Finans ve Banka

Halkbank Simkart Bloke Kaldırma

Halkbank simkart bloke kaldırılması için kullanılacak kanallar aşağıda sıralanmıştır:

 • Halkbank Müşteri Hizmetleri
 • Halkbank İnternet Şubesi
 • Halkbank Mobil Uygulaması
 • Halkbank ATM’leri

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından herhangi bir tanesi üzerinden, sim kart blokesi etkisiz hale getirilmelidir. Sim kart numarasının farklı bir operatöre taşınması ya da sim kartların 4.5G çözünürlüğüne yükseltilmesi durumunda, bankada kayıtlı olan telefon numaraları bloke edilmektedir. Bankada kayıtlı olan sim kart numarasının bloke edilmesi durumunda, telefon numarasıyla herhangi bir bankacılık işlemi gerçekleştirilemez. Halkbank simkart bloke kaldırma bankanın herhangi bir online hizmetinden faydalanılması mümkün değildir.

Halkbank Sim Kart Blokesi Kaldırma İşleminin Önemi

Halkbank simkart bloke işlemleri, bankada kayıtlı olan telefon numarasının kısıtlanmasına ve bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesine engel olmaktadır. Bankada kayıtlı olan sim kart numarasının blokesi kaldırılmadığı zaman, aşağıdaki işlemlerin tamamı kısıtlanacaktır:

 • Halkbank telefon bankacılığı işlemleri
 • Halkbank internet bankacılığı girişi ve banka işlemleri
 • Halkbank mobil bankacılık sistem girişi ve bankacılık işlemleri
 • Halkbank SMS bankacılığı işlemleri
 • Online alışverişlerde güvenli alışveriş için geliştirilen 3D Secure uygulaması
 • SMS üzerinden kredi kartı ve banka kartı bilgi güncellemesi
 • Bankacılık bilgilerinin sorgulaması ve güncellemesi

Halkbank sim kart blokesi kaldırılmadığı zaman, alternatif bankacılık işlemleri gerçekleştirilemez. Bunun sebebi, bankacılık işlemlerinde güvenliğin sağlanması için SMS güvenlik kodu sisteminin kullanılmasıdır.

Halkbank Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke

Halkbank telefon bankacılığı sistemi üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için 0850 222 0400 iletişim numarasının aranması gerekir. Müşteri hizmetlerinin aranmasında, bloke olan sim kart numarası kullanıldığı zaman, sesli yanıt sistemi doğrudan sim kart bloke kaldırma ekranını açacaktır. Farklı bir iletişim numarası üzerinden müşteri hizmetleri arandığı zaman, sistem girişinde kimlik doğrulaması talep edilecektir. Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra, sim kart blokesinin kaldırılması için sesli yanıt sistemi doğrudan işlem başlatacaktır.

Halkbank Telefon Bankacılığı Simkart Bloke Kaldırma İşlemleri

Halkbank online bankacılık kanalları üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için internet şubesi ya da mobil şube uygulamalarından bir tanesi kullanılmalıdır. www.halkbank.com.tr adresiyle Halkbank internet sitesine gidildikten sonra, sayfanın sağ köşesinde yer alan “İnternet Bankacılığı” seçeneğine tıklanmalıdır. İnternet şubesi giriş ekranında, T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla birlikte, online bankacılık şifresi talep edilecektir. “Giriş” butonuna tıklanmasının ardından, sim kart blokesinin kaldırılması için işlemler başlatılacak ve kişiler bloke kaldırma sayfasına yönlendirilecektir.

Halkbank ATM’leri Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Halkbank bankamatik cihazlarıyla sim kart blokesinin kaldırılması için Paraf Card ya da Paraf kredi kartı kullanılmalıdır. Kart şifresiyle sistem girişi yapıldıktan sonra, ATM’ler üzerinden yapılacak bankacılık işlemleri menüsüne tıklanmalıdır. “Diğer İşlemler” seçeneği tercih edildikten sonra, sim kart blokesinin kaldırılması için onay verilmelidir. Halkbank ATM’leri üzerinden sim kart bloke işlemleri yapıldığında, sim kart numaraları tekrardan bankacılık işlemlerinde kullanılır hale getirilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu