Finans ve Banka

En Uygun Pos Komisyon Oranları

Pos için komisyon oranları hizmet alınan bankaya göre farklılık gösterir. Bazı bankalar hiç komisyon almayabilir. Bu tarz pos cihazlarında sabit komisyon oranı uygulaması yapılır. Kişiler bankaya komisyon ödemek yerine her ay sabit bir ödeme yapar. Ödenen hizmete karşılık ciro limiti tanımlanır. Bu bankalardan yapabileceğiniz işlem limitleri de farklılık gösterecektir. Ortalama 100 bin TL’ye kadar ciro limitine sahip olabilirsiniz.

Hangi Bankalar Sabit Pos Komisyon Oranları ile Çalışıyor?

Sabit pos için komisyon oranları ile çalışan bankalar arasında:

  • Akbank,
  • Ziraat Bankası,
  • Yapı ve Kredi Bankası,
  • Türkiye İş Bankası,
  • Türk Ekonomi Bankası yer alıyor.

Yapı ve Kredi Bankası Komisyonsuz Pos Ayrıcalıkları

Yapı ve Kredi Bankası komisyonsuz pos kampanyası ile birden fazla cihaz kampanyasından faydalanabilirsiniz. Komisyonsuz POS 1.500 ile, pos cihazını kullanarak yapılan bir ay içinde 1.500 TL’ye kadar olan işlemlerde herhangi bir komisyon alınmaz. İşlem ertesi günü hesaba yatırılır. Eğer hali hazırda banka müşterisi iseniz kampanyadan yararlanmak için 100 TL değişim bedeli ödenmesi gerekir. POS cihazından yalnızca tek çekim işlem yapılabilir.

Türk Ekonomi Bankası Sabit Ücretli POS

Türk Ekonomi Bankası sabit ücretli POS kampanyası ile cihazlarınızı yine komisyonsuz olarak kullanabilirsiniz. 100 bin TL’ye kadar ciro limiti bulunuyor. Ciro limitlerine göre pos cihazlarının ücretleri değişiklik gösteriyor. Cihazı kullanarak peşin ve taksitli işlem yapılabiliyor. Bankanın mevcut müşterisi iseniz kampanyadan yararlanmak için 50 TL değişim bedeli ödemeniz gerekiyor. POS cihazını kullanarak limit aşımı yapılması halinde bankaya yüzde 2,80 oranında komisyon ödenmesi gerekiyor.

Ziraat Bankası POS cihazı Komisyon Oranları

Ziraat Bankası POS cihazı komisyon oranı tek bir tane değildir. Birden fazla paket içinde tercih yapabilirsiniz. Cihazı kullanırken sabit bir ücret ödersiniz. Komisyonsuzluk özelliğinin kullanılması için belli bir ciro limitine sahip olmak gerekir. Cihaz ile 4 taksite kadar yapılan işlemler kotanın içine dahil edilir. Peşin ve taksitli işlem olmasına göre özel tarifeler sunulur. Banka müşterilerinden ÖKC ücreti ödenmesini talep etmez. 50 bin TL’ye kadar ciro limiti seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası POS Cihazı Komisyon Oranları

Türkiye İş Bankası POS cihazı komisyon oranı sabit ücretlidir. Aylık yapacağınız sabit ödeme ile POS cihazını herhangi bir komisyon ödemeden kullanabilirsiniz. Pos cihazının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Cihazı almak için başvurular internet ortamından yapılabilir,
  • İşlem bir sonraki iş gününde hesaba yatırılır,
  • POS cihazında hem peşin hem de taksitli seçenekler bulunur,
  • Belirlenen limitin üzerine çıkılması hallinde komisyon alınacaktır.

Akbank POS Cihazı

Akbank POS Cihazı kampanyası sayesinde sabit ücret ödeyeceğiniz ve komisyon ödeme derdinden kurtulacağınız bir cihazın sahibi olabilirsiniz. Komisyon oranları sıfırdır. 100 bin TL’ye kadar çıkabilen ciro limiti seçeneği bulunur. POS hizmet ücreti talep edilmez. Bir sonraki iş günü hizmet bedeli hesabınıza yansır. Paketin aşılması durumunda eğer peşin işlem yapılmışsa yüzde 3,5, taksitli işlem yapılmışsa da yüzde 4 komisyon alınması gerekir. Başvuru yapmak için bankanın size en yakın şubesini ziyaret etmeniz gerekir. Banka internet sitesinden iletişim kısmına tıklayarak size en yakın Akbank şubesinin nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Vakıfbank POS Cihazı

Vakıfbank POS Cihazı sahipleri ertesi gün işlem bedelini hesabında görürler. Banka belli bir komisyon kesintisi yapar. Üye iş yerleri VFT işlemi yapmaları halinde, peşin fiyat üzerinden fatura edilirler. VFT vade farklı taksit kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. 9 aya vatan taksit yapılmasına denir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu