Finans ve Banka

Bankamatik Kart Ücreti Almayan Bankalar

Bankamatik kart ücreti almayan bankalar genellikle bu hizmetlerini öğrenilere ve düzenli bir geliri olmayan kimselere sunmaktadır.

Bankamatik kart işletim ücreti almayan bankalar, özellikle bu hizmetlerini öğrenci olan ve düzenli bir gelire sahip olmayan kişilere sunmaktadır. Özellikle bankalarla sürekli çalışan kişiler için tam anlamıyla maddi bir külfet olan kart işlem ücretleri, ülkemizde neredeyse tüm bankalar tarafından alınan ücretlerdir. Hesap kesim ücreti adıyla bilinen bu ücretler, yıllık 30 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. Bankaların müşterilerinden temel gider olarak kesmiş olduğu hesap kesim ücretleri bazı bankalar tarafından talep edilmese de ülkemizde faaliyet gösteren neredeyse tüm bankalar tarafından talep edilmektedir. Buna göre aşağıda sizin için verilen hesap kesim ücreti almayan bankaları inceleyebilir ve buna göre o banka üzerinden hesap işlemlerinizi yönetebilirsiniz.

Bankamatik Kart Ücreti Almayan Finansbank Enpara

Finansbank, müşterilerinden bankamatik kart ücreti almayan bankaların başında gelmektedir. Özellikle şubesiz bankacılıkta kendisini oldukça geliştiren bankanın, enpara uygulamasıyla kişiler tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmekte ve müşterilerine en uygun fiyatlı bankacılık sistemini sunmaktadır. Enpara ile hesap işletim ücreti ödemeyen kişiler aynı zamanda bankanın kendileri için sunmuş olduğu olanaklardan da kolaylıkla faydalanmaktadırlar. Enpara şubesiz olarak çalışan bankadır. Enpara üzerinde bir hesap açtırmak istiyorsanız bankanın internet bankacılığı üzerinden kendi hesabınızı açabilir ve bankanın müşterileri için sunmuş olduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. İnternetten yapılan hesap açtırma başvurusunun ardından Finansbank yetkililerinin sizin adresinize gelerek yapmış olduğu sözleşmede, sizlere herhangi bir hesap kesim ücreti almayacaklarına dair teminat verdikten sonra resmi olarak hesabınız açılmış oluyor.

Kuveyt Türk Bankamatik Kart Ücretsiz Fırsatları

Kuveyt Türk’ten “Senin Bankan” sloganıyla açılan bankamatik kart ücretsiz hesaplar, bankanın müşterilerine sunmuş olduğu şubesiz bankacılık sistemi ile ulaştırılmaktadır. EFT ve Havale ücretleri için ekstra para ödemeden yapılan bu işlemler sayesinde kişiler bankamatik kartları ve hesapları için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmıyorlar. Ülkemizde katılım bankası olarak faaliyet gösteren Kuveyt Türk bankası, aynı zamanda diğer hesaplarından da herhangi bir hesap kesim ücreti almamaktadır.

Yapı Kredi Nuvo Bankamatik Kart Ücretsiz Olanakları

Yapı Kredi Bankası Nuvo sistemi, bankamatik kartı için ekstradan ücret talep etmez. Bankanın şubesiz bankacılık mantığı ile sunmuş olduğu bir sistemdir. Buna göre bankamatik kart ücreti ödemek istemeyen kişiler, Yapı Kredi Bankası Nuvo’yu kullanarak hem ekstra masrafa girmekten kurtulmuş olur hem de şubesiz banka kolaylığı yaşarlar.

Albaraka Türk Bankamatik Kart Ücreti

Albaraka Türk Bankası yeni almış olduğu düzenlemelerle müşterilerinden hesap kesim ücretlerini ve bankamatik kart ücretlerini almayı bıraktı. Müşterilerine bu konuda ücretsiz olarak yardımcı olan bankalardan bir tanesidir.  Banka aynı zamanda yaptığı son düzenleme ile müşterilerinden EFT ve Havale ücreti talep etmemektedir.

Türkiye Finans Bankası Bankamatik Kart Ücreti

Türkiye Finans Bankası, katılım bankası olması farkıyla müşterilerinden bankamatik kart ücreti talep etmeyen bankalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Katılım bankası olması farkıyla kart ücreti talep etmeyen Finansbank, aynı zamanda EFT ve Havale gibi işlemlerde de müşterilerinden herhangi bir şekilde ücret almamaktadır.

Bankamatik Kart Ücreti Almayan Bankaların Özellikleri

Bankamatik kart ücretini almayan bankaların özelliklerine bakıldığında genel olarak dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Bu imkânı sunan bankaların bir çoğunun katılım bankası olmasıdır. Onun yanında ülkemizde bankamatik kart ücreti almayan bankalar sadece bu bankalarla sınırlı değildir. Diğer bankalarda belirli şartlar altında bu hizmeti müşterilerine sağlayabilmektedirler. Ancak bu durum kesin değildir. Bankaların inisiyatifine bağlı olan bir durum olduğu için kişilerin mutlaka banka ile görüşmesi ve gereken şartları öğrenmesi gerekir. Kişilere oldukça büyük kolaylık sağlayan ücretsiz bankamatik kartları yukarıdaki bankalar üzerinden kolaylıkla elde edilebilmektedir.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu