Yeni İş Fikirleri

Evde Yapılabilecek Pratik ve Para Kazandıracak İş Fikirleri

Günümüz teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte evde yapılabilecek yeni iş fikirleri ortaya çıkmıştır. Bu iş fikirleri sayesinde evde gelir elde edilebilir.

Evde ek iş yapmak isteyen kişiler, boş zamanlarını değerlendirmek için farklı iş alanlarına yönelebilirler. Evde yapılabilecek pratik ve para kazandıracak bazı popüler iş fikirleri vardır. İnternet üzerinden tanıtım yaparak, katalog ürünlerini satarak, süs eşyaları yaparak, paketleme işi yaparak ya da içerik üreterek ek gelir elde edilebilir. İşin kalitesine ve müşteri potansiyeline göre, aylık gelirlerde artış görülmektedir.

İşte Bazı Popüler Yeni İş Fikirleri

Blog Ve Makale Yazarlığı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Makale ve içerik yazarlığı yaparak ya da blog yazarak ek gelir elde etmek mümkündür. Yazarlık yeteneği bulunan ve özgün makaleler üretebileceğine inanan kişiler, düzenli olarak içerik üretimi yapan ajanslarda serbest zamanlı olarak çalışabilir. Blog yazarlığı yapmak isteyen kişiler, kendi sitelerini kurduktan sonra bu sitelere düzenli şekilde yazı ekleyerek, Google reklamı alma şansını yakalayabilir. Ek iş olarak blog yazarlığı yapan kişiler, 1.000 TL ila 10.000 TL arasında gelir elde ederken, ajanslar için makale hazırlayan kişiler ortalama 1.500 TL kazanç sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Pazarlama Ve Ürün Tanıtımı Yaparak Para Kazanmak

Sosyal medya hesaplarını yönetmek ve bu hesaplar üzerinden satış yapmak, bugünün en fazla tercih edilen ek gelir yöntemlerinden bir tanesidir. İnstagram, Facebook, Twitter, Youtube, LinkedIn, Google+ ve Pinterest uygulamaları başta olmak üzere birçok programda hesap açılabilir. Sosyal medya kanallarıyla satış yaparken dikkat edilmesi gereken şey, pazarlaması yapılacak ürünlerle ilgilenen müşteri kitlesinin yer aldığı sosyal medya ağını belirlemektir. Sosyal medya aracılığıyla satış ve pazarlama yapıldığında, elde edilecek kazancın üst limiti bulunmamaktadır.

Evde Yemek Ve Pasta Yapıp Satarak Ek Gelir Elde Edebilirsiniz

Evde pasta ve yemek yapmak ve yapılan ürünleri sipariş usulüyle satmak, özellikle ev hanımlarının tercih ettiği ek gelir yöntemlerinden bir tanesidir. Ev yemeklerinin satışının yapılması için, sosyal medya üzerinden hesaplar oluşturulmalı ve yemeklerin tanıtımı yapılmalıdır. Yemeklere ait internet sitesi oluşturmak da müşteri potansiyelini arttıracaktır. Yapılan yemeklerin tanıtımı yapıldıkça, alınan siparişler de kazanç oranı da artacaktır. Evde yemek yapıp satan kişiler, ortalama 4 bin TL değerinde kazanç elde etmektedir.

İş Fikirleri : Çevirmenlik Yaparak Ek Gelir Kazanılabilir

Serbest zamanlı çevirmenlik yapmak, şirketlere bağımlı olmadan yüksek oranda ek gelir elde edilmesini sağlayacaktır. Ana dil kadar iyi şekilde İngilizce bilen kişiler, tüm çevirmenlerin aldığı kadar gelir elde ederken, farklı dillere hakim kişiler, daha yüksek oranda kazanç sağlamaktadır.

Hatıralık Ve Hediyelik Eşya Yaparak Ek Gelir Sahibi Olunmaktadır

Evde süs eşyası yapmak ve bu eşyaları sipariş usulü satmak, ev hanımlarının yeni bir iş fikirleri hatta ek gelir kaynağı olabilir. Nişan ya nikah için hatıralık şekerler yaparak, bebek mevlitlerine özel süs eşyaları üreterek ya da farklı hediyelikler yaparak, ortalama aylık 2 bin TL gelir elde edilebilir. Bu tarzdaki ürünlerin satışlarının artması için, sosyal medya üzerinden tanıtımlar yapılmalı ve siparişler alınmalıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu