Finans ve Banka

ING Bank Simkart Bloke Kaldırma

ING Bank simkart bloke işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılan bankacılık kanalları aşağıda sıralanmıştır:

 • İNG Bank Mobil Uygulaması
 • İNG Bank İnternet Şubesi
 • İNG Bank Müşteri Hizmetleri
 • İNG Bank ATM’leri

Yukarıda sıralanan kanallardan bir tanesi kullanılarak, bloke olan sim kart numarası tekrardan aktif hale getirilebilir. Sim kart numarasının geçici olarak bloke edilmesinde, kartların 4.5G hızına geçirilmesi ya da numaraların farklı bir GSM operatörüne taşınması etkili olmaktadır. Sim kartları bloke edildiği zaman, telefon numarası ve SMS güvenlik şifresine ihtiyaç duyulan herhangi bir bankacılık işlemi gerçekleştirilememektedir. İNG simkart blokesinin kaldırılması için işlem yapıldıktan sonra, bankacılık işlemlerinde telefon numarası aktif olarak kullanılmaya devam edecektir.

İNG Bank Sim Kart Blokesi Hangi İşlemleri Etkilemektedir?

İNG simkart blokesinin devam etmesi durumunda, bankaya ait alternatif kanal ve uygulamaların kullanımı engellenecektir. İNG Bank için belirlenen ve sim kart blokesi sebebiyle kullanılamayan uygulamalar aşağıda belirtilmiştir:

 • İNG bank telefon bankacılığı
 • İNG bank mobil uygulama girişi ve bankacılık işlemleri
 • İNG bank internet şubesi işlemleri
 • İNG SMS bankacılığı işlemleri
 • SMS üzerinden kredi kart ve banka kartı şifre işlemleri
 • Anlaşmalı mağazalardan alışveriş kredisi başvuruları
 • 3D Secure güvenli alışveriş sistemi

Yukarıda sıralanan işlemlerin aktif olarak kullanılması için sim kart blokesinin kaldırılması ve bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasının etkin şekilde kullanılması gerekir. Sim kart blokesi devam ettiği sürece, İNG Bank şubeleri ve bankamatikleri haricinde herhangi bir kanal üzerinden banka işlemlerinin yapılması mümkün değildir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke Kaldırma İşlemleri

İNG telefon bankacılığı sistemi üzerinden sim kart blokesinin iptal edilmesi için 444 1 666 iletişim numarası aranmalıdır. Müşteri hizmetlerine bloke olan telefon numarası üzerinden ulaşıldığı zaman, sesli yanıt sistemi numara blokesi için işlem başlatacaktır. Farklı bir numaradan müşteri hizmetleri arandığı zaman, kimlik doğrulaması için T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası bilgileri talep edilmektedir. Sim kart bloke kaldırma sistemi tercih edildikten sonra, telefon numaraları aktif hale getirilmektedir.

ING Bank İnternet Şubesi Simkart Bloke İşlemleri

İNG internet bankacılığı kullanılarak sim kart blokesinin kaldırılması için www.ing.com.tr bağlantı adresine tıklanmalıdır. İNG Bank internet sitesi açıldıktan sonra, ana sayfada yer alan “İnternet Bankacılığı” giriş ekranı açılmalıdır. Talep edilen kimlik bilgileri sisteme girildikten sonra, sim kart blokesi için işlem sayfası uygulamada açılacaktır. “ING Mobil” uygulaması indirildikten sonra, internet bankacılığında kullanılan bilgilerle sim kart blokesi kaldırılabilir.

İNG Bankası ATM’leri Sim Kart Blokesi Kaldırma İşleminin Detayları

İNG ATM’leri üzerinden sim kart blokesinin iptal edilmesi için kredi kartı veya banka kartının kullanılması gerekir. İNG Bankası ATM girişi yapıldıktan sonra, sim kart bloke kaldıra ekranı açılmalıdır. Sim kart blokesi iptal sayfası açıldıktan sonra, telefon numaraları anında etkinleştirilecektir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu