Yeni İş Fikirleri

Elektrikli Araç Sektöründe Gelecek Vadeden İş Fikirleri

Günümüzde popüler hale gelen ve artık seri üretilen elektirikli araçlarla alakalı gelecek vadeden iş fikirleri inceleme yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Bloomberg tarafından yayınlayan raporlara göre; 2040 yılında dünyadaki çoğu piyasadaki araçlar elektrik olacak, hafif ticari olan araçlar kategorisinde ise %33’ünün ele geçirmesi bekleniyor. Çoğunlukla Çin’de ortaya çıkan elektrikli otomobillerin taleplerin artması ile, tüm dünyadaki çoğu otomobil üreticilerinin elektrikli araçlar için yatırımlarını ve çalışmalarını arttırmaktadır. Çin, gelecek vadeden iş fikirleri alanında ilk sırada yer alan elektrikli otomobillerin piyasasındaki çoğu ülkeden daha büyük üretici haline geldi. Pekin 2025 yılına kadar satılan her beş araçtan birinin elektrikli otomobil olacağını belirtiyor.

Peki, bu hızlı gelinen bu piyasadan nasıl fayda sağlayabiliriz? Bu makalemizde sizler için elektrikli araç piyasasında kâr etmenizi ve sizlere fikir oluşturması için anlattık.

Gelecek Vadeden İş Fikirleri: Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonları Kurmak

Elektrikli araçların hızlı büyüyen yükselişi etkili olacak faktörlerden biri, şarj istasyonlarının daha kolay ulaşılabilirliği olacaktır. IHS Tarafından açıklanan raporlarda, elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısı 2021 yılında büyük oranda artacak. IHS otomotiv’in öngörüsüne göre, elektrikli araçlar için kurulacak şarj istasyonlarının sayısı, 2021 yılında 12,7 milyonu aşmayı bekliyor. Ayrıca Türkiye’de bir çok petrol istasyonlarında şarj istasyonları kurulmaya başlamıştır. Elektrikli araç istasyonlarının sayısındaki artış ise, gelecekteki yatırımcıların veya yeni iş fikri düşünen kişiler içinde iyi bir iş fırsatı olarak değerlendirebilir. Üstelik bu iş için gereken miktarı ise oldukça düşük. Özelliklerine ve markalarına göre balı olarak, tek çıkışlı şarj istasyonun maliyeti 1950 dolar ve 3000 arasında değişkenlik gösterebilir. Öte yandan çoğu şarj istasyonu şuan için, günümüzde ücretsiz hizmet veriyor. Bu nedenle kurulacak şarj istasyonlarının tercih edilmeme ve başka bir yerdeki ücretsiz istasyonlarının kullanılma oranı ise oldukça yüksek. Bu durum da yatırımınızdan nasıl bir geri dönüş sağlayabilirsiniz?

Şarj İstasyonları Veya Benzin İstasyonları İle Ortak Çalışarak Şarj Dolumu Ve Dinlenme Alanı Olarak Mola – Tesis Yerleri Sunmak

Bir elektrikli aracı şarj etmek zaman alan işlerdendir. Tesla firması ise yakın zamanda firmaya ait süper hızlı şarj istasyonlarını kurma planları olduğunu açıkladı. Ancak Türkiye’ye bu hızlı şarj istasyonlarından kurulumu tartışılır, Firmanın bu şarj istasyonlarını kurma fikri ise, günümüzdeki en gelişmiş şarj teknolojisi olarak görüyor. Ancak bu hıza ve teknolojiye rağmen, bir elektrikli araç tamamen şarj edilmesi 30 veya 40 dakika arasında değişiyor. Bu ortalama bir araç için ideal bir süredir, marka model değişkenlik gösterebilir.

Ülkemizde 81 ile Elektrikli Şarj İstasyonu Kuran Sharz.Net Nedir?

Geleceğimiz Olan Elektrikli Araçlar İçin Servis Hizmeti Sunmak

Elektrikli Otomobillerin çalışma şekilleri, içten yanmalı motorlardan tamamen farklı şekilde çalışmaktadır. Elektrik Motor ve dönüştürücü gibi parçaların tamiri, kurulabilecek en mantıklı servislerin arasında olacaktır

Gelecek Vadeden İş Fikirleri: Gençlerin Vazgeçilmez Modifiye İstasyonları Kurmak

Modifiye ve boyama işlerinin yapılabileceği bir dükkân, elektrikli otomobillerin ilgili bir diğer iş alanı da varsayabiliriz. Bu hizmet temelde elektrikli otomobillere hizmet edecek olsa da, her türlü araç için yine kapılarınız açık olabilir.

Elektrikli Şarj İstasyonu Yöneticiliği

Elektrikli otomobiller için kurulacak şarj istasyonların ise yöneticilik ve çalışan olmakta sizler için bir iş olacaktır. Şarj istasyonlarının sayısı arttıkça, bu istasyonların kurulması ve hizmet sunması için sizlere ihtiyaç duyması demektir. Farklı özelliklere sahip olacak şarj İstasyonlarının kurulması durumunda, yine sizler için tamir bakım ve onarım, işlerinin istasyon dâhilinde yapılması arasında en iyi seçenekler arasında görülüyor.

Gelecek vadeden yeni bir iş fikri olarak elektrikli araç sektörüne yönelebilirsiniz ve bu alanla alakalı henüz ülkemizde gelişmeler olmasa da ileride neler olacağını kestirmelisiniz. Unutmayın bugünün en iyi fikirleri zamanında düşünülmüş basit fikirlerdir.

Kaynak: İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu