Finans ve Banka

Garanti BBVA Simkart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası simkart işlemleri için bankaya ait işlem kanalları kullanılmaktadır. Garanti BBVA simkart bloke kaldırma işlemlerinin yapılacağı bankacılık kanalları şunlardır:

 • Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı
 • Garanti BBVA Mobil Bankacılık Uygulaması
 • Garanti BBVA ATM’leri

Yukarıda sıralanan kanallardan herhangi biri kullanılarak, bloke olan sim kartlar tekrardan aktif hale getirilebilir.  4.5G geçişi yapılan veya farklı bir GSM operatörüne taşınan sim kart numaraları, banka işlemlerine karşı geçici olarak bloke edilmektedir. Sim kart blokesi kaldırılmadığı zaman, bankaya ait online işlemler kullanılamaz.

Garanti BBVA Sim Kart Blokesi Kaldırılmazsa Ne Olur?

Garanti bankası simkart blokesi kaldırılmadığı zaman, bankaya ait temel işlemler kısıtlanmaktadır. Garanti BBVA sim kart blokesi devam ederse, aşağıda sıralanan işlemler yapılamaz:

 • 3D Secure güvenli alışveriş uygulamasıyla online alışveriş gerçekleştirme
 • Garanti BBVA mobil bankacılık uygulama girişi ve kullanımı
 • Garanti BBVA internet şubesi girişi ve bankacılık işlemleri
 • SMS bankacılığı işlemleri
 • Garanti BBVA anlaşması bulunan mağazalardan alışveriş kredisi talep etme
 • Kişisel bilgilerin güncellenmesi ya da görüntülenmesi
 • SMS üzerinden kredi kartı ve banka kartı şifrelerinin güncellenmesi

Sim kart blokesi aktif olduğu sürece, yukarıda sıralanan işlemlerin tamamı engellenecektir. Sim kart blokesi bulunan kişiler sadece garanti BBVA şubelerinden ve bankamatiklerden işlem yapabilirler.

Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke İşlemleri

Garanti bankası müşteri hizmetleri üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için 444 0 333 iletişim numarası kullanılmalıdır. Banka tarafından bloke edilen sim kart numarasıyla müşteri hizmetleri arandığı zaman, sesli yanıt sistemi tarafından bloke algılanır ve blokenin kaldırılması için işlem seçenekleri sunulur. Farklı bir işletişim numarasıyla müşteri hizmetleri arandığında, kimlik tespiti için T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasının girilmesi talep edilir. Kimlik doğrulamasının ardından, sim kart blokesinin kaldırılması için gerekli işlemlere yönlendirme yapılacaktır.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Simkart Bloke Kaldırma İşlemleri

Garanti Bankası internet şubesi ya da mobil bankacılık sistemlerinden bir tanesi kullanılarak, bloke olan sim kartı aktifleştirilebilir. İnternet bankacılığına giriş yapmak için Garanti BBVA internet adresi kullanılmalıdır. www.garantibbva.com.tr adresi üzerinden internet sitesi açıldıktan sonra, sayfada yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalı ve giriş ekranı açılmalıdır. İnternet bankacılığı giriş ekranında, T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasıyla birlikte, bankacılık numarası talep edilmektedir. Gerekli bilgiler tamamlandıktan sonra, sim kart blokesi kaldırma işlemleri için yönlendirme yapılacaktır.

Garanti BBVA ATM’leri Sim Kart Blokesinin Kaldırılması

Garanti Bankası ATM cihazları kullanılarak, kredi kartı ya da banka kartıyla sim kart blokesi kaldırılmaktadır. Kredi kartı ya da banka kartı kullanılarak ATM girişi yapıldıktan sonra, işlemler bölümünden “Sim Kart Bloke Kaldırma” seçimi yapılmalıdır. Garanti BBVA ATM’leri üzerinden sim kart bloke işlemi yapıldıktan sonra, telefon numarası aktifleş olarak kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu