Finans ve Banka

Fibabank Simkart Bloke Kaldırma

Fibabank simkart bloke kaldırılması için banka adına işlem yapılacak kanallar kullanılmalıdır. Fibabanka tarafından hizmete sunulan bankacılık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır:

  • Fibabank Müşteri Hizmetleri
  • Fibabank İnternet Şubesi
  • Fibabank Mobil Uygulaması
  • Fibabank ATM’leri

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından herhangi birisi kullanılarak, bloke edilen sim kart numarası tekrardan kullanıma açılacaktır. Fibabank sistemlerine kayıtlı bulunan cep telefonu numarası, farklı bir operatöre taşındığında ya da 4.5G hizmetine dahil edildiğinde geçici olarak bloke edilmektedir. Sim kart blokesi kaldırılmadığı sürece, bankaya ait online işlemlerin tamamı engellenmekte ve kullanıma kapatılmaktadır. Fibabank simkart bloke kaldırıldıktan sonra, bankaya ait online işlemler ve kanalların tamamı aktif olarak kullanılmaya devam edecektir.

Fibabank Sim Kart Bloke Kaldırma İşleminin Önemi

Simkart bloke kaldırma işlemi yapılmadığı sürece, bankada yer alan telefon numarası kullanıma kapalı olacaktır. Banka sistemlerinde kayıtlı bulunan cep telefonu numarasına, online bankacılık işlemleri için güvenlik kodu gönderilmektedir. Güvenlik sisteminin işlemesi için cep telefonuna gönderilen SMS kodunun işlem sayfalarına girilmesi ve onaylanması gerekir. Sim kart blokesi devam ettiği sürece, aşağıda sıralanan bankacılık işlemlerinin tamamı kullanıma kapatılacaktır:

  • Fibabank telefon bankacılığı girişi ve banka işlemleri
  • Fibabank internet şubesi giriş işlemleri
  • Fibabank mobil uygulama girişi ve banka işlemleri
  • Fibabank SMS bankacılığı işlemleri
  • Online alışverişlerin tamamlanmasında kullanılan 3D Secure uygulaması
  • Bankacılık bilgilerinin güncellenmesi

Yukarıda sıralanan işlemlerin tekrardan kullanılması için sim kart blokesinin kaldırılması ve aynı telefon numarasının tekrardan aktifleştirilmesi gerekmektedir.

Fibabank Müşteri Hizmetleri Simkart Bloke Kaldırma

Fibabank telefon bankacılığı sistemi kullanılarak, bloke olan sim kart numarası tekrardan kullanılabilir hale getirilecektir. 444 88 88 ya da 0850 222 77 77 iletişim numaraları kullanılarak, Fibabanka müşteri hizmetleriyle iletişime geçilebilir. Fibabank müşteri hizmetleri arandıktan sonra, işlemlere devam edilmesi için kimlik doğrulaması yapılmalıdır. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasıyla birlikte, kart bilgilerinin girilmesi ve kimlik doğrulamasının tamamlanması gerekir. Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra, sesli yanıt sistemi üzerinden doğrudan sim kart bloke kaldırma ekranına yönlendirme yapılacaktır.

Fibabank İnternet Şubesi Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Fibabank internet bankacılığı sistemi kullanılarak, bloke olan sim kart numarası tekrardan kullanıma açılabilir. www.fibabanka.com.tr adresi kullanılarak, Fibabank resmi internet sitesi açılmalıdır. Sayfada yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalı ve “Bireysel” işlemler üzerinden giriş ekranı açılmalıdır. T.C. kimlik numarası ya da bankada kayıtlı müşteri numarası bilgileri girildikten sonra, doğrudan sim kart bloke kaldırma ekranı açılacaktır.

Fibabank ATM’leri Simkart Bloke Kaldırma İşlemi

Fibabank bankamatikleriyle sim kart blokesinin kaldırılması için Fibabank kredi kartı ya da banka kartıyla işlem yapılmak zorundadır. Fibabank ATM girişi yapıldıktan sonra, kartlı işlemler menüsünden “Diğer İşlemler” bölümü tercih edilmelidir. Fibabank ATM’si sim kart bloke kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra, cep telefonu numarası banka işlemlerinde kullanılmaya devam edilebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu