Finans ve Banka

EFT Masrafı Olmayan Bankalar

EFT masrafı olmayan bankalar, genel olarak online bankacılık işlemlerinin aktif olarak kullanıldığı bankalardır. Hangi banka eft ücreti almıyor listeledik!

2021 Yılı EFT masrafı almayan bankalar, para transferi işlemlerinde masraf ücreti talep etmeyen bankalardır. EFT masrafı olmayan bankalar, genel olarak online bankacılık işlemlerinin aktif olarak kullanıldığı bankalardır. Şubesiz ve dijital bankacılık özelliğine sahip kuruluşlar, EFT masrafı talep etmezler. EFT masrafı, farklı banka hesapları arası para aktarımı yapıldığı zaman talep edilir. EFT masrafı almayan bankalar ile yapılan hesaptan hesaba para aktarımı işlemlerinde, hesaptan masraf ücreti kesilmez. EFT masrafı kesintisi almayan bankaların hangileri olduğunu, bu bankaların hangi bankacılık işlemleri sırasında masraf kesintisi yapmadıkları hakkında bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

EFT Masrafı Olmayan Bankalar Listesi

EFT ücreti almayan bankaların listesi, 4 farklı banka başlığından oluşur. Bu bankalar, farklı banka hesapları arası yapılan para transferi işlemlerinde, EFT masrafı talep etmezler. EFT masrafı olmayan bankalar şu şekilde sıralanır:

 • Enpara
 • CEPTETEB
 • ING Bank
 • Kuveyt Türk Bankası

Bu bankalar online bankacılık işlemlerinin kolaylıkla yapılabildiği bankalardır. Online para transferi gerçekleştirilebilen bankalar, para aktarım işlemleri sonrasında EFT masrafı talep etmezler.

EFT Masrafı Olmayan Bankalar Arasında Enpara

EFT masrafsız Enpara Bankası, farklı bankalar ile hesaptan hesaba para aktarımı işlemlerinde ekstra ücret talep etmez. Bankanın EFT masrafı talep etmediği bankacılık işlemleri şu şekilde sıralanır:

 • Enpara, şubesiz ve dijital olarak yapılan para transferi işlemlerinde EFT masrafı talep etmez.
 • Enpara, ATM’ler üzerinden hesaptan hesaba yapılan para aktarımlarında EFT masrafı ücreti talep etmez.
 • com aracılığı ile telefon bankacılığı üzerinden yapılan para transferi işlemlerinde EFT masrafı ödenmez.

EFT masrafı alan bankalar, hesaplardan bu işlemler için 5 tl ila 10 tl arasında masraf ücreti kesmektedir. Bu masraf ücreti, aktarılan paranın maddi miktarının büyüklüğüne göre değişmektedir. Transfer edilen parasal miktarın artması ile ödenecek olan EFT masrafı da artar. EFT masrafı olmayan bankalar, bu uygulamayı kullanmazlar. Para transferlerinde hesap üzerinden EFT masrafı talep etmezler.

EFT Masrafı Olmayan Banka CEPTETEB

EFT masrafsız CEPTETEB Bankası, farklı banka hesapları arası yapılan para transferi işlemlerinde masraf ödemesi talep etmez. CEPTETEB’in EFT masrafı talep etmediği bankacılık işlemleri şu şekilde sıralanır:

 • CEPTETEB, telefona uygulama olarak indirilen CEPTETEB telefon bankacılığı platformunda yapılan para transferi işlemlerinde, EFT masrafı talep etmez.
 • CEPTETEB internet bankacılığı üzerinden yapılan, farklı banka hesapları arası para aktarımı işlemlerinde, hesap üzerinden EFT masrafı kesmez.
 • CEPTETEB ATM’leri üzerinden yapılan CEPTETEB hesapları arası para aktarım işlemlerinde, EFT masrafı talep edilmez.

EFT Masrafı Olmayan Banka Kuveyt Türk

EFT masrafsız Kuveyt Türk Bankası, kendi bünyesinde yer alan banka hesapları arasında para transferi yapılırken ve farklı banka hesaplarına para transferleri gerçekleştirilirken, masraf talep etmez. Bankanın EFT masrafı almadığı bankacılık işlemleri şu şekilde sıralanır:

 • Kuveyt Türk bankası internet bankacılığı kullanılarak yapılan tüm hesaptan hesaba para transferi işlemlerinde EFT masrafı ücreti talep etmez.
 • Kuveyt Türk Bankası ATM üzerinden yapılan, kendi banka hesapları arası para yollama işlemlerinde, hesaplar üzerinden EFT masrafı kesintisi yapmaz.
 • Kuveyt Türk bankası telefon bankacılığı yoluyla yapılan para transferi işlemlerinde, EFT masrafı talep etmez.

Tüm bu masrafsız para aktarım uygulamaları, banka müşterilerinin avantajlı bankacılık işlemlerinden yararlanmaları amacı ile getirilen uygulamalardır. EFT masrafsız para transferi işlemleri ile kişilerin sahip olduğu mevduat hesapları üzerinden ekstra ücretlerin alınması ve masraf kesintilerinin uygulanması engellenir.

EFT Masrafı Olmayan Banka ING Bank

EFT masrafsız ING Bank, internet bankacılığı işlemlerinde yapılan hesaplar arası para transferi uygulamalarında, masraf ücreti talep etmez. Masraf talep edilmemesi avantajı sayesinde, para aktarımı yapılan hesaplar üzerinden ekstra EFT ücreti kesintisi yapılmaz. ING bank’ın EFT masrafı almadığı bankacılık işlemleri şu şekilde sıralanır:

 • ING Bank, telefon üzerine indirilen ING Bank uygulaması üzerinden yapılan para transferi işlemlerinde EFT masrafı talep etmez.
 • ING Banka internet bankacılığı üzerinden yapılan, farklı banka hesaplarına yönelik para aktarım işlemlerinde EFT masrafı talep etmez.
 • ING Bank ATM’leri kullanılarak yapılan ING Bank hesapları arası para transferi işlemleri için EFT masrafı alınmaz.

EFT masrafı olmayan bankalar yardımıyla, kişilerin vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarına yönelik, para transferi işlemlerinde, hesapta bulunan paranın kesintiye uğramaması sağlanır. Bu işlem ile mevduat hesaplarının sahip olduğu bakiye miktarı, para transferi işlemleri sırasında değişmez ve korunur.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu