Güncel Konular

Haliç Üniversitesi Burs Başvurusu

Haliç Üniversitesi burs başvurusu sağlık, mühendislik, mimarlık, spor ve sanat gibi geniş bir yelpazede eğitim vermeye 1998 yılından beri devam eden Türkiye’nin öncü bir Vakıf Üniversitesi çatısı altında eğitim görmek isteyen kişilerin yaptığı başvurudur. Haliç Üniversitesi öğrencilerine sadece teorik eğitim değil, bunun yanı sıra yeteneklerini ve yaratıcılıklarını kullanabilecekleri ve keşfedebilecekleri özgür bir ortam sunmaktadır. Haliç’in yetenekleri, öğrencilerin merkezi sınav ile bir üniversiteye yerleştirilmeden önce başvurdukları burs programıdır. Böylece kişiler üniversitede burslu okuma imkanı kazanabilmektedir. Kabul talebinde bulunan öğrencilerden bazı şeyler temin edilmektedir.

Haliç Üniversitesi Burs Başvurusu Hakkında Bilgiler

Haliç’in yetenekleri burs programından yararlanmak isteyen tüm öğrencilerden otobiyografi istenmektedir. Bu otobiyografi içerisinde öğrenciler kendilerinden, kişisel özelliklerinden, yeteneklerinden, projelerinden, fikir çalışmalarından, sosyal sorumluluk çalışmalarından ve bunları ifade eden belgelerden bahsederler. Ayrıca bu belgeleri değerlendirme sürecini yapacak yetkili komisyona ibraz ederler. Değerlendirme sonucunda öğrencilerin akademik başarısından bağımsız bir şekilde hangi alanda ve hangi bölümde eğitim alması gerektiği kendisine bildirilir. Bu komisyon, öğrencilere mülakat da yapabilir.

Burs Başvuru Aşamaları

  • Başvurunuzu Haliç Üniversitesi resmi internet adresindeki ”Başvuru” sekmesine tıklayarak yapabilirsiniz. Açılan ekranda yer alan formdaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
  • Doldurulan bilgilerde kendinizden bahsediniz. Örneğin ilgi alanlarınızdan, spor ile sanat çalışmalarınızdan, kendinizi geliştirdiğiniz bilgisayar programlarından, herhangi bir projenizden ve herhangi bir sosyal sorumluluk etkinliğinden bahsedebilirsiniz.
  • Bu başvuru aşamasında projelerinizin önemi büyüktür. Eğitim hayatınızın ilk gününden bugüne dek gerçekleştirdiğiniz ve proje ekibinin parçası olduğunuz tüm projelerden bahsedebilirsiniz.
  • Projeye nasıl başladığınızı, neden bu proje ekibinde yer aldığınızı, projenizin hedeflerini ve stratejilerini belirtebilirsiniz.
  • Herhangi bir projede yer almamış kişilerin üzülmesine gerek yoktur. Herhangi bir projeniz yoksa ancak bir projeye dönüştürülebilecek bir fikre sahipseniz, bu fikrinizi Haliç Üniversitesi ile paylaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey projenizin ileriye dönük vizyonu, misyonu ve stratejisi olmasıdır.

Başvurunuzu pdf veya link olarak ekleyebilirsiniz. Başvurunuz bittikten sonra ‘‘Başvuruyu Tamamla’’ butonuna tıklayın. Böylece başvurunuz komisyon tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Kabul sonuçları sistem üzerinden gönderilen dijital mektup ve Haliç Üniversitesi web sayfası üzerinden açıklanmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu