Finans ve Banka

En Uygun Sanal POS Komisyon Oranları

Sanal POS cihazları için bankaların uyguladığı indirim oranları, bankaların sunduğu kampanyalara göre değişiklik göstermektedirler. Bu değişiklikler, en uygun sanal pos komisyon oranları olarak listelenmekte ve uygun kampanyanın tercih edilmesi ile işlemler sürdürülmektedir.

Sanal pos kampanyasının diğer POS kampanyalarından farklı olmasının nedenleri, internet üzerinden yapılan alışverişlere yönelik olmasıdır. Müşterilerin internetten kart kullanarak işlem yapmaları için iş yeri sahiplerinin bankalar ile sanal POS anlaşmaları yapmaları gerekmektedir.

Bankaların sunduğu kampanyalar farklı iş sektörlerine göre değişebildiği gibi kendi müşterilerine yönelik de değişiklik göstermektedir. Farklı kampanyalar içeren uygun komisyonlu bankalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Denizbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • QNB Finansbank
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans Bankası
 • Garanti Bankası
 • TEB

Bu bankalar, komisyon oranları en uygun olan bankalar olmaktadır. Bunun yanı sıra müşterilerin profiline göre yaptıkları kampanyalar da seçilen bankalar tarafından en uygun hizmetlerin alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Akbank POS Komisyon Oranları Nelerdir?

Akbank’ın uyguladığı POS komisyon oranları, müşterilerin taahhüt sürelerine göre değişkenlik göstermektedir. 12 aydan 36 aya kadar farklı taahhüt seçeneklerine yönelik sunulan komisyon oranları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 9000 TL için 12 ay kalma süresine yönelik sunulan komisyon oranı %2,10
 • 9000 TL için 24 ay kalma süresine yönelik sunulan komisyon oranı %1,55 olmaktadır.

Bu komisyon oranları belirlenirken limitlerin farklılaşması ile taahhüt oranlarının da farklılaştığı bilinmektedir. Örneğin 15.000 TL limit için yalnızca 12 aylık vade bulunmakta ve komisyon oranı %1,50 olarak belirlenmektedir.

24 ay vadeli olarak verilmekte olan limitlerde ise 9.000 TL olduğunda %1,55 oranında komisyon, 7.500 TL olduğunda %1,75 oranında komisyon uygulandığı bilinmektedir. Bu oranlar tercihlere bağlı olarak şekillenmektedir.

Yapı Kredi Bankasının Uyguladığı POS Komisyon Oranları Nasıldır?

Yapı Kredi tarafından belirlenen POS komisyon oranları, öncelikle ücretsiz olarak POS cihazının temin edilmesi ile sunulmaktadır. Her bankada sunulmayan ücretsiz POS kampanyası Yapı Kredi tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

Yapı Kredi POS cihazlarının komisyon oranı sıfır olarak bilinmektedir. Bankanın avantajları arasında bulunan komisyonsuz alışveriş olanaklarının yanı sıra 3 taksite kadar vade olanaklarının da bulunduğu bilinmektedir.

Denizbank POS Komisyon Oranları Nelerdir?

Denizbank’ın uyguladığı POS komisyon oranları, farklı oranlar sunmakla birlikte komisyonsuz POS seçeneklerini de barındırmaktadır. Müşterilerin profiline ve tercihine göre komisyon oranlarının seçilebildiği belirtilmektedir.

Denizbank POS cihazlarında, taksitli satış seçeneklerinin bulunmadığı bilinmektedir. Fakat komisyonsuz olarak tercih edilen seçeneklerin üst limitinin 15.000 TL olduğu banka tarafından paylaşılmaktadır.

En uygun sanal POS komisyon oranları, müşterilerin yapmış oldukları tercihlere göre belirlenmekte olup, POS cihazları için başvuruların internet üzerinden kolaylıkla yapılması mümkün olmaktadır.

Denizbank POS kullanımlarında 4.000 TL ile 12.000 TL limitler için taahhütlere bağlı olarak komisyon oranları uygulanmaktadır. 12 ay için uygulanan en az komisyon %1,50 oranında iken, en fazla uygulanan oran %2,50 olmaktadır.

İş Bankası’nın Sunduğu Komisyon Oranları Nasıldır?

İş Bankası POS komisyon oranları öncesinde POS cihazları için senelik ödenmesi gereken ücretin 790 TL olduğu bilinmektedir. Bu tutarın ardından tercih edilen POS seçeneklerine göre uygulanan komisyon oranları bulunmaktadır.

Komisyonsuz POS tercihinde bulunmak isteyen müşterilere yönelik İş Bankası tarafından olanaklar sunulduğu bilinmektedir. Bu tarife de Sabit Tarifeli POS olarak adlandırılmakta olup oranlarında herhangi bir değişiklik oluşturulmamaktadır.

Vakıfbank Sanal POS Komisyon Oranları

Vakıfbank tarafından uygulanan pos komisyonları, müşterilere yönelik sunulan paket içeriklerine göre değişkenlik göstermektedir. Aylık ciro tutarı 1.500 TL’den 30.000 TL tutarına kadar paket ücretleri 30 TL ve 309 TL aralığında belirlenmektedir.

Bu paketlerin seçilmesi halinde, harcamaların paket limitini doldurmadan öncesinde herhangi bir ek ödeme olmamaktadır. Harcamalar doğrudan banka müşterilerin hesabına aktarılmaktadır.

Sabit ücretli POS cihazı olarak adlandırılmakta olan tutarlar, belirlenen limitin aşılması halinde ek ücret tutarı oluşmaktadır. Bu ücret, işlem başına 100 TL olacak şekilde belirlenmekte olup hesap üzerinden doğrudan işletilmektedir.

QNB Finansbank Sanal POS Komisyon Oranları Nasıldır?

Finansbank tarafından uygulanan POS komisyon oranları, müşterilerin geçmiş profillerine göre belirlenmektedir. Bank müşterilerin kredi geçmişlerini ya da POS kullanım geçmişlerini belirlemekte ve bunun üzerinden değişken oranlar uygulayabilmektedir.

Finansbank ile çalışmakta olan müşterilerin aylık cirosuna bağlı olarak hizmet bedeli de alındığı bilinmektedir. Bu bedel, banka müşterilerinin beyan ettikleri kazanç durumuna göre değişebilmektedir.

Kuveyt Türk Sanal POS Komisyon Oranları

Kuveyt Türk Bankası tarafında sunulan sanal pos komisyon oranları, öncelikli olarak POS cihazının talep edilme sürecinde herhangi bir ücret alınmaması olarak başlatılmaktadır. Ücretsiz sanal pos veren bankanın komisyon oranları, işlemlere göre değişkenlik göstermektedir.

Bankanın POS cihazı ile yapılmakta olan işlemlerin banka ile yapılan anlaşmada belirlenen tutara ulaşması gerekmektedir. Ulaşmaması halinde banka tarafından ödemeler, 30 gün sonunda yapılabilmektedir. Bu süre bankanın belirli kriterlerine göre 45 güne kadar uzatılabilmektedir.

Türkiye Finans Bankası Sanal POS Komisyon Oranları

Türkiye Finans Bankası tarafından uygulanan POS komisyon oranları, bankanın sunduğu taahhüt oranlarının tercih edilmesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra kullanılan limitler de banka komisyonları üzerinde etkili olmaktadır. Bilinen bazı oranlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • 12 ay taahhüt üzerinden; 16.000 TL için %1,50, 10.000 TL için %2,00, 7.500 TL için %2,50 oranında komisyon uygulanmaktadır.
 • 24 ay taahhüt üzerinden; 7.500 TL için %1,50, 5.000 TL için %2,00 oranında komisyon uygulandığı bilinmektedir.

Garanti Bankası Sanal POS Komisyon Oranları

Garanti Bankası’nın uyguladığı komisyon oranları, yeni başlayan müşterilere ve eski müşterilere yönelik farklı paket içerikleri ile sunulmaktadır. Aylık limitleri 3.000 TL, 5.000 TL ve 10.000 TL olarak belirlenen paketlerin POS ücreti olarak 150 TL ödenmesi gerektiği belirtilmektedir.

Hızlı bir başvuru süreci ile yeni POS kullanmaya başlayanlar için banka tarafından başvuru kolaylıkları sunulduğu da bilinmektedir. Süreçlerin pek çoğu internet işlemi olarak yürütülmesi sebebiyle kolaylıklar içermektedir.

TEB Sanal POS Komisyon Oranları Nasıldır?

TEB tarafından sunulan POS komisyon oranları, müşterinin banka ile yaptığı taahhüt süresine göre belirlenmektedir. 12 ay, 24 ay ve 36 ay olacak şekilde belirlenen taahhüt oranları; 4.000 TL, 6.000 TL, 8.000 TL ve 12.000 TL tutarındaki limitlerle eşleştirilmektedir.

En uygun sanal pos komisyon oranları olarak sunulan bazı oranlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • 12 ay üzerinden en düşük limit için belirlenen oran; %3,25 olurken en yüksek limit için belirlenen komisyon oranı, %2,00 olmaktadır.
 • 24 ay üzerinden en düşük limit için belirlenen oran; %2,90 olurken en yüksek limit için belirlenen komisyon oranı, %1,80 olmaktadır.
 • 36 ay üzerinden en düşük limit için belirlenen oran; %2,65 olurken en yüksek limit için belirlenen oran %1,10 olmaktadır.

Bankanın bu limitlerin dışında da yaptığı kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalar müşterilere özel olarak belirlenmekte olup, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Bu limit ve taahhütlerden farklı bir hizmet almak için bankanın bu bölüme yönelik hizmet vermekte olan müşteri hizmetleri ile görüşülmesi gerekmektedir. Müşteri hizmetlerinden gelecek yönlendirmelere göre bir tercih yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu