Finans ve Banka

Baykar Hisse Senedi Var Mı? Borsada İşlem Görüyor Mu?

Baykar hisse senedi var mı? Baykar Makina borsada işlem görüyor mu? Bayraktar insansız hava araçları projelerinin geleceği ve bulunduğu konum.

İnsansız hava araçları ve silahlı insansız hava aracı üretimini %100 yerli ve milli imkanlarla Türkiye’de yapmayı başaran ve bu alanda dünyanın sayılı şirketleri arasına girmeyi başaran Baykar Savunma, hem Türkiye hem de ihracat yaptığı ülkelerde savunma sanayi anlamında verdiği katkılar ile adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Kendi finansmanını kendi sağlayan ve dışa bağımlılığı da olmayan Baykar Makina’nın dünyada gelişen teknolojik altyapıyı da yakalaması ve Türkiye’nin savunma sanayi açısından dışa bağımlılığını da sonlandırması Türkiye için hem dışa bağımlılığı ortadan kaldırıken yaptığı ihracat ile de ülkeye döviz girmesini sağlıyor.

1984’de kurulan Baykar Savunma, 2000’li yılların başında insansız hava aracı çalışmalarını başlarken asıl önemli atılımı 2000’li yılların sonlarına doğru yaparken, 2010’lu yılların ortalarında ise Türkiye’nin çeşitli askeri operasyonalarında aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Şirketin yönetim kadrosunda yönetim kurulu başkanı olarak Özdemir Bayraktar, genel müdür olarak Haluk Bayraktar, teknik müdür ve CTO görevlerinde Selçuk Bayraktar ve finans müdür olarak da Ahmet Bayraktar bulunmaktadır.

Baykar Hisse Senedi Borsada İşlem Görüyor Mu?

Adından bu kadar bahsedilmesinin ardından Baykar Makina hakkında borsada hisse senedi alımı için de bir talep oluştu normal olarak. 2020 Ekim itibariyle Baykar Makina borsaya açılmadı.

Baykar Borsada Var Mı?

Baykar Hisse senedi alımı için merak edenlere buradan bilgi vermek istedik ki şu an için borsaya açılmayan ve hisse senedi de bulunmayan Baykar Savunma’nın borsaya girmesi de bir çok kişi tarafından beklenmekte.

Kaynak: https://www.baykarsavunma.com/

 

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu