Finans ve Banka

ING Bank Sanal Kart Oluşturma

ING sanal kart işlemleri, bankaya ait alternatif kanallar üzerinden yapılmaktadır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri kullanılarak, yeni sanal kart oluşturulabilir ya da eski kartlara ait sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir. ING Bank sanal kart oluşturma ve kartların güncel takiplerinde, online bankacılık kanalları aktif olarak kullanılmalıdır.

ING Bank Sanal Kartın Genel Özelikleri Nelerdir?

ING sanal kart kullanımıyla, kredi kartı bilgilerinin internet alışverişlerinde paylaşılma zorunluluğu ortadan kakmaktadır. Sanal kartların kullanımı sayesinde, kredi kartı ve banka hesabı bilgileri güvende tutulmaktadır. Sanal kartlar, tek kullanımlık kart numarasına sahiptir ve kartların numaraları her alışverişten sonra bloke olmaktadır. İstenilen zamanlarda İNG online bankacılık sistemleri üzerinden yeni bir sanal kart oluşturulabilir ve eski kart kullanıma kapatılabilir. Sanal kartların içlerine yüklenen bakiyeler, en fazla kredi kartı limiti tutarında olmaktadır. Sanal kartın içine ne kadar tutarda bakiye yükleneceği, kart sahiplerinin isteğine bırakılmıştır. Alışveriş tutarında bakiye yüklenmesi, alışverişin ardından hesaptaki bakiyenin de korunmasını sağlamaktadır. Alışveriş tamamlandıktan sonra, sanal kartın içinde kalan bakiyeler ana karta ya da banka hesabına iade edilmektedir.

ING Bank Müşteri Hizmetlerinden Sanal Kart Oluşturma

ING telefon bankacılığı sistemi üzerinden, sanal kart oluşturma ya da sanal kartların takibini gerçekleştirmek için işlemler yapılmaktadır. 0850 222 0 600 iletişim numarası kullanılarak, doğrudan ING Bank müşteri hizmetlerine bağlanılmalıdır. İNG müşteri hizmetleri sistemine giriş yapmak için T.C. kimlik numarası ve kart numarası bilgileri kullanılmaktadır. Kart şifresinin yazılmasının ardından, sesli yanıt sistemi tarafından cep telefonuna gönderilen 4 haneli SMS kodu sisteme girilmelidir. Müşteri hizmetleri girişi tamamlandıktan sonra, sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri temsilcisiyle iletişim kurulması gerekir. Müşteri temsilcisine sanal kart oluşturmak için talimat verildikten sonra, sanal kartlar kullanıma açılacaktır.

ING Bank İnternet Şubesi Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

ING internet bankacılığı sistemi kullanılarak, sanal kart oluşturma ya da mevcut sanal kartların takibini gerçekleştirmek için işlem yapılabilir. www.ingbank.com.tr adresi kullanılarak, bankanın internet sitesi açılmalıdır. Sitenin üst kısmında yer alan “İnternet Şubesi” butonuna tıkladıktan sonra, internet bankacılığı giriş ekranı açılmalıdır. T.C. kimlik numarası ve online bankacılık şifresinin yazılmasının ardından, cep telefonuna gönderilen 4 haneli SMS güvenlik kodu sisteme girilmelidir. İnternet şubesi girişi yapıldıktan sonra “Kartlarım” bölümü üzerinden kredi kartı seçimi yapılmalı ve kredi kartına bağlı olarak sanal kart oluşturulmalıdır.

ING Bank Mobil Uygulaması Sanal Kart İşlemlerinin Detayları

ING mobil bankacılık uygulaması indirildikten sonra, T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresiyle sisteme giriş yapılmalıdır. Sistemde yer alan menü üzerinden “Kartlarım” bölümüne gidilmeli ve sanal kart açılacak kredi kartının seçimi yapılmalıdır. Mevcut kullanımda olan kredi kartı belirlendikten sonra, “Sanal Kart Oluştur” seçeneğine tıklanmalıdır. ING Bank mobil uygulaması üzerinden, sanal kartların kullanım detayları ve takibi gerçekleştirilebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu