Finans ve Banka

İş Bankası Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

İş Bankası numara değiştirme işlemleri, banka şubelerinden ve müşteri hizmetlerinden mümkün olmaktadır. Bu işlemleri sizler için mercek altına aldık.

İş Bankası’na kayıtlı numarayı değiştirmek, banka şubelerinden ve müşteri hizmetlerinden mümkün olmaktadır. bu işlem için geçtiğimiz yıllarda ATM’ler kullanılabilmekte iken, güvenlik nedeniyle bu uygulama kaldırılmıştır. Bunun yanında müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılacak İş Bankası numara değiştirme işlemi, birçok güvenlik sorusu sorulmasının ardından müşterilere yardımcı olmaktadır.

İş Bankası Numara Değiştirme İşlemini Şubeden Yapmak

Numara değiştirme işlemini şubelerden yapmak için kişilerin T.C. kimlik numaraları ile şubelerden numara almaları gerekmektedir. Alınacak numaranın ardından veznelerden de numara değiştirme işlemi yapılabilir. Bunun için İş Bankası’na ait, kullandığınız hizmete dair kartınızın yanınızda olması gerekmektedir. İş Bankası kredi kartlarını kullanıyorsanız kredi kartlarınız, banka kartını kullanıyorsanız banka kartınız yanınızda olmalıdır. Ayrıca kimliğiniz de yanınızda olmalıdır. Kimliğinize göre bilgileri göz önüne alarak yapılacak sistem araştırmalarınızdan sonra yeni cep telefonunuz sisteme yüklenecektir.

İş Bankası Telefon Numarası Değiştirme İşlemini Müşteri Hizmetlerinden Yapmak

İş Bankası müşteri hizmetlerinden cep telefonu değiştirme işlemi yapmak için kişilerin 444 02 02 numaralı telefon numarasını araması gerekmektedir. Bu numarayı aramanızın ardından bilgi güncelleme menüsüne girmeniz gerekecektir. Bilgi güncellemesi için müşteri temsilcisine başvuru yapılmalıdır. Müşteri temsilcisi güvenlik anlamında kart numarasını, kart şifresini ve kart bilgilerini soracaktır. Bu sorulara doğru yanıt vermenizin ardından, İş Bankası numara değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri, cep telefonu güncelleme talebiniz doğrultusunda, yeni numaranıza tek kullanımlık bir şifre gönderilir. Bu şifreyi müşteri temsilcisine söylemeniz durumunda cep telefonu numaranız güncellenir. Güncelleme öncesinde giriş yapılamayan mobil İş Bankası uygulaması, cep telefonu güncellemesinden sonra tekrar girilebilir hale gelecektir.

İşCep Aktivasyon – Android

İş Bankası Numara Değiştirme İşlemi Sonrası Uygulamaya Giriş

Telefon numarasının güncellenmesinden sonra İş Bankası uygulamasına girmek, şifre değişikliklerine neden olabilmektedir. Girişte değişen telefon numaranıza bir tek kullanımlık şifre gönderilir. Şifrenin gönderilmesinden sonra, ekranda şifrenizi isteyen bir mesaj görürsünüz. Mesaj ile gelen şifre, ekranda bulunan boşluklara girilmelidir. Bu işlemin ardından ekranda şifre yenileme işlemi ekrana gelecektir. Yeni belirleyeceğiniz şifre, eskisi ile benzerlik göstermemeli, T.C. kimlik numaranızla bağlantılı olmamalıdır. Yeni şifrenizi ekranda bulunan iki boşluğa da girdikten sonra, şifreniz sisteme kaydedilmiş olur. Bu şekilde ekranı yenileyerek mobil uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Telefon Numarası Değiştirme İşlemi Yapmadan İnternetten İşlem Yapmak

Web sitesi üzerinden cep telefonu numarasını değiştirmeden işlem yapmak için İş Bankası uygulamasına giriş yapmanız gerekecektir. Uygulama girişini daha önce de yapmış olmanız gerekmektedir. Bu şekilde sistemde kullanıcı adı ve şifreniz kaydedilmiş olacaktır. Bu giriş şekli ile web sitesi üzerinden uygulamaları yapabilirsiniz. Yapacağınız uygulamalar, hesaptan hesaba para aktarmak ve para yatırma işlemleridir. Bu sayede eğer geçici olarak cep telefonunuzu güncelleyemiyorsanız, işlemlerinizi buradan yürütebilirsiniz.

İş Bankası Numara Değiştirme İşlemini Yapmazsam Ne Olur?

Numaranızı güncellemezseniz olacaklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kayıp, çalıntı durumunda kartsız işlem yapmanız zorlaşır.
  • Kartınızın yanınızda olmadığı durumlarda QR kod ile işlem yapamazsınız.
  • İş Bankası mobil uygulamasına giriş yapamazsınız.
  • Hesaptan hesaba para gönderme işlemlerinde kayıtlı cep telefonuna şifre gönderilecektir. Bu nedenle bu işlemi de yapamazsınız.
  • Kart şifresi değiştirme gibi kart ile ilgili işlemler için cep telefonuna tek kullanımlık şifre gönderilmektedir. Bu nedenle internet üzerinden ya da müşteri hizmetlerinden kart değişiklikleri yapamazsınız.
  • Kampanya ve ürünlerden haberdar olamazsınız.
  • Kartınızdan yapılan alışverişler, normal şartlarda cep telefonunuza mesaj olarak gönderilmektedir. İş Bankası numara değiştirme işlemi yapmazsanız harcamalarınıza dair mesajları alamazsınız.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Merve
7 Haziran 2020 14:12

İş bankasındaki numaramı değiştirmek istiyordum, sayenizde oldu tşk 🙂

Ramazan erel
30 Temmuz 2020 12:09

Nasıl olacak bin pişman oldum 20 gündür bekliyorum kod gönderecekler şifre alacahiz ama telefon numaramı gunc eklemem gerekiyormuş olsunda özel banka olsun nedir bu iş Bankası cimere şikayet edecem

Karabulut Nadire
11 Eylül 2020 21:39

Iyi aksamlar ben numarami deyistirmek isdiyorum

LUTFIYA
24 Ekim 2020 21:02

Iyi akşamler. Iş bankasi kayıtlı cep numeremi değiştirmek istiyörum

Başa dön tuşu