Finans ve Banka
Trend

Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme

Bankamatik kartı şifre değiştirme işlemleri ülkemizin her yerinden yapılacabilecek bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için bir ATM ihtiyaç vardır.

Bankamatik kartı şifre değiştirme işlemlerini online olarak ya da ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz. Banka kartlarınızın şifresini unutmanız ya da değiştirmek istemeniz durumunda oldukça kolay adımlarla yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Şifrenizi şu yöntemlerle değiştirebilirsiniz:

  • ATM’lerden şifre değiştirebilirsiniz.
  • Mobil bankacılık ile telefonunuzdan şifreyi değiştirebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığı ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

ATM’den Bankamatik Kartı Şifre Değiştirme

ATM ile kart şifresi değiştirme işlemlerin oldukça kolay ve kısa sürede tamamlayabilirsiniz. ATM cihazlarına kredi kartını yerleştirmeniz durumunda, ekranda çıkan ‘’Şifremi Unuttum’’ kısmına tıklamanız gerekmektedir. Ardından ATM üzerinden çeşitli güvenlik soruları ekrana gelecektir. Bu sorulara doğru yanıt verdikten sonra yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Ancak ATM cihazına yanlış bilgiler verilmesi halinde kart bloke olacaktır.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma ve Değiştirme İşlemleri Videolu Anlatım

Halkbank Kart Şifresi Alma ve Değiştirme (Videolu Anlatım)

Vakıfbank Kart Şifresi Alma Kredi Kart ve Bankomat (Videolu Anlatım)

Banka Şubesinden Kredi Kartı Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bankadan kredi kartı şifresi değiştirme işlemlerini çalıştığınız banka şubesine giderek kolayca yapabilirsiniz. Kredi kartınız ve kimliğinizi banka yetkilisine bildirmeniz halinde kart şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz. Bunun dışında şubeye gitmek istemeyen banka müşterileri telefon şubesi üzerinden şifrelerini değiştirebilmektedir. Bankanızın müşteri temsilcisini aradıktan sonra durumu bildirmeniz gerekmektedir. Ardından müşteri temsilcisinin soracağı güvenlik sorularına doğru yanıt vermeniz halinde şifre değiştirme talebiniz kabul edilecektir.

İş Bankası Yeni Bankamatik Kartı Şifre Oluşturma

İş Bankası kart şifresini değiştirme işlemleri için mobil bankacılık ve online bankacılık yöntemlerini kullanabilirsiniz. Öte yandan İş Bankası ATM’leri üzerinden yeni şifre oluşturma yöntemlerini de kullanmanız mümkündür. Yeni şifre belirleyecek ve oluşturacak olan İş Bankası müşterileri ise geçici şifre almalıdır. Geçici şifre alabilmek için:

  • SMS ile geçici şifre almak için SIFRE yazdıktan sonra boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini yazmanız ve boşluk bırakarak doğum yeri, kart arkasında bulunan güvenlik kodu yazılarak 4402’ye SMS olarak gönderilmelidir.
  • Müşteri hizmetlerini arayarak geçici şifre alabilirsiniz. Bunun için İş Bankası müşteri hizmetleri olan 0850 724 0 724’ü arayabilirsiniz. Ardından geçici şifre talebi oluşturulmalıdır. Birkaç dakika içerisinde SMS olarak geçici şifre gelecektir.

Geçici şifre aldıktan sonra yeni şifre oluşturmak gerekmektedir. Kartınızın düzenli olarak şifresini değiştirmek, güvenlik önlemleri açısından önem teşkil etmektedir.

Akbank Yeni Kart Şifresi Oluşturma

Akbank kart şifresi oluşturma işlemleri Akbank Direkt uygulaması ile kolayca yapılabilmektedir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise:

  • Akbank Direkt uygulamasını indirdikten sonra Kartlarım, Şifre, Güvenlik ve Şifre Belirle kısmına gelmeniz gerekmektedir. Bu alan üzerinden şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • Kart şifresi almak için ise Akbank Direkt uygulaması üzerinden ‘’Kart Şifresi Al’’ kısmına tıklamanız gerekmektedir. Bu alan üzerinden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Ardından telefona SMS olarak gönderilen geçici şifre ile yeni şifrenizi 7 gün içerisinde kolayca oluşturabilirsiniz.
  • Neo kartı şifresi almak için KKSIFRE yazdıktan sonra boşluk bırakarak kredi kartının son 4 hanesi yazılarak 4425’e gönderilmelidir.

İş Bankası Yeni Kart Şifresi Oluşturma

İş Bankası kart şifresi oluşturma işlemleri internet üzerinden, mobil bankacılık uygulamaları ile ya da ATM şubelerinden yapabilirsiniz. Bunun dışında şifrenizi değiştirmek için de aynı yolları kullanabilirsiniz. İlk kez kartı gönderilmiş olan İş Bankası müşterileri ise ilk olarak geçici şifre almalıdır. Bunun için:

  • Bireysel internet şubesi kullanıcılarının anında şifre ile yeni bir şifre belirlemesi mümkün olmaktadır.

Ancak İş Bankası müşterileri anında şifre ile yeni bir şifre oluşturamaz ise 0 850 724 0 724 numaralı hattı aramalıdır. Telefon şubesi üzerinden sırası ile 5-1-1 tuşlanmalıdır. Ardından şifre alma menüsü ile yeni şifre oluşturulacaktır. Bankamatik kartı şifre değiştirme işlemleri bu şekilde diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen engellemeyi kapatın.

Merhabalar, sitelerin sağlıklı şekilde sizlere hizmet edebilmesi açısından lütfen reklam engelleyici eklentisini devre dışı bırakın.