Finans ve Banka

DenizBank Simkart Bloke Kaldırma

Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemleri için aşağıda sıralanan bankacılık kanalları kullanılarak simkart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir.

  • Denizbank ATM’leri
  • Denizbank Müşteri Hizmetleri
  • Denizbank İnternet Şubesi
  • Denizbank Mobil Şube Uygulaması

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından bir tanesi kullanılarak, 4.5G transferi yapılan ya da farklı bir operatöre taşınan sim kartlarının blokeleri kaldırılabilir. Denizbank simkart bloke kaldırılmadan, bankaya ait herhangi bir alternatif kanal kullanılamaz ve bankacılık işlemleri gerçekleştirilemez.

Denizbank Sim Kart Blokesi Kaldırılmazsa Ne Olur?

Simkart blokesinin kaldırılmaması durumunda, banka şubesi ve ATM’ler haricinde hiçbir kanaldan bankacılık işlemleri gerçekleştirilememektedir. Sim kart blokesinin devam etmesi durumunda kullanılamayan işlemler şunlardır:

  • 3D Secure güvenli alışveriş uygulamasıyla mobil ödeme işlemleri
  • SMS bankacılığı işlemleri
  • SMS üzerinden kredi kartı ve banka kartı şifre işlemleri
  • Telefon bankacılığı işlemleri
  • İnternet şubesi girişi ve başvuru işlemleri
  • Mobil şube girişi ve bankacılık işlemleri

Denizbank adına oluşturulan alternatif kanalların kullanımının devam etmesi için sim kart blokesinin kaldırılması gerekir. Sim kart blokesi aktif olarak devam ettiği sürece, yukarıda sıralanan hiçbir uygulama kullanılamaz.

Denizbank Müşteri Hizmetleri Sim Kart Blokesi Kaldırma

Denizbank telefon bankacılığı üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için 0850 222 0800 iletişim numarası kullanılmalıdır. Denizbank müşteri hizmetleri arandıktan sonra, T.C. kimlik numarası veya banka tarafından belirlenen müşteri numarasıyla sisteme giriş yapılmalıdır. Sistemde kayıtlı olan ve bloke edilen sim kart numarasıyla müşteri hizmetleri arandığı zaman, sesli yanıt sistemi sim kart blokesi için çözüm seçenekleri sunacaktır. Aynı şekilde müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarasıyla sisteme giriş yapılmasının ardından, sim kart blokesinin kaldırılması için talep seçenekleri sunulmaktadır. Sim kart bloke kaldırma işlemi onaylandıktan sonra, sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarası aktif olarak kullanılmaya devam edecektir.

Denizbank İnternet Şubesi Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemleri

Denizbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemlerinin giriş ekranı üzerinden, sim kart blokesinin kaldırılması mümkündür. Denizbank mobil şubenin kullanılması için “MobilDeniz” uygulaması indirilmelidir. İnternet şubesi üzerinden sim kart blokesini kaldırmak için www.denizbank.com.tr adresine tıklanması ve Denizbank internet sitesinin açılması gerekir. İnternet sitesinin ana sayfasında yer alan “İnternet Bankacılığı” seçeneğine tıklandıktan sonra, uygulama giriş ekranı açılacaktır. Giriş ekranda yer alan parola, T.C. kimlik numarası ya da kart bilgileri seçeneklerinden bir tanesi belirlenmeli ve bilgi girişi yapıldıktan sonra “Devam” butonuna tıklanmalıdır. Sistemdeki cep telefonu numarası bloke olduğundan, sistem tarafından bloke kaldırma ekranına yönlendirme yapılacaktır.

Denizbank ATM’leri Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank ATM cihazları üzerinden sim kart blokesinin kaldırılması için banka kartı ya da kredi kartı kullanılmalıdır. ATM girişi tamamlandıktan sonra, işlemler menüsü üzerinden “Sim Kart Bloke Kaldırma” işlemleri seçimi yapılmalıdır. Denizbank ATM’leri sim kart bloke kaldırma ekranı açıldıktan sonra, sim kartlar kullanıma açılacaktır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu