Finans ve Banka

Garanti Bankası Hesap Açma Başvurusu

Garanti Bankası hesap açma işlemi nasıl yapılır? Şubeye mi gitmek gerekir yoksa internetten yapılır mı? Hangi belgeler gerekli? Tüm detaylar konumuzda

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan Garanti Bankası, pek çok kişinin hesap açtırdığı bankalardan biridir. Sizlerde Garanti Bankası hesap açma başvurusu yapmak istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin. Garanti Bankası’nda vadeli, vadesiz, döviz mevduatı, altın mevduatı gibi pek çok hesaba sahiptir. Peki Garanti Bankası’nda nasıl hesap açabilirsiniz. Garanti Bankası hesap açma başvurusu nasıl yapılır?

Hesap Açılışı İçin Gerekli Belgeler

Garanti Bankası’nda hesap açılışı için, gerekli belgeleri toplamalısınız. Hesap açılışı için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeleri toparlamanız hızlı bir şekilde hesap açılışı için çok iyi olabilir. Garanti Bankası’nda hesap açılışı yapabilmek için, kimlik kartı, pasaport veya ehliyet gibi belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle başvuru için bankaya giderken bu belgeleri toparlamaya özen gösterin.

Hesap Açılışı Sadece Şubeden

Tüm belgeleri topladıysanız, artık banka şubesine başvuru yapmaya gidebilirsiniz. Garanti Bankası’nda ilk kez hesap açıyorsanız, hesabı yalnızca şubeden açabiliyorsunuz. Başvuru için size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek hesap açmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Hesap açma işlemleri hemen aynı gün tamamlanmaktadır ve hesabınızı hemen o gün kullanmaya başlayabiliyorsunuz. İnternet bankacılığı hesabı da açtırmak istiyorsanız, başvuru esnasında mutlaka bunu söylemeniz gerekmektedir. Çünkü internet bankacılığı için ek başvuru yapmanız gerekiyor. Kısacası daha önce bankada hesap açmış biri olarak, yapmak istediğiniz her şeyi tek seferde o şubede halledin. Yoksa sürekli olarak şubeye gidip geleceksiniz.

Hesabınızı açtırmak için yaptığınız başvuruyu takiben 10 gün içerisinde, ikamet ettiğiniz adrese banka kartınız gönderilir. Bu kart, Paracard Bonus olarak geçmektedir. Ön ödemeli bir kart olmasının yanı sıra, banka hesabınızdaki vadesiz bakiyenizi kartınızda kullanmanızı sağlıyor. Ayrıca Garanti Paracard ile internette veya fiziksel olarak alışveriş yapabilir, bankamatiklerden para yatırabilir ve çekebilirsiniz.

Paracard’ı kullanmak için şifre oluşturmanız gerekir. Şifre oluşturmak için, Banka kartının şifresini 444 0 333 adlı müşteri iletişim merkezini arayarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi oluşturduktan sonra, kartınızı yurt içi ve yurtdışında pek çok noktada kullanabilir ve yurtiçi, yurtdışı pek çok bankamatikten para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası, hesap açılış işlemleri için herhangi bir alt limit veya hesap açma ücreti almamaktadır. Ancak bankaya, 6 ayda bir hesap işletim ücreti ödemeniz gerekiyor. Söz konusu hesap işletim ücreti yaklaşık olarak 125 TL. 6 ayda bir hesabınızdan bu bakiye kesiliyor.

Hesap işletim ücreti, Garanti Bankası’nı maaş hesabı olarak kullanan ve emekli maaşı alanlar için kullanılmıyor. Çalıştığınız bir kurum aracılığılı ile  maaş hesabı açtırdığınız zaman hesap işletim ücretinden muaf olabilirsiniz.

Hesabını Kullanmaya Başla 

Hesabınızı açtırdıktan ve banka kartınızı aldıktan sonra artık hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kartınızı da yurtiçi ve yurtdışı ATM’lerden para çekmek için kullanabilir ve nakit taşıma sıkıntısından kurtulabilirsiniz. Ayrıca yine banka kartınızı kullanarak yapacağınız alışverişlerden bonus puan kazanabilirsiniz.

Hesabınızı, Garanti Mobil uygulamasına hesap bilgileriniz ile giriş yaparak vadesiz hesap bakiyenizi kontrol edebilir, transfer işlemlerini gerçekleştirebilir ve fatura ödemesi yapabilirsiniz. Paracard’ınız ile tüm ATM’lerden para çekebilir ve bu işlemleri çok düşük ücretlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Paracard’ınız genelde internet alışverişlerine kapalı bir şekilde size ulaştırılır. Garanti Bankası’nın mobil uygulamasına giriş yaparak, uygulama üzerinden kartınızı internet alışverişlerine çok kolay ve kısa bir sürede açtırabilirsiniz.

Yatırım Yapabilirsiniz

Garanti Bankası hesabınızı açtıktan sonra hesabınızı yatırım işlemleri için de kullanabilirsiniz. Garanti Bankası hesabınız ile döviz alabilir, altın alabilir pek çok yatırım işlemini oldukça kolay ve bir o kadar da kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda bakiye varsa, mobil uygulamayı kullanarak döviz alabilir, altın alabilir yatırım fonu alabilir ve borsa hesabı da açtırabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu