Finans ve Banka

DenizBank Sanal Kart Oluşturma

Denizbank sanal kart işlemleri, bankaya ait alternatif kanallar kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Bankacılık işlemleri için belirtilen internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından bir tanesi kullanılarak, sanal kartlara ait tüm işlemler takip edilebilir. Denizbank sanal kart oluşturma aşamasında, bankada aktif olarak kullanılan bir kredi kartına sahip olunması gerekmektedir.

Denizbank Sanal Kartın Genel Özellikleri Nelerdir?

Denizbank sanal kart kullanımıyla, internet harcamaları daha güvenli hale gelmektedir. Sanal kartların hazırlanma amacı, kredi kartı ve banka kartı bilgilerinin online ortamlarda paylaşılmasının önüne geçmektir. Özellikle yurtdışı sitelerine ait harcamalarda, sanal kartların kullanılması, kart güvenliği açısından mühimdir. Sanal kart kullanımıyla, kredi kartı numarası, kart ccv numarası ve kredi kartının son kullanma tarihi bilgileri internet harcamalarında belirtilmez. Böylece kredi kartı ve hesap bilgileri kullanılarak, farklı kişiler tarafından harcama yapılmasının önüne geçilmektedir. Sanal kartlar, tek kullanımlık kart numarasına sahiptir. İnternet alışverişi tamamlandıktan sonra, kart numarası bloke olur ve yeni bir kart numarası tahsis edilir.

Denizbank Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sanal Kart Oluşturma

Denizbank telefon bankacılığı üzerinden sanal kart oluşturmak için 0850 222 0800 iletişim numarası kullanılmalıdır. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra, kişilere ait müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası belirtilmeli ve kredi kartı numarası sisteme girilmelidir. Kart şifresinin yazılmasının ardından, kayıtlı GSM numarasına gönderilen SMS kodunun sesli yanıt sistemine girilmesi gerekir. Tüm bilgiler doğrulandıktan sonra, müşteri hizmetleri üzerinden sanal kart oluşturma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Denizbank müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, sanal kartı oluşturma talebinin belirtilmesi gerekir. Hangi kredi kartına ek olarak sanal kart çıkarılacağı belirlendikten sonra, sanal kartlar kullanıma açılacaktır.

Denizbank İnternet Şubesi Sanal Kart Oluşturma İşlemleri

Denizbank internet bankacılığı sistemi kullanılarak, sanal kar oluşturulabilir ya da sanal kartların takibi gerçekleştirilebilir. www.denizbank.com.tr adresi kullanılarak, Denizbank internet sitesi açılmalıdır. “İnternet Şubesi” butonuna tıklayarak, internet bankacılığı giriş ekranı açılmalıdır. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası bilgilerinin girilmesinin ardından, internet bankacılığı giriş şifresi sisteme yazılmalıdır. İnternet bankacılığı girişi tamamlandıktan sonra, kartlar bölümü üzerinden sanal kart oluşturulabilir. Sanal kartların yönetimi, bakiye işlemleri ve açılıp kapatılması gibi talimatlar, online bankacılık kanalları üzerinden hızlıca gerçekleştirilmektedir.

Denizbank Mobil Bankacılık Sanal Kart İşlemleri

Denizbank mobil şube uygulaması indirilerek, mobil bankacılık girişi işlemleri tamamlanabilir. Uygulamanın giriş ekranında, T.C. kimlik numarası, kart numarası ve online bankacılık şifresi talep edilmektedir. Tüm bilgilerin girilmesinin ardından, cep telefonuna gönderilen 4 haneli SMS kodu sisteme yazılmalı mobil bankacılık uygulaması açılmalıdır. Kartlar bölümü üzerinden aktif kredi kartı seçimi yapıldıktan sonra, karta ek olarak sanal kart oluşturma talimatı verilmelidir. Sanal kartlara bakiye yüklemesi yapmak ya da kartların kullanım detaylarını takip etmek için Denizbank mobil bankacılık sistemi kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu