Yeni İş Fikirleri

Düşük Sermayeyle Yapılacak İş Fikirleri

Bütçem kısıtlı, düşük sermayeyle yapılabilecek yeni bir iş fikri mi arıyorsunuz? Buyurun sizler için derlediğimiz düşük sermayeli iş fikirleri..

Düşük sermayeyle iş sahibi olmak için değerlendirilecek bazı işler bulunmaktadır. Az sermayeyle kurulacak işler için ortalama 20 bin TL değerinde bir birikim yeterli olacaktır. İş türüne göre, sermaye oranında da azalma yaşanabilir. Bazı iş fikirleri için bin ya da 2 bin TL’lik sermaye de yeterli olacaktır. Az sermayeyle kurulan işlerde başarılı olmak adına, çok iyi stratejiler geliştirilmelidir. Özellikle reklamların kusursuz şekilde yapılması ve birçok müşteriye ulaşılması gerekir. Bu reklamları yapabilmek için de sosyal medya kanallarının aktif olarak kullanılması gerekir.

Dış Mekânda Fotoğraf Çekimi Yaparak Para Kazanılabilir

Dış çekim yaparak para kazanma fikri, özellikle fotoğrafçılık alanında kabiliyeti bulunan kişilerin, büyük kazançlar elde etmesine yol açabilir. Özel günlerin daha da özel bir hale gelmesi için, dış çekim fotoğraflara rağbet gösterilmektedir. Düğün, nişan, sünnet, kına ya da farklı aktivitelerin profesyonel şekilde fotoğraflanması sayesinde, yüksek limitli kazanç elde edilebilir. Sermaye gereksinimi bulunan tek şey, 6 bin ila 10 bin TL arasında değeri değişen bir fotoğraf makinesi satın almaktır. Profesyonel fotoğrafçılık için gerekli sertifikaları, Halk Eğitim Merkezleri, çeşitli özel eğitim kursları ve belediyeler tarafından verilmektedir.

Ev Yemekleri Yapılan Dükkân Açmak Ve İnternetten Satış Yapmak

Ev yemekleri satışı yaparak, düzenli ve azalmayan bir gelir elde edilebilir. Ev yemeklerinin yer aldığı butik bir dükkân açıp, bu dükkânda çeşitli yemeklerin satışı yapılmalıdır. Sadece dükkân üzerinden gelir elde etmek istemeyen kişiler, dükkân için bir internet sitesi oluşturmalı ve sosyal medya kanallarıyla dükkânın tanıtımını yapmalıdır. Ürünler doğru şekilde tanıtıldığı zaman, dükkânın gelirleri katlanacaktır. Ev yemeklerinin yer aldığı minik bir dükkân için en fazla 20 bin TL’lik sermayeye ihtiyaç duyulur.

Düşük Sermayeyle Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Yapılmaktadır

Kültür mantarı yetiştiriciliği, son dönemlerde büyük kazanç sağlayan iş kollarından bir tanesidir. Bu mesleği yapmak için çok fazla sermayeye gerek duyulmamaktadır. Sermaye konusunda sorun yaşayanlar, KOSGEB tarafından verilen girişimcilik destek programlarına katılabilir ve mantar yetiştiriciliği desteğinden faydalanabilir. Kültür mantarı yetiştiriciliği yapmak için en az 5 bin TL değerinde sermayeye ihtiyaç duyulur.

Düşük Sermayeyle Büfe Açarak Para Kazanmak

Büfe açıp para kazanmak için en fazla 8 ila 10 bin TL arasında sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır. Büfeler genel olarak paket halinde kurulur ve içerideki malzemeler en fazla 3 bin TL değerindedir. Büfe kurmak için dikkat edilmesi gereken ilk şey, işlek bir cadde ya da merkez bulunmasıdır. Sonrasında bireysel olarak ya da belediyelerin verdiği büfe ihalelerine katılarak, kurulum yapılabilir. Büfeler, genel olarak hızlı tüketilen besinleri satmaktadır. Bu sebeple kısa süre içerisinde yüksek oranda kazanç sağlanabilir. Doğru yerde açılan ve doğru ürünleri satmayı başaran büfeler, ayla 50 bin TL ila 60 bin TL değerinde kazanç elde etmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu