Finans ve Banka

Garanti BBVA Sanal Kart Oluşturma

Garanti BBVA Bankası sanal kart başvuru işlemleri, bankaya ait alternatif kanallar üzerinden gerçekleştirilmektedir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemleri üzerinden, sanal kart oluşturulabilir. Garanti BBVA kredi kartına ek olarak çıkarılan ve sadece online harcamalarda kullanılan Garanti BBVA sanal kartlar, güvenli alışveriş amacıyla hazırlanmıştır.

Garanti BBVA Sanal Kartın Genel Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası sanal kartları, sadece online alışverişlerde ve ödemelerde kullanılmaktadır. Garanti Bankasının kredi kartı olan Bonus Karta ek olarak sanal kart çıkarılmaktadır. Sanal kartın kullanım amacı, internet siteleri ve diğer online kanallardaki harcamalarda kredi kartı bilgilerinin saklı kalmasıdır. Hesap bilgilerinin çalınmasını engellemek ve kart bilgilerinin saklı tutulmasını sağlamak için Garanti BBVA sanal kart oluşturulmaktadır. Sanal kartlar tek kullanımlık olarak tasarlanmıştır ve alışverişi tamamlanmasının ardından, sanal kart numarası değişmektedir. Kartın içerisinde kalan bakiyeler, doğrudan banka hesabına iade edilmektedir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Sanal Kart Oluşturma

Garanti BBVA telefon bankacılığı sistemi kullanılarak, sanal kart başvurusu yapılmaktadır. 444 0 333 iletişim numarası kullanılarak, Garanti Bankası müşteri iletişim merkezine erişilebilir. Müşteri hizmetleri girişinin yapılması aşamasında, T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası talep edilmekte ve kart bilgileri sisteme girilmektedir. Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasına gönderilen SMS kodu sisteme yazıldıktan sonra, müşteri hizmetleri sisteminden bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir. Sesli yanıt sistemi üzerinden müşteri temsilcisine bağlanılarak, Bonus karta ek olarak sanal kart oluşturulmak istendiği belirtilmelidir.

Garanti BBVA Bankası İnternet Şubesi Sanal Kart İşlemleri

Garanti BBVA internet bankacılığı sistemi üzerinden, hızlı ve güvenli şekilde sanal kartı oluşturulmaktadır. www.garantibbva.com.tr bağlantı adresine tıklandıktan sonra, doğrudan Garanti Bankası resmi internet sitesi açılmalıdır. Sayfanın üst kısmında bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayarak, güvenli bankacılık sistemi giriş ekranı açılacaktır. Müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarasıyla birlikte bankacılık şifresinin de sisteme girilmesi ve “Garanti BBVA İnternet Giriş” butonuna tıklanmasıyla, internet bankacılığı işlemlerine başlanabilir. İnternet bankacılığı sisteminde yer alan menüden “Kartlar” seçimi yapıldıktan sonra, Bonus Kart bölümüne gidilmeli ve hangi kredi kartına ek olarak sanal kart çıkarılacağı belirlenmelidir. Kart seçiminin tamamlanmasının ardından, “Sanal Kart Oluştur” seçeneğine tıklanmalı ve sanal kartlar kullanıma açılmalıdır.

Garanti BBVA Mobil Bankacılık Sanal Kart İşlemleri Nelerdir?

Garanti Bankası mobil uygulaması kullanılarak, tıpkı internet bankacılığında olduğu gibi sanal kart oluşturulabilir. “Garanti Mobil” uygulamasının indirilmesinin ardından, T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasıyla birlikte, internet bankacılığı girişinde kullanılan şifreyle sistem girişi yapılmalıdır. Sanal kart oluşturmak için “Kartlar” bölümüne tıklanmalı ve sanal kart çıkarılacak kredi kartı belirlenmelidir. Sanal kartın oluşturulmasının ardından, kart içerisinde istenilen tutarda limit aktarılmalıdır. Garanti BBVA mobil bankacılık uygulaması üzerinden, sanal kartların kullanımları hakkındaki tüm işlemler takip edilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu