Finans ve Banka

Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

2019 yılında kredi kartı şifresi değiştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını, hangi bankanın kredi kartı şifresinin nasıl değiştireceğini inceledik.

Kredi kartı şifresini değiştirebilmek için şifresi değiştirilecek olan kartın numarasının son 4 hanesi gereklidir. Kredi kartı şifresi değiştirme işlemi ATM, internet bankacılığı, SMS, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık ile yapılabilmektedir.

Bankasına göre kredi kartı şifresi değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını sizler için derledik. Gelin birlikte bu işlemlerin internetten ve diğer yollarla nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim. Finans ve banka kategorimizi inceleyerek diğer güncel bankacılık makalelerimize ulaşabilir, aklınıza takılan her türlü soruyu makale altında bulunan yorum bölümüne yorum olarak bırakabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartının Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İş Bankası kredi kartı şifresi değişim işlemleri için uygulanması gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir:

 • 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri numarası aranarak kredi kartı şifresi değiştirilebilmektedir. Bunun için şifre işlemleri menüsünden veya müşteri temsilcisine bağlanarak işlem yapabilmek mümkündür. Şifre değişimleri yaparak şifreler tuşlama yöntemi ile girilmektedir.
 • Telefonun mesaj kısmına SIFRE yazılması, bir boşluk bırakılması ve kredi kartının son 4 hanesinin yazılması, bir boşluk bırakılması ve ardından kartın arkasındaki güvenlik kodunun yazılması gereklidir. Mesaj 4402’ye gönderilmelidir. Bu sayede geçici kredi kartı şifresi alınabilmektedir. Bu şifre daha sonra değiştirilmelidir.
 • Herhangi bir İş Bankası ATM’sine şifresi değiştirilmek istenen kredi kartı takıldığında, şifre işlemleri menüsünden şifre değiştirme işlemi yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Şifresini Değiştirme Yolları Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası kredi kartı şifresi değiştirme yöntemleri aşağıda sıralanmıştır:

 • https://www.yapikredi.com.tr web sitesine giriş yapılmalıdır. Ana sayfada bulunan internet şubesi butonu ile internet bankacılığı girişi yapılmalıdır. Ardından başvuru merkezi menüsüne girilmelidir. Kredi kartı başvurusu menüsü seçilmelidir. Bu menü ile yapılabilecek işlemlerin listelendiği menüden kredi kartı şifre belirleme butonuna tıklanması gereklidir. Açılan sayfada bilgi girişi, kişisel bilgi girişi, şifre belirleme ve onay olmak üzere bir form bulunmaktadır.
 • 0850 222 0 444 numaralı çağrı merkezi aranarak şifre işlemleri menüsünden veya sırası ile 2 ve 0’ı tuşlayıp müşteri temsilcisine bağlanarak şifre değiştirme işlemi yapılabilmektedir.
 • Yapı Kredi ATMlerinden ilgili kredi kartı ile şifre değiştirilebilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifresi Değiştirme İçin Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

Garanti BBVA kredi kartı şifresi alabilmek ve değiştirilebilmek için yapılması gerekenler şöyledir:

 • 444 0 333 numaralı Garanti BBVA müşteri hizmetleri aranarak kredi kartı için yeni şifre alabilmek mümkündür.
 • https://www.garantibbva.com.tr adresinden internet bankacılığına giriş yaparak kredi kartı şifresi değiştirilebilmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kart menüsünden şifre işlemleri menüsüne girilmelidir. Ardından şifre belirleme-değiştirme seçeneği seçilmelidir. Gerekli yönlendirmeler takip edilerek yeni şifre belirlenebilmektedir.
 • Bonus Flaş kullanılarak ayarlar menüsünden şifre değiştirme işlemi yapılabilmektedir. Sırası ile kart ayarları ve kart şifre işlemleri seçilmelidir.

Akbank Kredi Kartı Şifresini Değiştirmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Akbank kredi kartının şifre değişimi için uygulanabilecek yöntemler şunlardır:

 • İnternet bankacılığı ile Akbank kredi kartı şifresini değiştirmek için https://www.akbank.com sitesine giriş yapılması gereklidir. Ardından ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan internet şubesi butonuna tıklanması gereklidir. Müşteri numarası ve internet bankacılığı şifresi ile internet şubesine giriş yapılmalıdır. Ardından kartlarım menüsü seçilmelidir. Şifre/güvenlik seçeneği seçilmelidir. Son olarak şifre belirle butonuna tıklanmalıdır. Sonrasında gerekli yönlendirmeler takip edilerek yeni şifre belirlenmelidir.
 • Telefonun mesaj kısmına KKSIFRE yazdıktan sonra bir boşluk bırakılması ve ardından kart numarasının son dört hanesinin yazılması gereklidir. Mesaj 4425’e gönderilmelidir. Telefon numarasına 7 gün kullanım süresi olan geçici bir şifre gelmektedir. Bu şifrenin daha sonradan değiştirilmesi gereklidir.
 • Akbank ATMlerinden ilgili menüden kredi kartı şifresini değiştirmek veya kredi kartı için ilk şifre belirleme işlemi yapmak mümkündür.

Denizbank Kredi Kartı Şifresi Değiştirme Yöntemleri Nelerdir?

Denizbank kredi kartı şifre değişim yolları aşağıdadır:

 • SMS ile kredi kartı şifresi değiştirme işlemi için telefonun mesaj kısmına SIFRE yazılması gereklidir. Ardından bir boşluk bırakılmalıdır ve kredi kartının son 4 hanesi yazılmalıdır. Bir boşluk daha bırakılmalıdır ve güvenlik kodu yazılmalıdır. Mesaj 3280’e gönderilmelidir.
 • https://www.denizbank.com adresinden internet bankacılığına girdikten sonra güvenlik ve ayarlar menüsünden şifre ve parola işlemleri seçilerek kart şifresi değiştirilebilmektedir.

Denizbank ATMleri üzerinden yeni kart şifresi alınabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Nakliyat Yapanlar
18 Kasım 2019 20:21

Faydalı Bilginiz için çok teşekkür ediyoruz.

Başa dön tuşu