Girişimcilik

Girişimci Kredisi Veren Bankalar Güncel Listesi

Yeni bir iş fikrine sahip kişilerin kendi istekleri doğrultusunda kurmak istedikleri işler için girişimci kredisi veren bankaları sizler için derledik.

Ekonomik yetersizliklerden dolayı kendi iş yerini açamayan girişimcilere bazı bankalar düşük faiz oranı ve uzun vade imkanıyla beraber kredi imkanı sunmaktadır. Bankaların vermiş olduğu kredi miktarları hangi sektör üzerine iş yeri açılacağı konusuna göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıda iş yeri açmak isteyenlere girişimci kredisi veren bankaların listesi verilmektedir:

  • Türkiye İş Bankası
  • Halk Bankası
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası

Türkiye İş Bankası Girişimci Kredisi

Türkiye İş Bankası, genç girişimcilere Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na kayıt olmak şartı ile 60 aya varan vade imkânı ile beraber 250 Bin TL değerinde kredi vermektedir. Ayrıca genç girişimciler Türkiye İş Bankası’ndan alacakları bu krediyi her ay eşit taksitler halinde ödeyebilme şansına sahiptir. Girişimciler, Türkiye İş Bankası’nın kredi imkânından yararlanmak için “buraya tıklayarak” internet sitesine giriş yaparak sitede yer alan kredi başvuru forumlarını doldurmaları gerekmektedir.

Halk Bankası Girişimci Kredisi

Halk Bankası, ekonomik faaliyetlerin daha da ilerleyebilmesi ve kişilerin iş yeri kurma hayallerini gerçekleştirebilmeleri için 30 Bin TL değerinde iş yeri kurma kredisi vermektedir. Halkbank’tan kredi almak için aşağıda verilen şartların yerine getirilmesi gerekilmektedir:

  • Üniversite mezunu 30 yaşını aşmamış genç girişimciler,
  • Mesleki eğitim belgesine sahip yine 30 yaşını aşmamış kişiler,
  • En az ilkokul mezunu olup iş yeri açmak istediği alanda en az 5 yıl usta kişiler, Halkbank’tan kredi desteğini alabilmektedir.

Yukarıdaki özelliklere sahip kişiler, nüfus cüzdanı örneği, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası fotokopisi ile beraber Halkbank’ın en yakın şubesine giderek kredi başvurusunda bulunmaktadır.

Garanti Bankası Girişimcilik Kredisi

Garanti Bankası, özellikle kadın genç girişimcilerin ekonomik alanda kendilerini geliştirebilmeleri için kadınların iş yeri açma hayallerine destek olup belli miktarda kredi verebilmektedir. Garanti Bankası’ndan kredi almak için ilk önce iş yeri açmadan önce verilen eğitimlere katılarak belge alınması gerekmektedir. Gereken eğitimlere katılıp başarılı sonuçlar elde edildikten sonra 2- 36 ay vadeli teminat destekli iş yeri açmak için kredi alınmaktadır.

Vakıfbank Girişimcilik Kredisi

Ekonomik yetersizliklerden dolayı iş yeri açamayan kişilere Vakıfbank iş yeri açmak için kredi imkanını sunmaktadır. Vakıfbank’tan kredi desteği almak isteyen kişilerin öncelikle bankaya iş projelerini özenli ve titiz bir şekilde hazırlayarak sunmaları gerekmektedir. Banka tarafından projenin kabul edilmesinden sonra iş yeri açmak isteyenler, Vakıfbank’ın şubesine gerekli evraklarla beraber giderek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca girişimcilerin aldıkları kredi miktarı yeterli olmadığı durumlarda genç girişimciler, bankaya teminat ve kefil göstererek kredi miktarını yükseltebilmektedir.

Ziraat Bankası Girişimcilik Kredisi

Ziraat Bankası’ndan iş yeri kurmak için kredi almak isteyen kişiler, başvuru için gerekli evraklarla birlikte bankaya giderek müracaatta bulunabilmektedir. Ziraat Bankası’ndan alınan kredinin vade oranı 48 ay olarak belirlenmektedir. Bunun dışında genç girişimciler, Ziraat Bankası’na konut veya arsa ipoteğini göstererek de girişimci kredisini alabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu