Finans ve Banka

Bankamatik Para Yatırma Limiti

Bankamatikten para yatırma limiti 2021 yılı itibariyle değişkenlik göstermiştir. Bankaların para yatırma limiti yazımızda siz değerli okurlara sunulmuştur.

Bankamatiklerden para yatırma limiti  bankalarda yeniden düzenlenmiştir. Havale ya da EFT gibi para transferleri yapıldığında bankalar belirli bir limit koymaktadır. ATM’ler özellikle müşterilerinin günlük para yatırmalarında limit koymaktadır. Her sene, finansal duruma göre günlük para yatırma limitleri de düzenlenmektedir. Bu limitler, her müşteri için standarttır.

ATM Para Çekme Limiti

ATM’den para çekme limiti tüm bankalar için 2 Bin TL olmuştur. 2021 senesinde günlük para çekme limiti üzerine çıkmak mümkün değildir. Bankalar, günlük para çekme limitini 23:59’da yenilenmektedir. Bazı bankaların günlük para çekme limiti biraz daha farklı şekilde düzenlenmiştir.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti 

Garanti Bankası’ndan para yatırma limiti 2021 senesinde 12 Bin TL olarak belirlenmiştir. Günlük geçerli olan bu limitin üzerine çıkmak mümkün değildir. Günlük üst limit para yatırma işlemleri her gece 00:00’da yenilenmektedir. Bu saatte ATM’ye giderek yeniden 12 Bin TL yatırabilirsiniz. Daha fazla para yatırma ihtiyacında mutlaka Garanti Bankası şubelerine başvurulması gerekmektedir. Garanti Bankası para çekme limiti ise 2 Bin TL olmaktadır. Günlük 2 Bin TL limiti üzerine çıkmak için Garanti Bankası şubelerine başvurulması gerekmektedir. Özellikle yüksel limitli para yatırmalar ya da para çekimi için br günün ve 24 saatin geçmesi gerekmektedir.

İş Bankası ATM Para Yatırma Limiti 2021

İş Bankası’ndan para yatırma üst limiti  20 Bin TL olarak belirlenmiştir. İş Bankası ATM’lerinden kendi hesabınıza ya da farklı hesaplara günlük 20 Bin TL para yatırma işlemlerin tamamlayabilirsiniz. İş Bankası için para yatırma işlem ücreti ise 4.5 TL olarak belirlenmektedir. Bunun dışında tek seferde, maksimum 40 adet banknot yatırmak mümkündür. Daha yüksek tutarlarda işlem yapılacak ise İş Bankası şubelerine direkt olarak başvurmak gerekmektedir. İş Bankası ATM para çekme limiti ise diğer bankalara kıyasla daha düşük olmaktadır. ATM günlük para çekme limiti İş Bankası’ndan 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Ürün ve hizmet ücreti ise para çekme işlemlerinde alınmamaktadır.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limiti 2021

Ziraat Bankası’ndan ATM para yatırma limitleri 2021

Yapı Kredi ATM Para Yatırma Limiti 2021

Yapı Kredi Bankası ATM üst para yatırma limiti 20 Bin TL olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi Bankası 00:00’da günü yenilemektedir. Daha fazla para yatırmak için aynı gün gece 12’de bankamatiklere giderek para yatırmak mümkündür. Ancak Yapı kredi ATM’lerine en fazla 40 banknot yatırılabilmektedir. Para yatırma işlemlerinde yalnızca 10 TL ve katlarına göre işlem yapılmaktadır. Yapı Kredi bankalarından ATM’den para çekme limiti ise 3.500 TL olarak belirlenmiştir. Eğer müşterinin finansal hacmi daha yükse ise bu limit 5.000 TL’ye çıkmaktadır. Emekli olan Yapı Kredi müşterileri ise maaşlarını tek seferde ATM’den çekebilmektedir. Çiftçiler, ticari işlemleri yüksek olan kişiler ve emekli vatandaşlar daha yüksek tutarlarda ATM’den para çekebilmektedir.

Daha fazla güncel finans haberlerine ilgili kategorimizde ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu