Finans ve Banka

Hangi Bankalarda Hesabım Var Nasıl Öğrenirim?

Hangi bankada hesabım var nerden öğrenebilirim? Hangi bankada hesabım var e-devlet sorgulama yapma nasıl olur? TC kimlik ile sorgulama ve banka hesabı sorgulama çok kolay

Hangi bankalarda hesabım var ve hangi bankada hesabım olduğunu nasıl sorgularım diye merak ediyorsanız, banka hesaplarınızı sorgulamak artık çok basit ve öğrenmek günümüz şartlarında mümkün olmaktadır.

Kişisel bilgilerinizin çokça paylaşılması ve çok fazla banka tarafından mesaj almamız bilginizin dışında banka hesabınızın olduğu düşüncesine kapılmanıza yol açmaktadır. Hesabınız olan bankalar dışında sizi arayan, mesaj atan veya başka bir şekilde iletişime geçen bankalar konusunda hesabınızın olup olmama durumunu öğrenmeniz için birçok yöntem sunulmuştur. Yöntemler ile beraber hangi bankalarda hesabım var sorusunu cevaplandırabilir ve şüpheli gördüğünüz işlemleri kısıtlayabilirsiniz.

Hangi Bankada Hesabım Var Sorgulama

Adınıza açılmış banka hesapları sorgulama bilginiz dışında açılan banka hesapları veya eskide kalmış ve kapatmaya unuttuğunuz banka hesaplarını öğrenebilirsiniz.Günümüzde bir kişi çok fazla banka ile çalışmasından dolayı bazı bankalarda bulunan hesapların unutulmasını mümkün kılmaktadır. Hiç bir zaman çalışmadığınızdan emin olduğunuz fakat mesaj,arama veya başka bir iletişim yolu ile banka üzerinden hesabınızın olduğunu belirten durumlarla da karşı karşıya kalınmaktadır.Bu gibi durumlarda aranılan numaranın güvenli olup olmadığını bankaların müşteri hizmetleri numaralarını öğrenerek iletişime geçebilir ve sorununuzu dile getirebilirsiniz. Hangi bankalarda hesaplarınızın olduğunu öğrenmek için başka seçeneklerde mevcuttur. Hangi bankalarda hesaplarınızın olduğunu öğrenmek için kullanacağınız sorgulama seçenekleri şunlardır:

 • E-Devlet üzerinden banka hesabı sorgulama
 • Kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama
 • Bankaların müşteri hizmetlerini arayarak banka hesabı sorgulama
 • Mobil bankacılık işlemleri üzerinden telefon numarası kaydına bakma gibi işlemler sayesinde hangi bankalarda hesaplarınızın olduğunu öğrenmeniz sağlanır.

Belirtilen yöntemleri kullanarak eskide kalmış kapatmayı unuttuğunuz veya kullanamadığınız hesaplarınızı öğrenebilir ve bilginiz dışında açılmış banka hesaplarını kontrol edebilirsiniz. Bilginiz dışında açılan banka hesaplarını öğrenmeniz durumunda ilgili banka müşteri temsilcisi ile veya direkt olarak ilgili banka şubesine giderek açılan hesabı kapatma işlemini yapabilirsiniz.

TC Kimlik No ile Banka Hesabı Sorgulama

Kimlik numarası ile banka hesabı öğrenebilmeniz birkaç şart dahilinde mümkün olmaktadır.Merak ettiğiniz veya endişelendiğiniz konulardan biri olan bilginiz dışında açılmış banka hesaplarını kimlik numaranız ile sorgulayıp öğrenebilmeniz için yapmanız gereken işlemlerden bir kaçı şu şekilde olabilir:

 • Ziraat Bankası için Ziraat Mobile girerek kimlik numaranız ile şifremi unuttum işlemi yaparsanız hesabınız olmaması durumunda verilen kimlik numarasına ait hesap bulunamamaktadır uyarısını alırsınız. Bu uyarıyı almanız durumunda Ziraat Bankası hesabınızın olmadığını öğrenmiş olursunuz.
 • İş Bankası için İş cep mobil uygulamasına girerek kimlik numaranız ile şifremi unuttum işlemini ya12parsanız hesabınızın olmaması durumunda belirtilen kimlik numarasında hesap bulunamamıştır uyarısı alırsınız. Bu uyarıyı almanız durumunda İş Bankası hesabınızın olmadığını öğrenmiş olursunuz.
 • Denizbank mobil uygulaması üzerinden belirtilen işlemleri yaparak hesabınızın varlığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Belirtilen işlemler sayesinde kimlik numaranız ile banka hesaplarınızın varlığını öğrenebilirsiniz.

Önerilen İçerik: T.C. Kimlik Numarası ile Banka Hesabı Sorgulama 2020

E-Devlet Üzerinden Banka Hesabı Öğrenme

E-Devlet sistemi üzerinden banka hesaplarını öğrenmek banka hesaplarınızın varlığı konusunda ki en güvenli ve en doğru seçenektir. Banka hesaplarınızı e-devlet üzerinden öğrenmek için yapacağınız işlemler sırası ile şu şekildedir:

 • PTT şubelerinden şahsa özel e-devlet şifresi alınmalıdır.
 • E-devlet internet sitesi üzerinden kişisel bilgileriniz ile giriş yapılmalıdır.
 • Şahıs ödeme ve banka hesabı tanımlama hizmetine girilmelidir.

Belirtilen hizmet ile e-devlet sistemi vatandaşlara banka hesapları konusunda detaylı bilgilendirme vermektedir.

Müşteri Hizmetleri İle Banka Hesabı Öğrenme

İlgili bankaların müşteri hizmetleri banka hesaplarınızı varlığı konusunda bilgi verme hakkına sahiptir. Arayacağınız bankaların müşteri hizmetlerine bağlanarak bankalarında hesaplarının olup olmadığını, var olan hesap durumlarınızı ve şüpheli işlem konusunda bilgi almanızı sağlamaktadır. Arayacağınız bazı bankaların müşteri hizmetleri numaraları İş Bankası için 0850 724 0724,Ziraat Bankası için 444 0 798, Akbank için 4442525, Vakıf bank için 0850 222 0724 numaralarını arayarak ilgili bankaların müşteri temsilcilerine bağlanabilirsiniz.

Bilgin Dışında Açılan Banka Hesabını Kapatma

Bilgin dışında açılan banka hesaplarının kapatılması için başvuracağınız yollar şu şekildedir:

 • İlgili bankanın müşteri temsilcileri ile görüşerek,
 • İlgili banka şubesine müracaat ederek bilginiz dışında ki hesaplarınızın kapatılması sağlanır.

Aynı zamanda unutulmuş işlem görmemiş banka hesaplarınızın sizin rızanız dışında zaman aşımına uğrayıp kapanmış olması mümkündür. Hangi bankalarda hesabım var sorusunu belirtilen yöntemler ile öğrenmeniz durumunda işlem görmemiş veya şüpheli işlem olarak nitelendirilen hesaplarınızı öğrenebilir ve kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu