Girişimcilik

Bitcoin Olası Değeri ve Küresel Anlamda Geleceği

Bitcoin hayatımıza öyle bir giriş yaptıki bir çok insan daha ne olduğunu anlayamadan zengin oldu diyebiliriz. Kimilerine Bitcoin hala bir soru işareti..

Bitcoin’in piyasa beklentileri hakkında her ne kadar tahminler yapılsa da; bu para piyasasının sürprizler dolu olduğunu ifade edebiliriz. Fakat sınırlı bir sayıda üretilebilmesi (21 milyon), kullanıcıların ara ara daha fazla yönelerek gündeme gelmesi veya piyasaların hareketlenmesi gibi nedenlerle hızlı bir şekilde değer kazanabiliyor. Binance’ın, Bitcoin ile ilgili yaptığı bir araştırma ise kripto paranın gelecekteki beklentilerini ortaya koyuyor.

2019 yaz aylarının ortasına yaklaşırken, piyasa üzerinde geçtiğimiz yıl ve bu yılın rekoru olan %60 artış seviyesine ulaştı. Binance’ın yaptığı 2019 Bitconin piyasa hakimiyeti araştırmasına göre borsa kullanıcıları bu artışın devam edeceğini ön görüyor.

Yakın Geçmişte Bitcoin Nasıl Bir Değişim Sergiledi?

Özellikle son aylarda hareketli bir dalgalanma seyreden Bitcoin, Şubat ayının ortalarında 3.500 Dolar seviyesinden işlem görürken, 15 gün içerisinde 5.100 Dolar’a çıktı. Mayıs’ta 6000 Dolar’ı aştı ve 9.000 Dolar zirvesine ulaştı. Haziran ayının sonlarına doğru ise 7.600 Dolar’a geriledi. Bu hareketlenmeyi göz önünde bulundurduğumuzda ivme kazandığını, ilerleyen süreçlerde de hepimizi şaşırtan değerlere ulaşabileceğini görüyoruz.

Gelecekte Bitcoin için Piyasa Tahminleri

Değişen piyasa koşullarına sahip krtipo para birimi olan Bitcoin’in bu değişiminde en büyük rolün, kendi kullanıcıları olduğunu söyleyebiliriz. Ne kadar çok talep olur, ne kadar çok işlem görürse o kadar çok değerlenir. Piyasa uzmanları ise işlem geçmişi ve gelecek tahminlerine ilişkin düşüncelerini belirtmekten çekinmiyor. Küresel anlamda göze çarpan bu önemli uzmanların Bitcoin’in gelecekteki değeri hakkındaki görüşleri ise şu şekilde:

Fran Strajner’in Tahmini: 2020 yılının başlarına kadar 200.000 Dolar seviyesine çıkacağını belirtiyor ve bu tahminin oldukça iyimser olduğu görüşünde.

Anthony Pompliano Tahmini: Morgan Creek’in kurucusu ise düşüşlerin süreceğini belirtse de uzun vadede yatırım için endişelendirmeyeceğini ifade ediyor.

Dr. Julian Hosp Tahmini: Önümüzdeki iki sene içerisinde Bitcoin’in 100.000 Dolar seviyesine dokunabileceğini söyleyen yatırımcı, istikrarlı bir büyüme ile beklentinin doğru orantılı olarak artacağını ekliyor.

Ronnie Moas Tahmini: 2019 sonuna kadar 28.000 Dolar’ı aşacağı tahmininde bulunan ünlü yatırıcımı Ronnie Moas, Bitcoin’e ilgi duyanların bu rakamdan daha fazla beklediğini görüşlerine ekliyor.

Sonny Singh Tahmini: Bitpay’in Ticari İşlemler Sorumlusu uzman yatırımcıya göre 2019’un sonuna doğru 15.000 Dolar bandını aşacağı tahmininde bulunuyor.

İçeriğimizde yatırım tavsiyesi vermiyoruz. Bilindiği üzere Bitcoin piyasası oldukça hareketli ve hiçbir şekilde tahminler kesinlik arz etmez.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu