1. Ana Sayfa
 2. Finans ve Banka
 3. Bankamatik Kartı İnternet Alışverişine Açma 2019

Bankamatik Kartı İnternet Alışverişine Açma 2019

Bankaların bankamatik kartı internet veya e-ticaret alışverişlerine açma işlemi için yapmanız gereken adımları videolu şekilde anlatımla sizlere sunduk.

Bankamatik Kartı İnternet Alışverişine Açma 2019

2019 yılında bankamatik kartı internet alışverişine açma işlemleri için 1 Şubat 2018 tarihi itibari ile ilgili banka ile iletişime geçmek gereklidir. Bankamatik kartı internet alışverişine açmak için bankaların internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı gibi iletişim kanalları kullanılabilmektedir. Ayrıca şubelere giderek veya SMS ile onay verilerek de kartlar internet alışverişine açılabilmektedir.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı İnternet Alışverişine Açma (Videolu Anlatım)

Akbank Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank kartını internet kullanımına açmak için izlenebilecek yollar şunlardır:

 • 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri aranmalıdır. Ardından müşteri temsilcisine bağlanılabilmektedir veya işlem yönlendirmeleri takip edilebilmektedir. Müşteri temsilcisine bağlanıldığında, kartı internet alışverişine açtırmak istendiği söylenmelidir. Kayıtlı cep telefonuna bir onay mesajı gönderilmektedir. Ardından kart internet işlemlerine açılmaktadır.
 • Telefonun mesaj kısmına INTERNET yazıp, bir boşluk bırakıp, 1890 yazıp, ilgili mesajı 8885’e göndererek kart internet alışverişine açtırılabilmektedir.
 • Akbank şubelerine kimlik belgesi ile beraber giderek, banka görevlisine kartı internet alışverişine açtırmak istendiği söylenebilmektedir.

Garanti BBVA Kartlarını İnternet Alışverişine Açtırmak İçin Yapılabilecekler Nelerdir?

Garanti BBVA kredi kartlarını internet alışverişine açtırmak için talimat verilebilecek kanallar şöyledir:

 • Garanti BBVA şubelerine giderek talimat verilebilmektedir.
 • Garanti BBVA’nın mobil uygulaması üzerinden giriş yapılmalıdır. Ardından ana sayfadan hesap ve kart menüsü seçilmelidir. Garanti BBVA kartları görüntülenmektedir ve internet alışverişine açtırılmak istenen kart seçilmelidir. İnternet üzerinden alışveriş yazan yere tıklanarak internet alışverişine açtırılabilmektedir.
 • Bütün Garanti BBVA kartları için toplu onay vermek için telefonun mesaj kısmına TERCIH yazılıp, 3340’a gönderilmesi gereklidir.
 • Tek bir kredi kartını internet kullanımına açtırmak için önce telefonun mesaj kısmına ONAY yazılmalı, sonra ilgili kartın son 6 hanesi yazılmalı ve mesaj 3340’a gönderilmelidir.
 • Paracardları internet alışverişine açmak için telefonun mesaj kısmına ACIK yazıp, kartın son 6 hanesini yazıp, mesaj 3340’a yollanmalıdır.

İş Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma Hangi Yollar İle Yapılır?

İş Bankası kartını internet kullanımına açtırma yolları aşağıdadır:

 • Maximum Mobil uygulaması üzerinden yapılacak ise; önce kartlarım menüsüne girilmelidir. Ardından kart seçimi yapılmalıdır. Sağ üst köşede bulunan kart ayarlarına tıklanmalıdır ve kart ayarları yönetimi menüsünden bankamatik kartı internet alışverişine açma işlemi tamamlanmaktadır.
 • İşCep uygulaması ile kartı internet kullanımına açmak için sırası ile kartlarım, kart ayarlarım, kullanım tercihleri menülerine girilmelidir. Ardından ilgili kart seçilmelidir. Sonrasında internetten alışveriş butonuna tıklanarak açılabilmektedir.
 • İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kart ayarlarına giriş yapıp, alışveriş tercihlerim menüsünden gerekli işlem yapılabilmektedir.
 • Telefonun mesaj kısmına SANALONAY yazılıp, kartın son 6 hanesi yazılmalıdır ve sonrasında mesaj 4402’ye gönderilmelidir.
 • 0850 724 07 24 numaralı müşteri iletişim merkezi arandığında, internet alışveriş yetkisi menüsü ile güncelleme yapılabilmektedir.
 • İş Bankası şubelerine gidilerek gerekli işlemler yapılabilmektedir.
Önerilen Yazı

Bankamatikten Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Kartları İnternet Kullanımına Nasıl Açtırılır?

Yapı Kredi kartlarını internet alışverişine açtırmak için kullanılabilecek yöntemler aşağıda sıralanmıştır:

 • Telefonun mesaj kısmına ACIK yazıp, bir boşluk bırakıp, müşteri numarasını yazıp, ardından mesajı 4944’e göndermek gereklidir. Ek kartlar da dahil olmak üzere bütün Yapı Kredi kartlarını internet kullanıma açan bir yöntemdir.
 • SMS aracılığı ile tek bir kartı internet alışverişine açtırmak için; YETKI yazıp, kartın son 4 hanesini yazıp, mesajı 4944’e göndermek yeterlidir.
 • 444 0 444 aranarak internet alışveriş yetkileri düzenlenebilmektedir.

Denizbank Kartlarına İnternette Kullanım Onayı Nasıl Verilir?

Denizbank kartlarına internet alışverişinde kullanım onayı verme yolları şunlardır:

 • Telefonun mesaj kısmına IZIN yazıp, kredi kartı ise son 4 ve banka kartı ise son 6 hanesini yazıp, 3280’e göndererek kullanım onayı verilebilmektedir.
 • Denizbank şubelerine gidilerek bankamatik kartı internet alışverişine açma işlemi yapılabilmektedir.
 • Mobil uygulama ile yapılabilmektedir.
 • Telefon bankacılığı kullanılabilmektedir.

İnternet bankacılığı ile onay verilebilmektedir.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 2 hafta önce

  Sanal ortam tuzaklarla sahtekarlarla dolu bu nedenle kredi kartı yada para kartınızı İnternet alışverişine açmak cazip bir fikir değil ama İnternet de alış veriş yapmak istiyorsanız İnternet alışverişine açacak fakat sanal kart kullanacaksınız sanal kart kullanılması her zaman güven veren bir uygulama olmuştur.Herkese bu şekilde işlem yapmalarını tavsiye ederim hem sanal kartı kontrol edebiliyorsunuz içerisine atacağınız paranın limitini ayarlayabiliyor 24 saat sonra bakiyeyi ana hesaba aktarma talimatı verebiliyorsunuz.Kendinizi ve paranızı sağlamak için bu işlem şart.

 2. 6 gün önce

  Bankamatik kartı yada kredi kartı İnternet alışverişine her zaman kapalı olarak gelir.Size kredi kartı veren bankalar bu soruyu sorar evet açılmasını istiyorum derseniz açık olarak gelir her hangi bir bilgi verilmezse kapalı olacaktır açmak için İnternet bankacılığından ve telefon bankacılığından kolayca açabilirsiniz.Ayrıca banka şubelerine giderek de talimat verip açtırabilirsiniz.Gayet kolay ve basit bir yöntemdir sadece burada dikkat edilmesi gereken İnternet dolandırıcılığına maruz kalmamaktır.