Finans ve Banka

Garanti ATM Para Çekme Limiti

Her bankada olduğu gibi Garanti bankasında da ATM'lerden günlük para çekme limiti vardır. 2021 yılı itibariyle günlük para çekme limitini inceledik.

Garanti Bankası ATM’lerinden para çekme miktarı, günlük 2.000 TL’dir. İşlem, nakit avans ve diğer tüm kartlar için değişmemektedir. Ancak kişiler isterlerde Garanti para çekmek limiti arttırma başvurusunda bulunabilmektedir. Garanti Bankası’nın para çekme limitleri, güvenlik nedeniyle düşük tutulmaktadır. Kişiler, tek T.C. kimlik numarası ve tek kart ile en fazla 5.000 TL günlük çekim yapabilmektedir. Limitler 2020 corona salgını ile artmıştır.

Garanti Hesaba Göre Para Çekme Limiti

Garanti hesabın özelliğine göre para çekme miktarı günlük olarak değişebilmektedir. Bu kapsamda ATM’den alınacak hesaptan para çekme limiti 5.000 TL’dir. Garanti Bankası kredi kartlarından alınabilecek ATM nakit avans limiti günlük 6.000 TL olarak belirlenmiştir. Eğer kişinin sahip olduğu kredi kartının limitleri, belirtilen miktarın üzerinde ise bu miktar çekilebilmektedir. Ancak eğer limit bu kadar yüksek değilse, kartta olmayan bir limit çekilemeyeceğinden, üst seviyenin altında çekimler yapılabilmektedir.

Garanti QR Kod Uygulaması İle Para Çekme Limiti

Garanti QR Kod ile ATM’lerden para çekme limiti, 2021 yılı için 3.000 TL olarak belirlenmiştir. Garanti ATM’lerinden yapılacak QR kod işlemlerine ait limitler, yapılan işleme göre değişiklik gösterir. Garanti QR kod uygulaması ile yapılacak kredi kartı ödemelerine ait işlem limitleri günlük 12.000 TL’dir. Bunun haricinde yapılacak QR kod işlemlerinin tümü 3.000 TL ile sınırlandırılmıştır.

Garanti Bankası Kartlı Çekimlerde İşlem Limitleri

Garanti banka veya kredi kartı ile yapılacak işlemler, 1.000 TL ile 5.000 TL arası limitlere tabi tutulmaktadır. Bu kapsamda yapılacak işleme göre değişen kartlı çekim limitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Garanti ATM’lerinden hesap veya kredi kartı kullanarak GSM TL yükleme işlemi günlük azami 1.000 TL olarak yapılabilmektedir.
  • Garanti ATM’lerinden yapılacak kartlı bağış limiti günlük maksimum 3.000 TL’dir.
  • Garanti ATM’lerinden şans oyunlarına yapılacak günlük ödeme limiti 5.000 TL’dir.

Garanti Bankası Maaş Hesabından Para Çekme Limiti

Maaş hesabı Garanti Bankası’nda olan kişilerin günlük para çekme limitleri 2.000 TL’dir. 2.000 TL üzerinde maaş alan kişiler, para çekme limitini aşmaları nedeniyle maaşlarının kalan kısmını ertesi gün, ya da gece 00.00’dan sonra alabileceklerdir. Kişilerin normal hesaplarından çekecekleri para da 2.000 TL olacağından, kişiler maaş hesabı için herhangi bir ayrıcalığa tabi tutulmazlar. Her durumda en fazla 2.000 TL çekilebilmektedir.

Bunların yanı sıra şirket hesaplarından yapılacak para çekme işlemleri için de limitler aynıdır. Şirket hesapları da en fazla 2.000 TL çekebilmektedir. Bununla birlikte her müşteri için daha fazla para çekme talebinde şubeler ile görüşme imkanı sunulmaktadır. Şirket hesapları, Garanti Bankası’nın kurumsal şubelerine giderek hesaplarındaki miktara göre ödeme talep edebilmektedir. Şirket hesaplarına ait görüşmeler, bireysel Garanti Bankası şubelerinden değil, kurumsal şubelerden yapılmaktadır. Bu sayede müşteriler, hem sadece bir seferliğine, hem de kalıcı olarak hesaplarına tanımlı günlük para çekme limitlerini değiştirebilmektedir.

Farklı Bankamatikleri Kullanmak Günlük Para Çekme Limitini Etkiler Mi?

Bankamatik değiştirmenin para çekme limitine etkisi bulunmamaktadır. Para çekme ve yatırma ile ilgili bilgiler, döküm şeklinde kart üzerinden yapılmaktadır. bu nedenle bankamatiğe kartınızı yerleştirdiğinizde, kart bilgileri kapsamında otomatik olarak para çekme limitleri belirlenecektir. Bunun yanında kartsız işlem yapma durumu söz konusu ise de sistem aynı şekilde işler. Eğer QR kod ile para çektiyseniz para çektiğiniz hesaba işlem girişi gerçekleşecektir. Bu sayede para çekme limitleri değişmeden kalır, tüm ATM’lerde aynı işlemler görüntülenir. Dolayısıyla ATM değişikliği, işlem kısıtından kurtulmayı sağlamaz.

Kaynat:  https://kiralikbasvuru.net

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu