Finans ve Banka

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Borç kapatma kredisi veya kredi kapatma kredisi diyebileceğimiz bu kavram kredi notunun düşmesine veya icra takibi durumlarına karşı verilen bir kredidir.

Kredi borcunun silinmesi için kredi veren bankalar, icra takibi ve kredi notunun düşmesi durumlarına karşı müşterilerin yanında olmaktadır. Bir bankadan alınan krediyi bir başka bankadan alacağınız borç kapatma kredisi ile  kapatabilmeniz mümkündür. Ancak bunun için değişen faiz oranları ve tekrar yapılandırılacak vade miktarlarına göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi: Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi olarak bilinen Birleştiren İhtiyaç Kredisi, uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi adı altında borçları kapatmaktadır. Alınan kredi ile borçlu olan bankanın borcu tek seferde kapatılır. Bu sayede diğer banka tarafından ek faiz gibi olumsuz durumlar yaşanmamış olur. Banka, 24 ay vadede %1,10, 60 ay vadede ise %1,20 faiz oranı koymaktadır.

Bu hizmetten yararlanmak isteyenler,n banka şubelerine bireysel olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu kampanya ile yalnızca 31 Aralık 2018’den evvelki borçların kapatılması sağlanmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi: Halkbank Destek Kredisi

Halkbank Destek Borç Kapama Kredisi, bireysel kredi borcu olanlar için uygun kredi imkanı ile borç kapatma desteği sunmaktadır. En fazla 20.000 TL’ye kadar borç kapatma desteği sunan banka. Kendisinden tekrar kredi çekilme talebiyle karşılaşması halinde bu miktarı arttırır. Örneğin bir başka bankaya 30.000 TL kredi borcunuz var ve Halk Bankası’ndan tekrar kredi talebinde bulunuyorsunuz. Bu durumda Halkbank, kredi notunuz ve siciliniz göz önüne alınarak 30.000 TL’lik borcu kapatır ve size mümkün olan miktarda kredi desteği sunar. Bankanın 24 aylık vade faizi %1,10; 60 ay vadede faizi %1,20 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranları hayat sigortası yaptıranlar için geçerlidir. Diğer müşterilerin Halk Bankası şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi

Vakıfbank borç kapatma kredisi olan Yanındaki Güç, sadece diğer bankalara olan kredileri değil, takibe alınmış borçları da ödeyebilmektedir.Bireysel Kredi  Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası kapsamında  ticari kartlara dahil olmayan, bireysel kartların borçları bu borç kapatma kredisi kapsamında ödenebilmektedir. Bu kapsamda kullanılan kişisel kartın ödemesi, Vakıfbank kredileri kapsamında yapılmaktadır. Özellikle 31 Aralık 2018 öncesi kredi kartı borcu olanlar için bu kampanya geçerlidir. Ödenecek kredi kartlarının Vakıfbank’a ait olması gerekmez. 24 aya varan vadelerle ödenecek kredi kartları için çıkan kredi %1,10 faizle verilmektedir.

Vakıfbank Borç Takibi Kampanyası

Takip Borçlularına Faizi Sıfırlama Kampanyası,  diğer bankalardan kredi takip borcu olanlara verilen bu kredi, 100.000 TL tutara kadar borcu olanlara 12 ay vade ile ve aylık eşit taksit oranlarıyla kredi vermeyi amaçlar.

Düşük Faizli Yapılandırma Kampanyası: 31 Aralık 2018 tarihinden önce yapılan ödemelerde 31 gün ve daha fazla aksaması bulunan kredi ödemelerinde yardımcı olan bu kampanya, bireysel kredilerde değil ticari kredilerde etkili olmaktadır. Ticari kredilerde 6 ay ödeme erteleme imkanı da sunulmaktadır.

QNB  Finansbank Borç Transferi Kampanyası

QNB Finansbank borçların transfer edilmesi içerikli kampanya dahilindeki borç faiz ödemeleri %1,82 faiz oranı ile yapılmaktadır. Diğer bankalara yapılan borçların tamamı tek çatı altında, bu bankada toplanır. Bu bankadan tekrar faiz oranları ile birlikte hesaplanır. Kredi kartı ile kredi borçları aynı çatı altında toplanır ve bunun için herhangi bir işlem yapılması gerekmez. Herhangi bir ek onay ya da dilekçe gerektirmeden tüm kredi ve kredi kartı borçları tek çatı altında, QNB Finansbank’ta toplanır. Bu sayede dağınık ve ayrı yönlerden farklı faiz oranları ile kullanıcının üzerine gelen krediler tek hesapta toplanmış olur. Böylece tek seferde borç kapatma kredisi ile kapatma sağlanır.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
LINDA ROSE
22 Ekim 2019 05:46

Acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Bankanızdan bir kredi varsa veya bir finans firması reddedilir mi? Mali yardıma ihtiyacınız var mı? Faturalarınızı ödemek ya da bir ev satın almak için borç paraya mı ihtiyacınız var? Kendi işinize sahip olmak mı ve kredi yardımına mı ihtiyacınız var? Öğrenci kredisine mi ihtiyacınız var?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen engellemeyi kapatın.

Merhabalar, sitelerin sağlıklı şekilde sizlere hizmet edebilmesi açısından lütfen reklam engelleyici eklentisini devre dışı bırakın.