Finans ve Banka

Bankamatik Para Çekme Limiti ve Yatırma Limitleri

2020 yılı itibariyle güncel bankaların bankamatik para çekme ve para yatırma limitlerini sizler için mercek altına aldık.

Bankamatik para çekme limiti ve yatırma işlemleri için 2020 güncel limitleri tüm bankalar için öğrenebilir, bankamatikten para çekme limiti nasıl artırılı öğrenebilirsiniz.

ATM’lerden güncel para çekme limitleri, bankadan bankaya ve işlemin kartlı mı kartsız mı yapılacağına göre değişiklik göstermektedir. İşlem özellikleri göz önüne alınarak değişen güncel bankamatik para çekme limitleri, bankanın ATM’lerine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin Ziraat Bankası’nın ATM’sinin markasına göre para çekme limiti artmaktadır.

İş Bankası Güncel Para Çekme Limitleri

İş Bankası ATM’lerinden para çekme limiti, 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Köklü bir banka olan İş Bankası, 1.500 TL limite kadar komisyonsuz çekim sağlar. Ancak bu miktarın üzerindeki kart çekimlerinde banka, komisyon miktarı kesmektedir.

Ziraat Bankası Güncel Para Çekme Limitleri

Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük para çekme limiti, durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda eğer çiftçi iseniz, komisyonsuz günlük 5.000 TL’ye kadar ATM’den para çekebilme imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanında eğer böyle bir durumuz yoksa, çekebileceğiniz tutar en fazla 1.500 TL olarak ayarlanmıştır. Banka, belirtilen miktarın üzerindeki para çekme işlemleri için komisyon almaktadır.

Garanti Bankası Güncel Para Çekme Limitleri

Garanti Bankası’ndan para çekme limiti, 2.000 TL olarak belirlenmiştir. Banka, bu miktarı komisyonsuz olarak müşterilerine sağlamaktadır. Bunun yanında 10.000 TL üzerindeki miktarın çekilebilmesi için banka şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Finansbank Güncel Para Çekme Limiti

QNB Finansbank ATM’lerinden para çekme limitleri, 1.500 TL’dir. Banka, 10.000 TL’ye kadar olan çekimler için artan miktarlarda komisyon talep etmektedir. 10.000 TL üzerindeki para çekimleri için ise banka şubelerinin ziyaret edilmesi istenmektedir. Banka şubelerinin veznelerinden para çekme işlemi yapılabilmektedir.

Halkbank Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank ATM’lerinden günlük para çekme işlemi yapabilmek için, çekebileceğiniz tutarın en fazla 1.000 TL olması gerekmektedir. banka, 5.000 TL’ye kadar olan para çekme miktarlarında komisyon talep etmektedir. 5.000 TL üzerindeki para çekme  talepleri için banka şubelerinin ziyaret edilmesi istenmektedir.

Yapı Kredi Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden günlük para çekimi limiti, 2.000 TL’dir. Bu haliyle en yüksek para çekme limiti veren banka olan Yapı Kredi, banka müşterileri için ekstra bakiye de açmaktadır. Bu kapsamda eğer bankanın müşterisi iseniz 3.500 TL’ye kadar günlük çekim yapabilirsiniz. Eğer bankaya bağlı şirket müşterisi iseniz miktar 5.000 TL’ye kadar artar. yapı Kredi Bankası ürünleri arasında yer alan Yapı Ardıç Paket dahilinde bir kullanımda bulunuyorsanız, günlük para çekme limitiniz iki katına kadar çıkabilir.

Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Akbank ATM’lerinden günlük para çekme limitleri, kullanılan karta göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda Neo Kart kullanıcıları, 1.500 TL’ye kadar para çekebilmektedir. Neo Meo Kart kullanıcıları ise en fazla 250 TL’ye kadar çekim yapabilir. Neo  Birebir Kart kullanıcıları ise 2.000 TL’ye kadar çekim yapabilmektedir. Akbank’ın en prestijli kartı olan Business Kart kullanıcıları için günlük para çekme limiti 4.000 TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen tutarların iki katına kadar yapılacak çekimlerde komisyon alınmaktadır. Bunun yanı sıra kişilerin belirtilen tutarların çok üzerindeki çekim talepleri için banka şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Bankaların veznelerini kullanarak istenen miktarda, limitlere takılmadan  para çekmek mümkün olacaktır.

TEB Bankası Günlük Para Çekme Limiti

TEB ATM’lerinden günlük para çekme limiti, 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Ancak bankanın kendi müşterileri için bu miktar 2.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 5.000 TL’ye kadar olan çekimler için eğer belirlenen para çekme limitlerinin üzerine çıkılacaksa, komisyon ödemesi gerekmektedir. Bunun yanında kişilerin 5.000 TL üzerinde çekim yapması için banka şubeleri ziyaret edilmelidir.

Bankaların Güncel Bankamatik Para Çekme Limiti

ATM’den banka güncel para yatırma miktarları, her banka için değişiklik göstermektedir. Bankamatiklerin kapasitesi göz önünde bulundurularak değişkenlik gösteren para yatırma limitleri, havale ve EFT işlemlerine de yansımaktadır. Para yatırma limitleri fazla olan bankalar, havale ve EFT limitlerinde de artış sağlamaktadır. Bu sayede bu bankalardan daha fazla para aktarımı yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Bankamatik Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası’nın ATM’den para yatırma limiti 12.000 TL olarak düzenlenmiştir. 2019 tarihli son düzenlemeye göre, günlük üst limit para yatırma işlemleri gece 00.00’da yenilenmektedir. Bu saatte, eğer gün içinde başka işlem yapmayacaksanız ATM’ye 12.000 TL yatırabilirsiniz. Daha fazla para yatırmak isterseniz, kesinlikle Garanti Bankası şubelerini ziyaret etmelisiniz.

İş Bankası Bankamatik Para Yatırma Limiti

İş Bankası ATM’lerinden para yatırma işlemi yapmak için kişilerin en fazla 20.000 TL yatırması gerekmektedir. Bankanın ATM’den para yatırmada üst limiti 20.000 TL’dir. Ayrıca İş Bankası, para yatırmalarında işlem ücreti olarak 4.5 TL almaktadır. ayrıca eğer üst limitte para yatıracaksanız, tek seferde sadece 40 banknot yatırabilirsiniz. Daha yüksek miktarlarda para yatırma işlemi yapmak istiyorsanız, İş Bankası şubelerinden işlem yapmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Bankamatik Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası’nın ATM’den günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir. 2019 yılında yapılan düzenleme ile banka, güvenlik gerekçesi ile günlük belirli bir tutarın üzerindeki para yatırma işlemlerini kabul etmemektedir. ATM’den para yatırma sırasında en fazla 40 banknot kullanılabilir. Ancak GRG markalı ATM’lerde 200 banknot yatırmak mümkün olacaktır. Para yatırma limiti, banknot sayısı değişse de değişiklik göstermez.

Yapı Kredi Bankası Bankamatik Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi Bankası ATM’den para yatırma işlemi limiti, 20.000 TL olarak belirlenmiştir. 00.00’da günü yenileyen banka, bu saatlerde peş peşe yapılacak işlemlerde daha fazla para yatırma olanağı sağlamaktadır. Banka, ATM’lerinden en fazla 40 banknot kabul eder. Bunun yanında gün içerisinde yapılacak işlemlerde 20.000 TL üzerine para yatırma söz konusu ise, banka şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Akbank Bankamatik Para Yatırma Limiti

Akbank ATM’lerinden günlük para yatırma limiti 19.990 TL olarak belirlenmiştir. ATM’ler en fazla 30 banknot kabul etmektedir. İşlem ücreti olarak alınan 10 TL ile birlikte ATM’ye en fazla 20.000 TL verebilirsiniz. Bunun üzerindeki para yatırma işlemlerinde banka şubelerine uğramanız gerekecektir. Para yatırma işlemleri T.C. kimlik numarası üzerinden yapıldığından, aynı T.C. kimlik numarası ile ancak üst sınıra kadar para yatırabilirsiniz. İşlem sıfırlaması gece 00.00’da yapılmaktadır. bu nedenle 00.00’dan birkaç dakika önce 20.000 TL, birkaç dakika sonra 20.000 TL olmak üzere 40.000 TL para yatırmak mümkün olabilir.

Vakıfbank Bankamatik Para Yatırma Limiti

Vakıfbank ATM’den para yatırma işleminde kartsız ya da kartlı işlemlere göre farklı limitler belirlemiştir. Kart ile yapılacak işlemler için banka, herhangi bir üst sınır belirlememiştir. Ancak kartsız işlemlerde üst sınır 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

ING Bank Bankamatik Para Yatırma Limiti

ING Bank ATM’den para yatırma limitleri, sınırsızdır. Ancak banka ATM’lerinden en fazla 40 banknot yatırılabilmektedir. Günlük para yatırma limiti belirtmeyen banka, işlem ücreti de almamaktadır. Bankanın ATM’leri para yatırma işlemleri konusunda sorun yarattığından, banka şubelerinden de para yatırma işlemi yapılabilmektedir.

QNB Finansbank Bankamatik Para Yatırma Limiti

QNB Finansbank para yatırma limiti, kartlı ya da kartsız işlem durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda kartsız işlemler için para yatırma limiti 19.900 TL olarak belirlenmiştir. Kartlı işlemlerde ise 19.000 TL para yatırma limiti bulunmaktadır.

Bankamatik para çekme limiti konusunda tüm bankaların limitlerini verdik. Bu konu dışında Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme konusu da ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu