Yeni İş Fikirleri

Çocuk Gelişimi Mezunlarının Yapabilecekleri Kazançlı İş Fikirleri

Yazımızda ülkemizde çok bilinmeyen bölümlerden olan çocuk gelişimi bölümü mezunlarının yapabilecekleri işlere dair fikir edinebilirsiniz.

Ülkemiz genç ve çocuk sayısı bakımından oldukça şanslı sayılabilecek ülkeler arasında. Son zamanlarda, bölgelere göre, ülkenin doğurganlık oranına bakılırsa Güneydoğu Anadolu Bölgesi birinci sırada yer almaktadır. Başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere ülkemizin hemen hemen her bölgesinde bebek oranı yüksek denebilecek seviyelerde. Buda ülkemiz bebek nüfusunun hatırı sayılır bir değere ulaştığının bir göstergesidir. Yapılan araştırmalar bu artışın uzun yıllar devam edeceğini gösteriyor.

Bu durum ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini tasarlamaları, kendi gelecekleri için eğitim almaları konusunda hızlı ve profesyonel kişilerden destek almamızı gerektiriyor. Bu durumda çocuk gelişimi bölümünden mezun olan kişilere büyük görevler düşüyor.

Çocuk gelişimi bölümü eğitimi veren üniversiteler sosyal bilimler meslek yüksek okulları bünyesinde iki yılda gerekli olan teorik ve uygulamalı eğitimi tamamlamakta ve bu bölümden mezun olan öğrencilere, ön lisans diplomasını vermektedir.

Türkiye eğitim sistemindeki eksikliklerden biri olan öğrenciyi piyasaya hazırlayamama problemi her alanda olduğu gibi çocuk gelişimi bölümünde de vardır. Bu nedenle çocuk gelişimi bölümleri mezunları da iş konusunda nasıl bir başlangıç yapacaklarını veya hangi alanda ilerlemeleri konusunda çelişkiler yaşamaktalar.

Çocuk Gelişimi Mezunlarının Yapabilecekleri Kazançlı İş Fikirleri 

  1. Kreş Açmak: Oldukça kazançlı olan kreş işi hem fazla sermaye gerektirmezken hemde işinizde başarısız olma durumunda büyük bir zarara uğratmaz. Birkaç çocuk gelişimci arkadaşınızla ortak olarak yapabileceğiniz kreş açmak işi için yüklü bir sermaye ye de gerek yoktur. Bunun için 200 bin TL gibi toplu paranızın olması yeterli olacaktır.
  2. Bebek Mağazası: Bebekler için ihtiyaç olabilecek her türlü ürün satarak karlı işler yapabilirsiniz.
  3. Bebek Maması Satma: Bebekler için sağlıklı ve organik gıdalar satarak iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz.
  4. Bebek ve Çocuklar İçin Oyun Alanı Açma: AVM ve hastane gibi kalabalık ortamlarda, ailelerin işlerini sağlıklı bir şekilde yapmaları için, çocuk ve bebeklere güvenli ve eğlenceli vakit geçirme fırsatı sunan oyun alanları açabilirsiniz. Bu iş hem size iyi bir kazanç hem de bebeklerle zaman geçireceğiniz için eğlenceli vakit geçirme olanağı sunacaktır.
  5. Ekonomik Çocuk Bezi Satma: Çok uygun fiyatlara açık olarak, taneyle, satabileceğiniz çocuk bezlerini toptan olarak alıp küçük bir yerde satarak büyük kira yükünden de kurtulabilirsiniz

Burada unutulmaması gereken en önemli konu kararlı olmaktır. Kararlı olun ve daha önce bu işi tecrübe etmiş kişilerden destek alarak eksiklerinizi kapatın, mümkün olduğunca güvenilir ortaklarla çalışın. Unutmayın ki ortaklıkta kar paylaşıldığı gibi zararda paylaşılır.

Yeni iş fikirleri kategorimizde daha fazla makale okumak ve fikir edinmek istiyorsanız buraya tıklayarak diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu