Finans ve Banka

İş Bankası Simkart Bloke Kaldırma

Türkiye İş Bankası simkart bloke kaldırılması için kullanılabilen bankacılık kanalları şunlardır:

  • İş Bankası Mobil Uygulaması
  • İş Bankası İnternet Bankacılığı
  • İş Bankası Müşteri Hizmetleri
  • İş Bankası ATM’leri

Yukarıda belirtilen bankacılık kanalları üzerinden, 4.5G’ye dönüştürülen ya da farklı bir operatöre taşınan sim kart numaralarının blokeleri kaldırılabilir. İş Bankası simkart bloke kaldırma işlemleri yapılmadan, bankaya ait alternatif kanalların kullanımı söz konusu değildir.

Sim Kart Blokesi Kaldırılmadığında Ne Olur?

İş bankası simkart bloke kaldırma işlemlerinin yapılmaması durumunda, bankacılık işlemleri kısıtlanacaktır. Sim kart blokesi sebebiyle kullanılamayan banka işlemleri şunlardır:

  • İş Bankası internet şubesi ve mobil şube işlemleri
  • 3D Secure güvenli ödeme sistemiyle yapılan online alışveriş ve ödemeler
  • SMS üzerinden kredi kartı ve banka kartı şifre belirlemesi
  • Kişisel bilgilerin görüntülenmesi ve güncellenmesi
  • SMS bankacılığı kredi ve kredi kartı başvuruları

Yukarıda sıralanan işlemlerin tamamında, SMS güvenlik kodu uygulaması kullanılmaktadır. Bu sebeple bloke olan sim kart numarasına güvenlik şifresi gönderilemez ve sistem girişleri tamamlanamaz.

Türkiye İş Bankası Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke İşlemleri

İş Bankası telefon bankacılığı sistemi üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için 0850 724 0724 iletişim numarası kullanılmalıdır. Bloke olan sim kart numarasıyla müşteri hizmetleri aradığı zaman, müşteri hizmetleri doğrudan bloke kaldırma işlemlerini algılayacaktır. Sesli yanıt sistemi tarafından bloke kaldırma ekranına yönlendirilme yapıldıktan sonra, sim kart blokesi için talimat verilebilir. Farklı bir numara üzerinden müşteri hizmetleri arandığı zaman, T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası kullanılmalı ve kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Sim kart blokesinin kaldırılması için müşteri hizmetleri girişi yapıldıktan sonra, sesli yanıt sisteminin yönlendirme yapacağı sayfa üzerinden kart blokesi gerçekleştirilebilir.

İş Bankası İnternet Şubesi Simkart Bloke Kaldırma

İş Bankası online bankacılık sistemleri kullanılarak, sim kart numarasının blokesi kaldırılabilir. İnternet şubesi ya da mobil uygulama giriş ekranı açıldıktan sonra, giriş ekranının alt kısmında yer alan Bloke kaldırma seçeneğine tıklanmalıdır. İş Bankası internet şubesi girişinin yapılması için bankaya ait internet sitesine gidilmelidir. www.isbank.com.tr adresi kullanılarak, İş Bankası internet sayfası açılmalıdır. Sayfada yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklandıktan sonra “Bireysel” bölümüne gidilmeli ve giriş ekranı açılmalıdır. Giriş ekranı üzerinden, sim kart blokesi seçeneğine tıklanması ve kimlik bilgileriyle bloke kaldırma işleminin tamamlanması yeterli olacaktır.

İş Bankası ATM’leri Simkart Bloke Kaldırma Başvurusu

Türkiye İş Bankası ATM cihazları kullanılarak, sim kart blokesi kaldırılmaktadır. Sim kart numarasında yer alan blokenin kaldırılması için kredi kartı ya da banka kartı kullanılmalı ve ATM girişi tamamlanmalıdır. İş Bankası ATM girişi yapıldıktan sonra, işlem menüsü üzerinden “Daha Fazlası” seçeneğine tıklandıktan sonra “Anında Bankacılık” bölümüne gidilmeli ve “Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma” seçeneği açılmalıdır. Belirtilen adımlar takip edildikten sonra, sim kart blokesi kaldırılacaktır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu