Yeni İş Fikirleri

Kadın Girişimciler İçin Yeni İş Fikirleri

Devlet destekleri kapsamında KOSGEB'ten kredi ve hibe alabilen kadın girişimciler için yeni ve popüler iş fikirlerini sizler için mercek altına aldık.

Kadın girişimciler iş kurabilmesi için bazı tavsiye edilen iş kolları bulunmaktadır. Tekstil atölyesi, yemek dükkanı, organik ürünlerin satıldığı bir dükkan açmak ya da evde yapılan ürünlerin satıldığı bir sosyal medya hesabı oluşturmak, kadın girişimcilerin kar etmesini sağlayacak garanti iş türleri arasındadır. Kadın girişimcilerin iş kurmak için sermayesi bulunmuyorsa, KOSGEB tarafından hazırlanan destek kredisi ve hibelerden faydalanılabilir.

Kadın Girişimciler Ev Yemekleri Dükkânı Açabilir

Ev yemekleri dükkânı açarak, günlük olarak yemek satışı yapılabilir. Butik dükkân olarak hazırlanan ev yemekleri dükkânları, özellikle okulların ve şirketlerin fazla olduğu bölgelerde açılmalıdır. Dükkânda yer alan yemeklerin çeşitleri ne kadar artarsa, müşteri sayısı ve kazanç oranı da o kadar artacaktır. Ev yemeklerinin tamamen doğal şekilde üretilmesi ve farklı tarzda yemekler çıkarılması, kısa zaman içerisinde müşteri kitlesinin artmasını sağlayacaktır. Sadece dükkân üzerinden değil, sosyal medya ve internet sitesi üzerinden de ev yemekleri satışı yapılabilir. Kadın girişimcilerin ev yemekleri satışı yapmaları için dükkân açmaları zorunlu tutulmamıştır. Sosyal medyada kanalları kullanılarak da ayda ortalama 4 bin TL gelir elde edilebilir.

İnternet Üzerinden El İşi Ürünleri Satışı Yapılabilir

El örgüsü ürünler hazırlayarak, sosyal medya kanalları üzerinden bu ürünlerin satışı yapılabilir. Sosyal medyadan satış yapabilmek için takipçi sayısının fazla olması ve her geçen gün artması gerekir. Müşterilerin dikkatini çekecek içerikler üretilerek, el işi ürünlerinin satış oranı arttırılabilir. Ne kadar fazla içerik hazırlanır ve sosyal medya kanallarına yüklenirse, müşteri sayısı ve sipariş oranı o kadar artacaktır.

Kadın Girişimciler Organik Gıdaların Satışı Yapılan Bir Dükkan Açabilir

Organik gıda dükkânı açarak, farklı bölgelerden gelen doğal ürünler satılmalıdır. Özellikle şehir hayatında yaşayan kişiler, paketlenmiş ürünlerden kaçarak organik ürünlere yönelme arayışına girmiştir. Ürünlerin satılma oranını arttırmak için, farklı satış teknikleri kullanılmalı ve sosyal medya üzerinden tanıtımlar düzenlenmelidir. Sosyal medya takipçileri arttıkça, işletmenin tanınma oranı da artar. Ürünlerin doğal olmasının yanında, dikkat çekici olmasına da özen gösterilmelidir. Organik ürün satışı yapmak için butik bir dükkân açılması yeterli olacaktır.

Süs Eşyası Ve Hatıralık Eşya Yaparak Sosyal Medyadan Satmak

Hatıralık eşya üretimi yaparak, evden para kazanmak mümkündür. Nikâh şekeri ya da mevlit şekeri hazırlama veya farklı alanlarda hediyelik eşya üretimi yapma fikri, özellikle evinden par kazanmak isteyen ev hanımlarının tercih etmesi gereken yöntemler arasındadır. Hediyelik ve hatıralık eşyalar, sipariş üstüne üretilmeli ve satılmalıdır. Ne kadar fazla sipariş alınırsa, o kadar fazla gelir elde edilecektir. Hediyelik eşya üretmeye başlayan ev hanımlarının, ilk önce çevrelerine haber vermesi ve bu çevreye satış yapmaya başlaması gerekir. Daha sonra sosyal medya hesabı açılmalı ve dikkat çeken içeriklerle müşterilere erişilmelidir. Sosyal medyada hediyelik eşya satmak isteyen kişilerin, Pinterst ve İnstagram uygulamalarına ağırlık vermesi gerekir.

Kaynak: İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu