Finans ve Banka

Kadın Girişimci Kredisi Veren Bankalar

Kadın girişimci kredisi veren bankaların güncel listesi 2019 yılı itibari ile yazımızdadır. Kadın girişimcilere devlet tarafından destek verilmektedir.

Kadınlara girişimcilik kredisi veren bankalar kapsamında devlete bağlı ve özel banklardan 10’dan fazla banka bulunmaktadır. Bu bankalar, kadın iş gücünün artması için gerekli adımlar kapsamında kadınlar için düşük faizli ve isteğe bağlı olarak ayarlanan vade miktarlı kadın girişimci kredisi seçenekleri sunmaktadır.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi Desteği

Ziraat Bankası kadın girişimci desteği kapsamında banka, kadın girişimciler için 60 aya varan vade olanağı sunmaktadır. İş yeri alımlarında bu vade miktarı 96 aya kadar çıkabilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan havale, EFT ve diğer işlemlerde masraf almayan banka, ayrıca bu krediden yararlanan kadın girişimcilere kredi tahsis masrafında %50 indirim imkanı da sağlamaktadır. Şirket için Kobi kart tahsisi ve teminat mektuplarında özel komisyon gibi fırsatları da kadın girişimcilere sunan banka, sektöre özel imkanları da sunmaktadır. Bunun yanında banka, ticari işletmelerde POS makinesi gibi materyal desteği de sağlamaktadır. Bunun için bankanın kadın girişimcilere sunduğu kredi şartları şöyle sıralanabilir:

 • Kadın girişimci, en az 2 adet otomatik ödeme talimatı vermelidir.
 • Ziraat Mobil uygulamasına sahip olmalı ve aktif kullanmalıdır.
 • Şirket bazında Ziraat Bankası ile çalışmalıdır.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Desteği

Halkbank kadın girişimci desteği kapsamında KGF Teminatlı Kadın Girişimci Kredi Paketi oluşturulmuştur. Bu paket, kadın girişimcilerin nakdi ve gayrinakdi ihtiyaçlarını karşılamak üzerine oluşturulmuştur. Bu kapsamda kadın girişimcilere sağlanan krediler şöyle sıralanabilir:

 • Düşük faizli, istenen oranlarda uzatılabilen vade oranları ile kredi
 • Gayrinakdi kredi
 • 6 aylık ücretsiz KOBİ Hesaplı Bankacılık Tarifesi
 • Hediye KOBİ Mutlu Kadınlar Sigortası
 • Ücretsiz Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

Bu kapsamda KGF Teminatlı Kredi içerisinde verilen kredi tutarı en fazla 1.000.000 TL olabilmektedir. Aylık eşit taksitli ya da 3 ayda bir eşit taksitli olarak ayarlanabilen kredi, en fazla 60 aylık vadede ödenebilmektedir.

Kadın Girişimci
Kadın Girişimci

Vakıfbank Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimcilere Vakıfbank’tan kredi kapsamında 60 aya kadar varan vade miktarları sunulmuştur. Bunun yanında iş yeri kurma gibi durumlarda vade miktarı 84 aya kadar çıkarılabilmektedir. Bu krediden yararlanan kadın girişimciler, ücretsiz Havale ve EFT yapabilme, indirimli teminat mektubu şansı gibi imkanlardan yararlanabilmektedir. İndirimli e- fatura fırsatı sayesinde kadın girişimci kredisi kapsamında, her konuda Vakıfbank’ın sağladığı indirim fırsatlarından yararlanılabilmektedir.

İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimci kredisini İş Bankası’ndan almak için bir şirketin %51 hissesine sahip olmak gereklidir. Bir şirketin kadın girişimci paketlerinden yararlanması için en az %51 hissesinin bir kadına ait olması ya da yönetim kurulunda en az 1 kadın yönetici bulunması gereklidir. Bunun dışında banka, yönetimdeki kadın yöneticinin, yönetimin en az %20’sinde söz hakkı olmasını da şart olarak koymuştur.

Banka, 96 ay vade ile iş yeri açma halinde kadın girişimcilere kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca vereceği kredi için uygun faiz oranları ve esnek ödeme şansı da tanımaktadır. Banka, tüm kadın girişimci paketlerini bir başlık altında toplamamış, her girişimcilik türü için ayrı kampanyalara imza atmıştır. Yurt dışına açılmak isteyen kadın girişimciler için ayrı, ticaret için ayrı, sigorta için ayrı kadın girişimci paketleri İş Bankası tarafından kadınlara sunulmuştur.

Kadın Girişimci Kampanyalarından Yararlanmak İçin Gerekli Evraklar

Kadın girişimci paketlerinden yararlanmak için istenen belgeler şöyle sıralanabilir:

 • Girişimci kredisi başvuru formu
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Vergi levhası
 • Öğrenim durumu belgesi
 • Daha önce görev alınan iş yerini gösterir belge

Bu belgelerin bankalara teslimi halinde kadın girişimci kredisi verilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu