Finans ve Banka

Garanti BBVA Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında Garanti BBVA cep telefonuna havale yapabilmek için internet bankacılığı, mobil şube ve ATMler kullanılabilmektedir. Garanti BBVA cebe havale işlemi için Türkiye’ye bağlı bir operatörden hizmet alınıyor olması gerekmektedir. CepBank hizmetinden yararlananlar para transferini 7/24 yapabilmektedirler.

Garanti BBVA CepBank Tanımlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA CepBank tanımlaması için öncelikle https://www.garantibbva.com.tr adresine giriş yapılması gereklidir. Ardından ana sayfadan internet bankacılığına giriş yapılmalıdır. İnternet bankacılığı menüsünde bulunan Garanti BBVA internet bankacılığı tanımlama seçeneğinin seçilmesi gereklidir. Açılan sayfaya cep telefonu numarası, hesap numarası, günlük işlem üst limiti girilmelidir. CepBank şifresi oluşturulmalıdır. Günlük işlem üst limitinin maksimum 1.000 TL olarak belirlenebilmesi mümkündür. CepBank hareket izleme menüsü üzerinden yapılan CepBank işlemlerinin takibi yapılabilmektedir.

Mobil Bankacılık İle Garanti BBVA Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA uygulamasından cebe havale yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

 • Öncelikle kullanılan cihazın işletim sistemine göre App Store veya Google Play Store üzerinden mobil uygulamanın indirilmesi gereklidir.
 • Ardından müşteri numarası ve mobil bankacılık şifresi ile beraber uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Ana ekranın alt kısmında bulunan işlemler menüsüne tıklanmalıdır.
 • İlk sırada bulunan para transferleri seçilmelidir.
 • Cep no’ya transfer (CepBank) seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Para gönderme, para isteme ve hareketler/işlem iptali olmak üzere üç seçenek bulunmaktadır. Para gönderme seçilmelidir.
 • Paranın aktarılacağı hesap, göndericinin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonu numarası ve gönderilecek tutar girilmelidir. Ardından girilen bilgilerin onaylanması ile beraber Garanti BBVA cep telefonuna havale işlemi gerçekleşmektedir.

Garanti BBVA CepBank’ın Avantajları Nelerdir?

Garanti BBVA CepBank’ın faydaları aşağıda belirtilmiştir:

 • Kolaylık ve hız sağlayan bir hizmettir. Çünkü kişinin cep telefonu üzerinden tek bir işlem ile Garanti BBVA hesabı olsa da olmasa da karşıdaki kişiye para gönderebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yine kartsız bir şekilde paranın ATMlerden çekilebilmesi mümkün olmaktadır.
 • Paracard Bonus veya Paracard Bonus Trink’e para gönderilebilmesi mümkündür.
 • GSM TL yükleme, kredi kartı borcu ödeme, şans oyunları, OGS ve KGS ödemelerini de CepBank üzerinden yapabilmek mümkün olmaktadır.
 • CepBank’a tanımlı hesabın bakiyesini öğrenebilmek için telefonun mesaj kısmına Bakiye yazılması ve mesajın 3333’e gönderilmesi yeterlidir.

Garanti BBVA Cebe Havale İşlemi İptal Edilebilir Mi?

Garanti BBVA cep telefonuna havale işleminin iptali için internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanılabilmektedir. Ayrıca SMS aracılığı ile de işlem iptali yapabilmek mümkündür. Garanti BBVA cebe havale işlemini iptal edebilmek için telefonun mesaj kısmına IPTAL yazılması, bir boşluk bırakılması ve sonrasında telefona mesaj olarak gelmiş olan referans numarasının yazılması gereklidir. İlgili mesajın 3333’e gönderilmesi durumunda işlem iptali yapılmaktadır. Alıcı parayı 7 gün içerisinde çekmez ise; işlem otomatik olarak iptal olmaktadır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu