Finans ve Banka

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma

İş Bankası sanal kart kredi kartına ek olarak çıkarılır ve sadece online alışverişlerde kullanılmaktadır. Türkiye İş Bankası sanal kartları, internet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerinin kullanılma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. İş Bankası sanal kartları, Maximum kartı adına kullanılmaktadır. İş Bankası sanal kartların oluşturulması için internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılmalıdır.

İş Bankası Sanal Kartların Genel Özellikleri

Maximum sanal kartı, sadece internet harcamalarında kullanılmaktadır. Maximum kredi kartının genel bilgileri, internet alışverişleri aşamasında kullanılmak zorundadır. İş Bankası sanal kartları, bir defalık kullanılacak şekilde hazırlanmıştır. Online alışverişlerin tamamlanmasıyla birlikte, sanal kartların numaraları bloke edilmektedir. İş Bankası sanal artları, yurtiçi ve yurtdışı tüm internet harcamalarında geçerlidir. Sanal kartların kullanımı gerçekleştikten sonra, kart numarası bloke edilmektedir. Sanal kart numarası her alışverişten sonra yenilendiği için, ödeme yapılan sitenin güvenli olup olmaması gibi bir problemle karşılaşılmamaktadır. İş Bankası sanal kartlarla alışveriş yapılırken, sadece sanal kart numarası sisteme girilmektedir. Sanal kartların kullanım detayları ve kartın kullanıma açılıp kapatılmasıyla ilgili tüm işlemler, online bankacılık sistemleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Sanal Kart İşlemleri

İş Bankası telefon bankacılığı sistemi üzerinden, Maximum karta ek olarak sanal kartı oluşturulabilir. 0850 724 0724 iletişim numarası kullanılarak, İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanılabilir. Müşteri hizmetlerinde yer alan sesli yanıt sistemi, kişilerin işlemlerini gerçekleştirmek için kimlik bilgilerinin doğrulanmasını talep etmektedir. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasının sisteme girilmesinin ardından, Maximum kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresi doğrulanmalıdır. Cep telefonuna gönderilen güvenlik kodu sisteme girildikten sonra, müşteri hizmetleri kullanılabilir. Telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, Maximum kredi kartı için sanal kart başvurusu yapılabilir.

İş Bankası İnternet Şubesi Sanal Kart Oluşturma

İş Bankası internet sitesi kullanılarak, bankaya ait internet şubesine giriş yapılabilir. www.isbank.com.tr adresine tıklandıktan sonra, internet sitesinde yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalıdır. İnternet şubesi giriş ekranı açıldıktan sonra, T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresinin sistemde doğrulanması gerekir. “Giriş Yap” butonuna tıklanmasının ardından, cep telefonuna gönderilen SMS kodu sisteme girilmelidir. İnternet bankacılığına giriş yapılmasının ardından, sistemdeki menüden “Kartlar” bölümüne girilmeli ve Maximum kart seçimi yapılmalıdır. Maximum kart işlem sayfası açıldıktan sonra, sanal kart oluşturma talimatı verilebilir.

İş Bankası Mobil Uygulama Üzerinden Sanal Kart Başvurusu

İş Bankası mobil şube girişinin yapılması için “İsBank Mobil” uygulaması indirilmelidir. Uygulama indirildikten sonra, giriş ekranı açılmalı ve kimlik bilgileri doğrulanmalıdır. T.C. kimlik numarası veya bankaya ait müşteri numarasıyla birlikte, Maximum kart numarasının sisteme girilmesi gerekir. SMS güvenlik şifresi sisteme yazıldıktan sonra, İş Bankası mobil uygulaması girişi tamamlanacaktır. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra, Maximum kart bölümü açılmalı ve kredi kartı için sanal kart oluşturulmalıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu