Finans ve Banka

Bankamatikten Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojileriyle QR kod ile ATM'lerden kartsız para çekme işlemi yapılabilmektedir. Bankamatikten kartsız para çekme işlemlerini inceledik.

Kart kullanmadan bankamatikten para çekmek için yapılması gereken, T.C. kimlik numarasını kullanarak ATM’den hesaplara erişim sağlamaktır. Kişilerin kartsız para çekme için yapmaları gereken, QR kod ile ya da kart bilgileri ile hesaplarını kullanabilir duruma gelmeleridir. Bu sayede hesaplar kartsız olarak da açılabilecektir. Ancak çoğu banka, bu işlem için cep telefonunuzun yanınızda olması gerektiği yönünde uyarıda bulunur.

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

Ziraat ATM’lerinden kartsız para çekmek işlemi yapmak için öncelikle Kartsız İşlem menüsüne girilmelidir. Ardından kişi, ekranda görülen boşluğa sistemde kayıtlı cep telefonunu ve T.C. kimlik numarasını yazmalıdır. Bu şekilde birden fazla hesabın varlığı durumunda kişinin ekranında hesaplar görülecektir. Hangi hesaptan para çekilmek isteniyorsa o hesabın üzerine tıklanmalıdır. Seçilen hesaba ait banka kartının şifresi girilmelidir. Ardından güvenli amacıyla sistemde kayıtlı cep telefonuna bir güvenlik kodu gönderilecektir. Ekranda yer alan boşluğa güvenlik kodunun yazılmasının ardından doğrulama işlemi tamamlanır. Sonraki menüde alınmak istenen miktar yazılır. ATM’nin para haznesinden verilecek miktar, para çıkış bölmesinden müşteriye ulaştırılır.

Finansbank ATM’den Kartsız Para Çekme

Finansbank ATM’lerinden kart olmadan para çekmek için kartsız işlemler menüsüne tıklanmalıdır. Buradan para yatırma- çekme menüsüne girilir. Sonrasında ekrana T.C. kimlik numarasını yazmanız gereken bir bölüm getirilir. Buraya T.C. kimlik numaranızı yazarak hesaplarınıza erişim sağlarsınız. Sonrasında dilediğiniz hesabı ve şifresini yazmanız gerekir. Cep telefonunuza gelen kodu da girerek dilediğiniz miktarı çekebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’den Kart Olmadan Para Çekme (Videolu)

Vakıfbank’tan kartsız para çekme işlemi yapmak için hem T.C. kimlik numarası, hem de QR kod kullanılabilmektedir. Her iki durum için de cep telefonunun yanınızda olması şartı aranmaktadır. T.C. numarası ile yapılacak para çekme işlemlerinde kişiler, hesaplarını görüntüleyebilmek için kimlik numarasını yazmak zorundadır. Ardından ekranda istenen hesap seçilerek alınacak tutar yazılır ve para çekimi gerçekleşir.

Akbank ATM’den Kart Olmadan Para Çekme

Akbank ATM’den kart olmadan para çekmek için direkt olarak QR Kod İle İşlem Yap seçeneğine tıklanmalıdır. Akbank Mobil uygulaması içerisinde bulunan QR kod seçeneğini kullanarak hesaplara erişim sağlanabilmektedir. Buradan hesaba ait şifreyi de girerek kartsız para çekme işleminizi yapabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM’den Kart Olmadan Para Çekme

Garanti ATM’lerinden kart olmadan para çekme işlemi yapmak için de T.C. kimlik numarası ya da uygulama üzerinden QR kod okuma şeklinde hesaplara erişim sağlanabilmektedir. Bu erişim sayesinde hesabınıza para yatırma işlemini de, çekme işlemini de yapabilirsiniz. QR kod ile giriş seçeneği ile cep telefonunuzda bulunan Garanti Mobil uygulamasından para çekme işleminizi yapabilirsiniz.

[geo-post id=”1644″ label=”Önerilen Yazı”]

İş Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

İş Bankası ATM’lerinden para çekmek için kartsız işlemler menüsüne girmeniz gerekecektir. Burada ekranda bulunan  seçeneklerden cep telefonu ve T.C. kimlik numarası seçeneklerini doldurmalısınız. Sonrasında telefonunuza gönderilecek şifreyi ekrana girmelisiniz. Bu şekilde hesaplarınız açılır ve çekmek istediğiniz tutarı yazabilirsiniz. Ardından giriş tuşuna basarak hesaba erişiminizi sağlayabilirsiniz.

Halkbank ATM’den Kart Olmadan Para Çekme

Halkbank ATM’den kart olmadan para çekmek için yapmanız gereken, kartsız işlemler menüsüne girmektir. Ardından kartsız para çekmek seçeneğine tıklanmalıdır. Burada T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek şifre gelmesini sağlarsınız. Şifreyi ekrana girerek hesaplarınıza erişmiş olursunuz. Hesabınızdan çekmek istediğiniz miktarı yazarak para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

TEB Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme

TEB Bankası ATM’sinden para çekme işlemini kartsız yapmak için T.C. numarası ile hesaplara erişim sağlanmalıdır. Hesaptan kartsız para çekme işleminden önce kayıtlı cep telefonuna şifre gönderilmekte iken, para verilmeden hemen önce şifre istenmektedir. Bu şekilde hesaplara erişim sağlanarak para çekilebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu