmektedir. İnternet sitesi üzerinden alışveriş yapılırken, kredi kartı numarası, kredi kartının son kullanma tarihi ve kart CCV numarası gibi bilgilerin sisteme girilmesi gerekmektedir. Kredi kartı bilgileri sisteme girildiği zaman, kart bilgilerinin farklı kişilerin eline geçme riski oluşmaktadır. Kuveyt Türk kredi kartı bilgilerinin internette paylaşılmaması için sanal kartın numaralarıyla alışveriş yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Kuveyt Türk telefon bankacılığı kullanılarak, sanal kartı oluşturulması için işlem yapılabilir. Kuveyt Türk sanal kartların aktif hale getirilmesi için 444 0 123 iletişim numarası kullanılmalıdır. Kuveyt Türk telefon bankacılığı sistemine giriş yaparken, sesli yanıt sistemi tarafından kimlik doğrulaması talep edilmektedir. Kişilere ait T.C. kimlik numarası ve kredi kartı numarasıyla birlikte, kredi kartı şifresinin sisteme girilmesi gerekir. Sistem girişinin tamamlanması için kayıtlı cep telefonu numarasına güvenlik şifresi gönderilecektir. Gönderilen şifre sisteme girildikten sonra, telefon bankacılığı işlemleri gerçekleştirilebilir. Müşteri temsilcisine bağlanılarak, kredi kartı adına sanal kart oluşturulması için talimat geçilebilir.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Sanal Kart İşlemleri

Kuveyt Türk internet şubesi üzerinden sanal karta ait işlemleri yapmak için, bankanın internet sitesi kullanılmalıdır. www.kuveytturk.com.tr adresine giriş yapıldıktan sonra, sistem üzerinden “İnternet bankacılığı” sistemine giriş yapılmalıdır. İnternet bankacılığı giriş ekranında, müşteriye ait T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresi talep edilecektir. SMS güvenlik kodu sisteme girildikten sonra, internet bankacılığı işlemleri kullanıma açılacaktır. Sistem üzerinden “Kartlar” bölümü tercih edildikten sonra, sanal kart oluşturma işlemi gerçekleştirilebilir.

Kuveyt Türk Mobil Bankacılık Sanal Kartı Oluşturma

Kuveyt Türk online bankacılık işlemleri “Kuveyttürk Mobil” uygulaması kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Kuveyt Türk mobil bankacılık uygulaması indirildikten sonra, T.C. kimlik numarasıyla sisteme giriş yapılmalıdır. Sistem girişinin yapılmasının ardından, kredi kartı adına sanal kart oluşturulmaktadır. Kuveyt Türk mobil bankacılık sisteminde, sanal kartlara bakiye yüklemesi yapılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu