Finans ve Banka

Fibabank Cebe Havale Nasıl Yapılır

2020 yılında Fibabank cep telefonuna havale işlemi gün ve saat sınırlaması olmadan, istenen zaman diliminde yapılabilmektedir. Fibabank cebe havale yapmak isteyen kişilerin Fibabank müşterisi olmaları gerekmektedir. Ancak karşı taraf Fibabank müşterisi olmasa dahi ATM üzerinden aktarılan tutarı çekebilmektedir.

Fibabank Cebe Havale İşlemi Hangi Yöntemler İle Yapılır?

Fibabank cebe havale işlemini yapabilmek için internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanılabilmektedir. Mobil bankacılık aracılığı ile bu işlemi yapmak isteyenlerin Fibabanka Mobil Bankacılık uygulamasını indirmeleri gerekmektedir. IOS işletim sistemine sahip cihazları olanlar App Store üzerinden ve Android işletim sistemine sahip cihazları olanlar da Google Play Store üzerinden uygulamayı indirebilmektedirler. Müşteri numarası ve mobil bankacılık şifresi ile beraber uygulamaya giriş yapılabilmektedir. Ardından para transferleri menüsünden havale menüsüne giriş yaparak aktarım yapılmak istenen alıcının da bilgileri girilerek işlem tamamlanabilmektedir.

Fibabank Cep Telefonuna Havale Yapılan Tutar Nasıl Çekilir?

Fibabank cebe havale parasını çekebilmek için öncelikle https://www.fibabanka.com.tr adresine giriş yapılarak en yakın ATM’nin nerede olduğunun bulunması gereklidir. Bunun için ana sayfanın alt kısmında bulunan faydalı sayfalar başlığından şube ve ATMlerimiz seçeneğine tıklanması gereklidir. Ardından açılan sayfadan şehir ve il seçilerek yakındaki ATMlerin nerede olduğu harita üzerinde görülebilmektedir. Yol tarifi alabilmek de mümkündür. ATM’den kartsız işlemler menüsünden havale işleminin seçilmesi gereklidir. Gönderici ve alıcı için istenen bilgilerin girilmesi durumunda Fibabank cep telefonuna havale tutarı çekilebilmektedir.

Fibabank Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Fibabank cep telefonuna havale işleminin iptali için müşteri iletişim merkezinin aranması gereklidir. Bunun için 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezi aranmalıdır. Kısa bir ses kaydı ile karşılama yapılmaktadır ve ardından işlem menüsü sayılmaktadır. Kimlik doğrulaması yapılabilmesi için bankacılık bilgileri girilebileceği gibi sesli imza hizmetinden faydalananların herhangi bir bilgi girişi yapmalarına gerek kalmamaktadır. Müşteri temsilcisine bağlanabilmek için öncelikle 1 tuşlanmalıdır. Ardından da 5 tuşlanmalıdır. Kısa süre içerisinde uygun olan bir müşteri temsilcisine aktarım gerçekleşmektedir. Müşteri temsilcisine yapılmış olan para transfer işleminin iptal edilmek istendiğinin söylenmesi gereklidir. Karşı tarafın parayı çekmemiş olması durumunda iptal talebi ilk 24 saat içerisinde bildirilir ise talep onaylanmaktadır.

Fibabank Havale İşlem Ücretleri Ne Kadardır?

Fibabank havale ücretleri aşağıda verilmiştir:

  • Fibabank cebe havale işlemi için herhangi bir ek ücret alınmamaktadır.
  • İnternet bankacılığı ile yapılan havale işlemleri ücretsizdir.
  • Mobil şube üzerinden yapılan havale işlemlerinden masraf talep edilmemektedir.
  • Telefon bankacılığı ile havale yapılması durumunda işlem ücreti alınmamaktadır.

Şubeden havale işlemi yapılması halinde; isimden isime işlem yapılıyor ise 45 TL’den 450 TL’ye kadar, hesaptan isme ise 35 TL’den 450 TL’ye kadar ve hesaptan hesaba ise 40 TL’den 450 TL’ye kadar işlem ücreti alınabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu