Finans ve Banka

Fibabank Sanal Kart Oluşturma

Fibabank sanal kart işlemlerinin gerçekleştirilmesi için internet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri üzerinden işlem yapılmaktadır. Fibabanka sanal kart kullanımları, sadece Fibabanka kredi kartı olan kişilere sağlanmaktadır. Online olarak gerçekleştirilen tüm alışverişlerde, Fibabanka sanal kartların kullanımı söz konusudur. Fibabanka sanal kartlarının kullanımıyla, asıl kredi kartı bilgileri güvende tutulmakta ve herhangi bir kanalda paylaşılmamaktadır.

Fibabanka Sanal Kartın Genel Özellikleri

Fibabanka sanal kart kullanımıyla, kredi kartı bilgilerinin tamamı güvende tutulmaktadır. Sanal kartlar, sadece online alışverişlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İnternet üzerinden yapılacak e-ticaret alışverişleri, sosyal medya ödemeleri, oyun alışverişleri ya da fatura ödemeleri başta olmak üzere, tüm ödemeler sanal kartlarla gerçekleştirilebilir. Fibabanka sanal kartları, tek kullanımlık olarak hazırlanmıştır ve kart numaraları, alışverişin tamamlanmasının ardından güncellenmektedir. Aynı kart numarası iki defa kullanılmadığı için sanal kart bilgilerinin çalınması gibi bir problem oluşmamaktadır. Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm internet harcamalarında, Fibabanka sanal kartları kullanılmaktadır. Sanal kartın içerisinde yüklenen bakiyeler, online alışverişin tamamlanmasının ardından banka hesabına iade edilmektedir.

Fibabanka Telefon Bankacılığı Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Fibabanka müşteri hizmetleri üzerinden, yeni bir sanal kart oluşturma ya da eski sanal kartları kullanıma kapatma gibi işlemler gerçekleştirilmektedir. 0850 222 77 77 iletişim numarası kullanılarak, Fibabanka müşteri hizmetleri aranmalıdır. T.C. kimlik numarası veya bankaya ait müşteri numarası belirtildikten sonra, kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresiyle sisteme giriş yapılmalıdır. Cep telefonuna gönderilen 4 haneli SMS kodu kullanılarak, güvenlik işlemleri tamamlanmalı ve müşteri hizmetleri sistemine giriş yapılmalıdır. Müşteri temsilcisiyle irtibat kurduktan sonra, mevcut kredi kartına ek olarak sanal kart oluşturulmak istendiği belirtilmelidir.

Fibabank İnternet Şubesinden Sanal Kart Oluşturma

Fibabanka internet bankacılığı sistemine giriş yapmak için www.fibabanka.com.tr adresi kullanılmalıdır. İnternet sitesinin üst kısmında yer alan “İnternet Bankacılığı” giriş ekranına tıklandıktan sonra, internet şubesi giriş ekranı açılacaktır. T.C. kimlik numarası ya da bankaya ait müşteri numarası bilgilerinden bir tanesi girildikten sonra, online bankacılık şifresi yazılmalı ve “giriş” butonuna tıklanmalıdır. Bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına, 4 haneli güvenlik şifresi gönderilecektir. Gönderilen şifresi 120 saniye içerisinde sisteme girerek, internet bankacılığı girişi tamamlanabilir. Uygulamada yer alan menüden “Kredi Kartları” seçimi yapıldıktan sonra, sanal kart oluşturulmak istenen mevcut kredi kartı belirlenmeli ve sanal kart için talimat verilmelidir.

Fibabank Mobil Uygulaması Sanal Kart İşlemleri

Fibabanka mobil bankacılık sistemi üzerinden sanal kart oluşturmak için “Fibabanka Mobil” uygulamasının indirilmesi ve açılması gerekir. Uygulama giriş ekranında, T.C. kimlik numarası ve kart numarasıyla birlikte online bankacılık şifresinin de kullanılması gerekir. Sistem girişinin tamamlanması için cep telefonuna gönderilen güvenlik şifresi kullanılmalıdır. Fibabanka mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra, kredi kartının belirlenmesi ve karta ek olarak sanal kart oluşturma talimatının verilmesi gerekir. Fibabanka sanal kart oluşturulduktan sonra, içerisine bakiye yüklenebilir ve tüm online harcamalarda kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu