Finans ve Banka

Halkbank Sanal Kart Oluşturma

Halkbank sanal kart başvurusu yapmak için bankaya online bankacılık hizmetleri üzerinden işlem yapılmalıdır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ya da Halkbank müşteri hizmetleri tarafından sunulan telefon bankacılığı sistemi kullanılarak, Halkbank sanal kart başvuru işlemleri tamamlanabilir. Halkbank kredi kartları için oluşturulan sanal kartlar, internet üzerinden yapılan online ödemelerin tamamında geçerlidir. Normal harcamalarda kullanımı mümkün olmayan sanal kartlar, internette güvenli alışveriş yapılması amacıyla hazırlanmıştır.

Halkbank Sanal Kartların Genel Özellikleri

Halkbank sanal kart kullanımıyla, online ortam harcamalarının tamamı güvenli şekilde gerçekleştirilmektedir. İnternet üzerinden yapılan online alışverişlerin tamamı, Halkbank sanal kartlarla hızlı ve güvenli şekilde yapılmaktadır. Sosyal medya harcamaları, e-ticaret sitesi alışverişleri, oyun ödemeleri ya da online sistemlerden gerçekleştirilen diğer ödemeler, Halkbank sanal kartlarla tamamlanabilir. Sanal kartlar, sadece Halkbank kredi kartı adına çıkarılmakta ve kredi kartının limiti oranında limite sahip olmaktadır. Kart sahipleri, yapacakları alışveriş tutarında bakiyeyi sanal karta yüklemeli ve alışverişini tamamlamalıdır. Sanal kartlar, güvenli alışverişin tamamlanması amacıyla tek kullanımlık olarak planlanmıştır. Online alışverişin tamamlanmasının ardından, sanal kartın numarası bloke olur ve hesapta arta kalan tüm para ana hesaba iade edilir. Sanal kartlarla yapılan internet alışverişlerinde, kart bilgilerinin çalınması ya da banka hesaplarına erişilmesi gibi bir problem bulunmamaktadır.

Halkbank Telefon Bankacılığı Sanal Kart Oluşturma

Halkbank müşteri hizmetleri üzerinden, ParafCard için sanal kart oluşturulmaktadır. 0850 222 0400 iletişim numarası kullanılarak, doğrudan Halkbank müşteri hizmetleriyle iletişim kurulabilir. Halkbank müşteri hizmetleri sistemi üzerinden telefon bankacılığına erişebilmek için giriş aşamasında güvenlik bilgilerinin yanıtlanması gerekir. Sesli yanıt sistemi tarafından, müşteriye ait kart numarası, kredi kartı şifresi ve T.C. kimlik numarası talep edilecektir. Tüm bilgilerin doğrulanmasının ardından, bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodunun sisteme yazılmasının ardından, müşteri temsilcisine bağlanılmalı ve ParafCard için sanal kart oluşturulması talep edilmelidir.

Halkbank İnternet Bankacılığı Sanal Kart İşlemleri

Halkbank internet şubesi girişinin yapılması için www.halkbank.com.tr adresi kullanılmalıdır. Halkbank internet sitesi açıldıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında yer alan “İnternet Bankacılığı” bağlantısına tıklanması ve internet bankacılığı giriş ekranının açılması gerekir. İnternet bankacılığı giriş ekranında, müşterilere ait T.C. kimlik numarası ve online bankacılık şifresi talep edilmektedir. T.C. kimlik numarasının yerine, bankacılık müşteri numarası da kullanılabilir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, menü üzerinden “Kredi Kartları” seçimi yapılmalı ve mevcut ParafCard için sanal kart oluşturulmalıdır.

Halkbank Mobil Şube Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Halkbank mobil uygulaması indirildikten sonra, T.C. kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresiyle sisteme giriş yapılmalıdır. Sistemde yer alan menü üzerinden mevcut ParafCard seçilmeli ve kart adına sanal kart oluşturma talimatı verilmelidir. Halkbank mobil şube üzerinden sanal kartın tüm kullanım detaylarına erişilebilir ve kartlar istenildiği şekilde güncellenebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu