Finans ve Banka

Kuveyt Türk Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında Kuveyt Türk Bankası cebe havale işlemi bireysel müşteriler tarafından 7/24 yapılabilmektedir. Ancak Kuveyt Türk Bankası cebe havale işlemini bir gün içerisinde maksimum 2 kere ve bir ay içerisinde de maksimum 4 kere yapabilmek mümkündür.

Kuveyt Türk Bankası Cebe Havale İşlemi Mobil Bankacılık İle Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk mobil şubeden cebe havale yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Kuveyt Türk Mobil Şube uygulamasının cihaza indirilmesi gereklidir. https://www.kuveytturk.com.tr adresinden uygulamayı yüklemek için ilgili linke ulaşılabilmektedir. Bunun için ana sayfadan önce şubesiz bankacılık ve sonra mobil şube seçeneklerinin seçilmesi gereklidir. Ayrıca kullanılan cihazın işletim sistemine göre App Store üzerinden veya Google Play Store’dan uygulama indirilebilmektedir.
  • Uygulamaya müşteri numarası ve mobil bankacılık şifresi ile giriş yaptıktan sonra para transferleri menüsüne girilmelidir.
  • Ardından açılan menüden GSM numarasına seçilmelidir.
  • Transfer işlemi yapılacak olan cep telefonu numarasının yazılması gereklidir.
  • Cep telefonu numarası, alıcının adı ve soyadı, gönderilecek tutar bilgisi yazılarak işlem tamamlanabilmektedir. Bu noktada karşı tarafın Kuveyt Türk müşterisi olup olmaması önemli değildir.

Kuveyt Türk Bankası Cebe Havale Parası Nasıl Çekilir?

Kuveyt Türk cebe havale parasını çekmek için alıcının herhangi bir Kuveyt Türk ATM’sine gitmesi gereklidir. Kendisine en yakın Kuveyt Türk ATM’sini bulabilmek için ise Kuveyt Türk Bankası’nın web sitesinden şube ve ATM arama butonunu kullanabilmektedir. ATM’den kartsız işlem menüsüne girdikten sonra sırası ile yönlendirmeleri takip ederek; T.C. kimlik numarasını, göndericinin cep telefonu numarasını, alıcının cep telefonu numarasını, SMS olarak gelen referans kodunu ve gönderilmiş olan tutarı yazması gereklidir. İşlemi onayladıktan sonra Kuveyt Türk Bankası cep telefonuna havale parası para haznesinden alınabilmektedir.

Kuveyt Türk Bankası Cep Telefonuna Havale Nasıl İptal Edilir?

Kuveyt Türk cebe havale işlem iptali için müşteri hizmetlerinden veya mobil bankacılıktan işlem yapılabilmektedir. 444 0 123 veya 0850 2251 0 123 numaralı telefonlar aranarak, müşteri temsilcisine bağlanıp yapılan para transfer işlemlerinin iptal edilmek istendiği söylenebilmektedir. Alternatif olarak ise mobil uygulamadan işlemlerim menüsüne giriş yaparak, alıcı tarafından henüz çekilmemiş olan para transfer işlemlerini iptal edebilmek mümkündür. Alıcının kendisine gönderilmiş olan tutarı 24 saat içerisinde çekmemesi durumunda ise; göndericinin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan hesabına para iadesi yapılmaktadır.

Kuveyt Türk Bankası Cep Telefonuna Havale İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kuveyt Türk cebe havale için önemli notlar şunlardır:

  • Kuveyt Türk Bankası cebe havale hizmetini kurumsal müşterilerin kullanabilmesi mümkün değildir.
  • Alıcıya gönderilen SMS’te referans kodu bulunmaktadır. Ancak gönderilecek olan tutar yazmamaktadır. Güvenlik önlemi nedeni ile alıcılar gönderilen tutarları sadece göndericilerden öğrenebilmektedirler.
  • Göndericiler günlük 500 TL ve aylık 1.000 TL cebe havale yapma hakkına sahiptirler.
  • Sadece mobil uygulama üzerinden yapılabilecek bir işlemdir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu